Nyxia povstává

Nyxia povstává https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426493/bmid_nyxia-povstava-WLP-426493.jpg 4 424 108

Nyxia série

< 3. díl

Emmett se spolu s ostatními členy týmu Genesis zoufale snaží vrátit domů a získat slibovanou odměnu. Spojí se přitom s Imago, jejichž město leží po útoku Babylonu v troskách. To však bylo součástí plánu, neboť jednu věc Babylon netuší. Zdejší svět se chýlí ke svému konci. Oba měsíce Edenu spějí ke srážce, jíž už nelze zabránit. Imago zbudovali tajná odpaliště a rozhodli se vylákat Babylon na svou planetu, odsouzenou k zániku. Dokonalý plán, jenže cesta k úniku týmu Genesis je zničená. Skupina se musí rozdělit, aby v nehostinných oblastech přežila a dorazila k novému odpališti. Obě strany se snaží získat výhodu a boj se nevyhnutelně přesouvá zpět do vesmíru, kde se Emmett se svými přáteli a novými spojenci bude muset s Babylonem utkat v poslední bitvě o kontrolu nad loděmi. Pokud v ní zvítězí, pak v této neférové hře mohou jednou provždy vyhrát. Pro Imago, jejichž svět končí katastrofou, je to jediná šance na přežití.... celý text

Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: , King Cool

Nyxia Uprising , 2019

lenylee
12.06.2020 4 z 5

Tento dil mi prisel asi nejslabsi. Dej se mistama dosti tahl, opakoval. Konec dosti predvidatelny a uvítala bych mozna vice se rozepsat o udalostech po navratu na Zem, nez o ceste na lodi. Promladsi ctenare doporucuji.

Vendulis
08.06.2020 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Lehce předvídatelný konec, ale i tak to bylo fajn a kniha mě bavila. Škoda, že autor ten konec víc nerozepsal.

Peetullka
07.06.2020 5 z 5

Perfektní, jen škoda toho uspěchaného konce.

hnilda3
29.05.2020 5 z 5

Skvělé zakončení celé trilogie.

Trosman
28.05.2020 5 z 5

Konec možná trochu uspěchaný, ale jinak se kniha četla skvěle. Líbí se mi, že u této série je každá kniha naprosto rozdílná od té předchozí.

Marekh
26.05.2020 3 z 5

Dočetl jsem 3. díl z této série. Musím říci, že kniha mne v určitých částech nebavila, jindy se mi zase více líbila. V průběhu četby jsem si pokládal otázky, jestli knihu vůbec dočtu, protože jsem pociťoval, že se na čtení netěším a trochu se do čtení nutím, v jistých okamžicích jako by mi bylo jedno, jak to celé dopadne.. Kniha má 4 části, jednotlivé kapitoly jsou vyprávěny z různých úhlů pohledů. Knihu jsem přečetl poměrně rychle, kapitoly jsou krátké. Tento díl z této série se mi líbil asi nejméně. V tomto dílu se nachází hodně akčních soubojů, smutných okamžiků, ale také čeká na čtenáře překvapení.. Líbila se mi autorova přemluva, kterou věnoval synovi. Knihu hodnotím na 60 %.

Pokud bych měl shrnout celou sérii NIXIA, tak si myslím, že tyto knihy jsou spíše určeny pro mladší čtenáře, které asi budou více bavit nežli mě. Možná jsem už na tyto knihy příliš starý a nedokážu je ocenit tak jako mladší čtenáři současné doby. Knihy si drží průměr, námět NYXIE je zajímavý, některé části jsou výborné, ale některé scény mne neoslovily. Myslím si, že knihy z této série si získají své čtenáře a fanoušky, kteří těmto knihám budou dávat vysoká hodnocení a možná je budou číst opakovaně a stanou se jejími nejoblíbenějšími knihami. SCOTT REINTGEN je začínající autor a svou spisovatelskou kariéru zahájil těmito knihami. Jsem zvědavý, jakou další knihu napíše. Určitě má tento autor potenciál, aby psal knihy, takže bude zvědavý, jaký námět vymyslí příště.

Přebal knihy je pěkný.

Black54
25.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Pozor na konci komentáře je spoiler. Kniha přečtena jedním dechem. Kompletní zakončení celé triologie a jediné co, bych tomu mohl vytknout je rychlý konec. Kniha se mi velice líbila a všem vřele doporučuji. Jen doufám, že autor napíše další volné pokračování, neboť by mě zajímalo jak se dokáží Imago začlenit do lidské společnosti a co bude dal s genesis po návratu domů.

