Nyxia povstává

Nyxia povstává https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426493/bmid_nyxia-povstava-WLP-426493.jpg 4 424 108

Nyxia série

< 3. díl

Emmett se spolu s ostatními členy týmu Genesis zoufale snaží vrátit domů a získat slibovanou odměnu. Spojí se přitom s Imago, jejichž město leží po útoku Babylonu v troskách. To však bylo součástí plánu, neboť jednu věc Babylon netuší. Zdejší svět se chýlí ke svému konci. Oba měsíce Edenu spějí ke srážce, jíž už nelze zabránit. Imago zbudovali tajná odpaliště a rozhodli se vylákat Babylon na svou planetu, odsouzenou k zániku. Dokonalý plán, jenže cesta k úniku týmu Genesis je zničená. Skupina se musí rozdělit, aby v nehostinných oblastech přežila a dorazila k novému odpališti. Obě strany se snaží získat výhodu a boj se nevyhnutelně přesouvá zpět do vesmíru, kde se Emmett se svými přáteli a novými spojenci bude muset s Babylonem utkat v poslední bitvě o kontrolu nad loděmi. Pokud v ní zvítězí, pak v této neférové hře mohou jednou provždy vyhrát. Pro Imago, jejichž svět končí katastrofou, je to jediná šance na přežití.... celý text

Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: , King Cool

Nyxia Uprising , 2019

uarda
09.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak třetí díl za mnou a celá série ukončena.... což mě hrozně mrzí. Knížky se četly sami, vše pěkně odsýpalo. Nicméně třetí díl byl trošku zklamání....
Vše bylo dost uspěchaný...vůbec jsem se nedozvěděla jak Babylon zjistil informace o evakuaci, jestli tam byl nějaký zrádce nebo ne, na což jsem čekala od předčtení druhého dílu.
Jinak kniha samozřejmě úžasná jako oba předchozí díly. Emmetta a Morning jsem si zamilovala a všechny ostatní také.
Smrt Longweje, Idy, Hlasatele a Freii mě dost zasáhla, takže přišly i slzy.
Loučení s knihou bylo moc těžké. Líbil by se mi ještě jeden díl s tím jak přijali lidé Imago a jak se u nás aklimatizovali.
Každopádně knihu a vlastně celou sérii DOPORUČUJI.

Racek213
04.09.2020 3 z 5

Tak prej je to knížka pro ty patnáctileté ... no jo, to mi bylo někdy před více jak 50 lety, že. Ale já se začetl, děj mě uchvátil a ti lidičky jsou tak skuteční, že jsem přehlížel i ty Nyxii, hmotu na které to vlastně stálo. Fakt velmi slušný dílko.

MMacicekk
29.08.2020 4 z 5

Přečtení celé série rozhodně nelituji, ale není to nic, z čeho bych si sedla na zadek. Příběh ve třetím díle se komplikuje a zamotává, ale jedna věc zůstává stejná – čtenář si zde opět užije spoustu akce a bojů, napínavých scén a zvratů. Tempo příběhu je zběsilé, možná vyjma začátku, kterým si autor připravil půdu pro další děj a zvraty. Opět jsem v knize našla pár slabších pasáží, ale nic, co by mi výrazně zkomplikovalo čtení. Věřím, že se mnohým čtenářům špatně loučilo s postavami, které si nevyhnutelně oblíbili, ale autorovi se podařilo příběh ukončit důstojně a já nakonec tedy smekám.

oblakaknih
25.08.2020 5 z 5

Jsem neskutečně smutná, že je tahle boží série u konce. Chci další díl, povídkovou knihu, prostě cokoli! Rozhodně se zařadila mezi mé nejoblíbenější.
Osobně mám asi radši fantasy, ale tohle překonalo naprosto vše.
Knihu jsem odkládala co nejdéle to šlo, ale nakonec jsem nemohla odolat.
Okamžitě jsem se začetla, autor neplýtval jedinou stránkou, každá stála za to.
Velkým plusem jsou v knize postavy. Každá z nich je skvěle popsaná, takže máte pocit, že je dokonale znáte. Navíc jsou sympatické, záleží vám na jejich osudu a nejradši byste se všemi kamarádili.
Autorův styl psaní má všechno. Čtivost, dokáže zaujmout, nemůžete se odtrhnout od čtení a stránky jen ubíhají pod rukama. Každý detail byl dotažený do konce, vše popsané, vysvětlené a prostě boží.
Užívala jsem si i více pohledů a to, jak šly osudy hrdinů různými směry.
Romantiky tam bylo tak akorát, nic přehnaného.
Na konci přišly i slzy, protože to nebylo lehké loučení.
Milion z pěti, doporučuji!

