O barvách / O Měsíci, který nevěděl, že je měsíc

Světlo, vlastně nezbedné fotony, umí být hezky neposlušné a dokáže poškádlit i samotné Sluníčko. Ale nebylo by to Sluníčko, aby si nakonec nedokázalo zjednat pořádek a nezařídilo nám v zimě koulovačku a v létě koupání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/370601/o-barvach-o-mesici-ktery-nevedel-ze-8Jx-370601.jpeg 54
Pro děti a mládež
Vydáno:, Triton

nefernefer

Při čtení mé oblíbené brakové literatury, která mi báječně pomáhá vyčistit si hlavu, jsem narazila na zajímavou informaci, že jeden z autorů těch neuvěřitelně brutálních příběhů vydal 3 pohádky pro děti (tyhle dvě a O olši, která nikdy nic nevzdala). To jsem si nemohla nechat ujít. :-) Navíc, když jsem zjistila, že se jedná o mininotýsky o patnácti stranách, za které chtěli v knihkupectví celých 6 korun. No nekupte to! :-) Byla jsem fakt zvědavá. A nakonec hodně příjemně překvapená. Že to bude dobře napsané, to jsem čekala (všechny jeho knížky jsou jazykově výborné), ale že to bude tak citlivé, poučné a velmi velmi dojemné, to jsem nečekala. Zkrátka jsou to moc hezké a tak akorát dlouhé příběhy, jako stvořené k předčítání dětem na dobrou noc.

Pohádka o barvách je krásná hravá „vymyšlenost“ o vzniku barevného spektra. A pohádka o Měsíci je půvabná dojemná fantazie o tom, proč je Měsíc na nebi, u které mi trochu zvlhly oči, protože jsem měkota. :-)