Rodaw
21.05.2020 4 z 5

NYXIA POVSTÁVÁ
Hodnocení Knihánkova: 3,5 ⭐
Tak a mám celou sérii za sebou :). Já osobně bych ji neoznačila za thriller, spíše na mě působila jako taková dobrodružná pohádka z vesmíru :-). S klidem bych ji doporučila i mladším čtenářům a myslím, že by mohla bavit i dost kluků :-). Pan autor je velice sympatický a celá série se skvěle čte. Třetí, závěrečný díl, mi nejlépe vystihují slova boj a válka. Hodně akční, v podstatě neustále se něco děje. Na rozdíl od předešlých dílů jsem se už lépe orientovala v postavách a také jsem v tomto díle nejvíc cítila ten scifi žánr :-). Je tu hodně záporáků, což děj ještě více okořenilo. Já osobně tuto sérii považuju za odpočinkovou záležitost, byla jiná, než jsem čekala. Méně drsná a více pohádková :-). Ale proč ne, jako relax můžu doporučit, ale nečekejte (hlavně od druhého dílu) nervydrásající - a nebo aspoň polonervydrásající:D - záležitost, jako já. Sérii možná teď bude číst moje babi, jsem hodně zvědavá na její názor :-).
Více na mém YouTube :-).

ydnac
09.05.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla jako předchozí díly, ale pro mě to byl nejslabší z dílů. Druhá půlka byla více napínavá i když vcelku předvídatelná. Jsem ráda že to dopadlo jak to dopadlo:-) ale čekala jsem trochu fantastičtější závěr, nějakou pecku. Určitě se ale budu těšit na autorovi další knihy:-)

Sarah11
09.05.2020 3 z 5

Po celkem ucházejícím druhém dílu jsem čekala epické finále (že já jsem vždycky tak naivní, že až do úplného konce věřím, že se mi to začne líbit), bohužel jsem dostala jednoznačně nejhorší díl celé trilogie. První polovina si ještě tak nějak držela úroveň předchozích dílů, ale druhá polovina pro mě byla čiré utrpení. Opět se budu opakovat, ale i přes všechny ty přečtené strany (a že jich je dost) a čas strávený s našimi hlavními hrdiny jsem si žádného z nich nedokázala oblíbit, všichni mi splývali dohromady a když jsme o nějakého z nich přišli, nechávalo mě to naprosto chladnou. Jediné, co bylo na celé sérii zajímavé a bavilo mě, a to jest svět, autor zničil ještě dřív, než jsme ho stačili poznat, kapitoly z pohledu postav, které se odpojily od původní skupiny mě nebavily a ubíjely, a ač autor akcí rozhodně nešetřil, vůbec jsem nebyla napnutá. Také moc nechápu, proč, když už bylo po všem, musel autor nejméně dvacet stran pořád dokola popisovat, jak je všechno ok a všichni jsou happy.
Naprosto souhlasím s tím, co říká komentář pode mnou - Nyxia je zkrátka taková rychlokvaška. Díky velmi jednoduchému stylu psaní se dobře čte, najde se tu i pár zajímavých nápadů, ale skýtá ještě opravdu mnoho prostoru pro zlepšení. 2.5/5*

BarkaS
07.05.2020 3 z 5

Nikdy jsem nic tak komplexního a dobrého nenapsala, takže právo kritiky mi náleží jen málo, ale nemůžu si to odpustit. Na bestseller má Nyxia příliš mnoho nedostatků. Skvělý námět úpí pod tíhou nelogických zvratů a faktů. Emmett mi navíc k srdci příliš nepřirostl, ani Morning ne. Anton, to je jiná káva. Taky bych uvítala více informací o planetě a “více politiky a méně krve”. Nyxia je svižná, dobře se čte, ale je to taková rychlokvaška, chybí jí trocha péče a času. A nový svět nám autor zničil dřív, než jsme se o něm dozvěděli víc. I když ... Reintgen už určitě píše prequel o Jacquelyn. Přiznám se ale, že přestože mě Nyxia docela bavila, vzhledem k celkovému dojmu se bez “pokračování” vlastně klidně obejdu.

