O barvách / O Měsíci, který nevěděl, že je měsíc

O barvách / O Měsíci, který nevěděl, že je měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370601/mid_o-barvach-o-mesici-ktery-nevedel-ze-8Jx-370601.jpeg 4 15 2

Světlo, vlastně nezbedné fotony, umí být hezky neposlušné a dokáže poškádlit i samotné Sluníčko. Ale nebylo by to Sluníčko, aby si nakonec nedokázalo zjednat pořádek a nezařídilo nám v zimě koulovačku a v létě koupání.

Pro děti a mládež

Vydáno: , Triton

iceVS
29.07.2023 5 z 5

Dlouho, dlouho se svět snažil, abych si přečetla nějakého toho Žambocha. A já se tiše bránila.
Krásný kompromis, tohle téma beru :-)
A umím si představit situaci, kdy bych tomu i věřila ;-)

nefernefer
05.10.2018 5 z 5

Při čtení mé oblíbené brakové literatury, která mi báječně pomáhá vyčistit si hlavu, jsem narazila na zajímavou informaci, že jeden z autorů těch neuvěřitelně brutálních příběhů vydal 3 pohádky pro děti (tyhle dvě a O olši, která nikdy nic nevzdala). To jsem si nemohla nechat ujít. :-) Navíc, když jsem zjistila, že se jedná o mininotýsky o patnácti stranách, za které chtěli v knihkupectví celých 6 korun. No nekupte to! :-) Byla jsem fakt zvědavá. A nakonec hodně příjemně překvapená. Že to bude dobře napsané, to jsem čekala (všechny jeho knížky jsou jazykově výborné), ale že to bude tak citlivé, poučné a velmi velmi dojemné, to jsem nečekala. Zkrátka jsou to moc hezké a tak akorát dlouhé příběhy, jako stvořené k předčítání dětem na dobrou noc.

Pohádka o barvách je krásná hravá „vymyšlenost“ o vzniku barevného spektra. A pohádka o Měsíci je půvabná dojemná fantazie o tom, proč je Měsíc na nebi, u které mi trochu zvlhly oči, protože jsem měkota. :-)

Kniha O barvách / O Měsíci, který nevěděl, že je měsíc je v