O budoucnosti: Vyhlídky lidstva

O budoucnosti: Vyhlídky lidstva https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493693/bmid_o-budoucnosti-vyhlidky-lidstva-iKa-493693.jpeg 3 5 2

Budoucnost lidstva na Zemi zásadně závisí na budoucnosti vědy a na tom, jak úspěšně k řešení svých problémů využijeme technologický pokrok. Musíme však myslet racionálně, globálně, kolektivně, optimisticky a předvídat daleko dopředu. Pokrok v biotechnologii, kybernetice, robotice a v rozvoji umělé inteligence – pokud se bude uplatňovat rozumně – nám umožní pomoci rozvojovým zemím a překonat hrozby, kterým lidstvo čelí – od klimatické změny po jadernou válku. Kniha O budoucnosti přináší v přístupné a čtivé formě fascinující vhled do nejmodernější vědy a technologie každému, kdo chce porozumět stěžejním problémům, které budou definovat budoucnost lidstva na Zemi i ve vesmíru.... celý text

Fejetony, eseje Technika a elektro Věda
Vydáno: , Academia

On the Future: Prospects for Humanity , 2018

los
04.07.2023 3 z 5

fundovaný výklad esejistickou formou vhodný jako propedeutika pro začátečníky, naopak ti, kteří daná témata sledují dlouhodobě a pravidelně spíš otráví stále znovu a znovu omílané tytéž argumenty, modely, teze a příklady

nedozvěděl jsem se nic, co bych už dříve jinde nečetl - originál vyšel v USA a VB roku 2018, ale působí daleko zastaraleji - nicméně nutno autorovi gratulovat k prozíravé předpovědi pandemie, která se rozšíří z Číny

Rees je střízlivý techno-optimista, který se vyhýbá krajním hypotézám a radikálním řešením, na rizika upozorňuje, ale nestraší, připouští více možností a snaží se být nestranný, výrazně vystupuje pouze proti kreacionistům a kryonikům

codeas
04.12.2022 2 z 5

Střízliva kniha o budoucnosti. Nepopisuje nejnovější trendy nebo odvážné odhady. Má minimum čísel a statistiky. Spíše se věnuje budoucnosti, která nás čeká za rohem s tématy jako jaderna energie, klimatická změna, umělá inteligence či cestování do vesmíru. Kniha jsem přečetl, ale nijak nezměnila můj pohled na svět či nepřidala mi otázky k zodpovězení. Mnohem lépe ve mne rezonovala kniha Novacén https://www.databazeknih.cz/knihy/novacen-nadchazejici-vek-hyperinteligence-487713