Kaaramelka
06.05.2020 5 z 5

Tohle byla jízda, skvěle zakončená série :)

Irsaf
03.05.2020 5 z 5

Skvělý díl a zakončení serie...
Člověk musí číst, aby věděl co bude dál...
Akce, napětí, nic z toho opět nechybí...

blonďatá.luc
29.04.2020 5 z 5

Perfektní zakončení série! Jsem nadšená! Ještě lepší by teda bylo, kdyby knížka měla o pár stránek víc, protože se mi s hrdiny vůbec nechtělo loučit, ale to už by bylo zbytečně natažené. V knize je spousta zvratů, hodně prostoru je ale věnováno i vztahům mezi hlavními hrdiny, takže věřte, že nudit se při čtení určitě nebudete. Nejsem zrovna fanoušek sci-fi, ale tato trilogie mě vážně bavila.

Kizuizi
29.04.2020 5 z 5

YA série, které mě vyloženě bavila, na každý díl jsem se těšila jak malá (a to jsem si při prvním dílu skoro klepala na čelo, že přece nebudu číst sci-fi pro děti :) ). Určitě mohu doporučit.

rajcatko
25.04.2020 4 z 5

Shrnutí celé série.
První díl byl bezkonkurenčně nejlepší. Dobře nalákal na další pokračování. Druhy díl byl pro mě trochu slabší. A třetí díl? Měl všechno, co měl mít. Ale nevyvolal ve mě ty samé emoce, jako díl první. Celkově hodnotím jako jednu ze zdařilejších sérií. A jak jsem psala, mělo to všechno. Rozpracované postavy, děj, akci, smysl. Jen tomu malinko něco chybělo. Na plný počet to není.

Veju007
11.04.2020 5 z 5

Nyxia povstává je bohužel závěrečným dílem úžasné sci-fi trilogie. Opět je to prošpikované akcí, napětím, zvraty a emocemi.
Prostě skvělé, fantastické a důstojné zakončení této série.

Christo
10.04.2020 3 z 5

Komentář pro ty, kteří už četli dva předchozí díly už ani nemá cenu moc psát, neboť třetí díl si stejně tak jako tak přečtou....jen asi doporučení...nic od závěru trilogie nečekejte a pak dostanete co jste čekali :-)

veronika0269
10.04.2020 4 z 5

Docela to slo :) takova fajn oddychovka. Zaver na me trosku utahany. Serie se dobre cetla, odletela bych na jinou planetu...

vandalindakova
08.04.2020 5 z 5

Závěrečný díl byl stejně boží jako díly předchozí. Všechno, co jsem zmínila v recenzi na druhý díl, tady stále platí.
Jestli si myslíte, že si po dvou knihách zvyknete na ty neskutečné zvraty, které autor vymýšlí, tak mi dovolte se zasmát. Tady mi to totiž rvalo dech z plic asi nejvíc. Hlavně v druhé polovině jsem měla pocit, že mi někdo vzal plíce, ucpal je nepropustnou vatou a vrátil mi je zpátky. :D Prostě jsem z toho nemohla ani dýchat, jak to bylo dech beroucí a napínavé.
Ve trojce se začaly asi nejvíce projevovat romantické linky, které jsou mezi bandou puberťáků dost pochopitelné (vlastně jsem se i zarazila, že se tohle téma lehce odstrkovalo...síla zvyku u young adult žánru). A prosím vás tohle není žádné mínus, protože zaprvé jsem jim všem fandila a tím víc jsem měla rozšířené zorničky, aby se zas mezi nějakou dvojicí něco nestalo, no a za druhé to bylo naprosto nenásilné. A to na tom bylo naprosto boží. Hodně knih je zkažený romantickou linkou, která je tam narvaná za každou cenu, totálně to přehltí původní zápletku a změní charakter o 180 stupňů. Tak tohle tady nebylo ani náhodou. Prostě teď bojujeme o přežití a randění jde stranou.
Tím se dostávám i k humoru, který provází celou sérii. Já na to mám jedno slovo, geniální. Prostě když už si myslíte, že umřete zoufalstvím, tak přijde úžasná postava jménem Katsu a smíchem vás odrovná. Vyskytovalo se tu spoustu vtipných momentů, hlášek a dokonce i černého humoru.
Na závěr musím ocenit poslední část, kterou jsem si neskutečně moc užila. Jakoby vám autor dával najevo, že jste přežili celé tři natřískané díly plné všeho neskutečného, tak si na závěr zasloužíte přesně to, co dostanete.

válečné sci-fi

2019  83%Nyxia