FejKýý
08.08.2020 5 z 5

Tak jsem to dočetla a ach jo.. Vůbec se mi nechce loučit s tímto příběhem. Mrzí mě, že už skončil. Také mě mrzí, že nepokračoval i příběh přímo na zemi, hodně mě zajímá jak by pak žili co lidé by řekli na Imago atd. Určitě jsem ráda, že jsem tohle četla ač teda do teď jsem z toho příběhu smutná, ohledně některých postav co umřeli. Ale tak nedá se nic dělat. Určitě si všechny tři knihy, všichni přečtěte. Doporučuji! :)

Áďa302
03.08.2020 5 z 5

Celou sérii jsem zvládla za pár dnů a čekání na další díly v pořadí v knihovně bylo nekonečné a zničující! Prostě jsem hned potřebovala další díl do ruky. Stránky jsem hltala jednu za druhou a těžko jsem zavírala poslední díl s tím, že toto už je konec. Nádherná trilogie!

denydean
02.08.2020 5 z 5

Úžasná trilogie nemohla jsem se odtrnout od žádného dílu. Doporučuji je to bomba!

Beer_bro
01.08.2020 5 z 5

Takhle si představuju ukončení série. Stále funguje napětí i příběh, první část byla úvodní pro navázání na předchozí díly.
Nedokáži se vyhnout srovnání s jinou young adult sérií, tj. Smrtkou, kterou jsem dočetl nedávno. První díly? Oba super. Druhý díl Smrtky lepší než druhý Nyxie pro mě. Třetí? Jednoznačně vítězí Nyxia.

Luccinda
30.07.2020 5 z 5

Po fantastických předchozích dvou dílech byla má očekávání extrémně vysoko, dokonce jsem se bála, aby na závěr nepřišlo zklamání, ale bylo to naprosto zbytečné. Autor mě opět nenechal ani chviličku vydechnout, s každou stránkou se zvyšovalo tempo vyprávění a v některých pasážích jsem byla tak napjatá, že jsem absolutně nebyla schopná vnímat své okolí.

Začátek byl sice trošku pomalejší, než jak jsme byli u předchozích dílů zvyklí, ale takhle zpětně musím uznat, že to bylo potřeba. Autor si tak skvěle připravil půdu pro všechny své zvraty, které jsem zase absolutně nebyla schopná očekávat dopředu. Hned po tom prvním jsem jen zůstala zírat s otevřenou pusou a nadávala si, že jsem přece něco takového po zkušenostech s prvními dvěma díly měla předvídat. Nezbývalo mi tedy než se znovu obávat o životy svých oblíbených postav.

Příběh celé trilogie vyvrcholil v tomto díle naprosto epickou „bitvou“, na kterou budu vzpomínat ještě dlouho. Často totiž mívám s těmito hromadnými bojovými scénami problém, protože se v nich těžko orientuju a nebaví mě, ale tady to autor dokázal napsat tak, že jsem měla pocit, jako bych se uprostřed toho boje sama ocitla. Byl to neskutečně silný zážitek a já jsem neskutečně nadšená z toho, že to autor dokázal udržet na tak vysoké úrovni až do samotného konce.

Závěr knihy byl už jen třešničkou na dortu. Loučení s postavami a s celou trilogií Nyxia pro mě bylo takové hořkosladké, protože na jednu stranu jsem byla hrozně šťastná za ten nádherný konec, na druhou stranu se mi ale vůbec loučit nechtělo. Nyxia bude navždycky patřit k mým nejoblíbenějším YA sériím a myslím, že se k ní určitě budu ráda vracet.

DericCaster
29.07.2020 5 z 5

Tak jsem se pročetl na konec série a musím napsat, že jsem se bavil. Závěr se sice dal lehce předvídat, ale to mu neubralo nic na čtivosti. Byl to příjemně stravený čas a budu se jen těšit na další autorova díla...

Ticiana
22.07.2020 5 z 5

Naprosto bozi. Celá série za tyden přečtena. Hodně mne to bavilo. Hodně akce, ani chvíli jsem se nenudila. Tohle určitě doporučim. Jen mne mrzi, ze jsme se nedozvedeli, co se dělo na Zemi. Ale to by vydalo na další knihu.

Borufka_9
15.07.2020 5 z 5

Třetí díl byl ze série nejlepší, po celou dobu se něco dělo. Obzvlášť pro pubertální čtenáře oceňuju "skryté" poselství ve formě rovnosti pohlaví, rasy... Jinak měla kniha spád, pořád se něco dělo.

Lena91
11.07.2020 5 z 5

Po úžasném první dílu, trochu slabším druhém, přichází skvělý a nspivy závěrečný díl úžasné série. Četlo se jedním dechem. Ačkoliv teď nemám moc času na čtení krz mimco, tohle jsem musela do denního rozvrhu vždy někam vecpat. Boj o přežití byl opravdu boj o holý život, krev stříkala a z Nyxie se vyklubalo docela drsný Young scifi ????

any37
09.07.2020 5 z 5

Třetí díl a pořád stejně napínavé, zábavné, čtivé, překvapivé a dobrodružné. Celá tahle série je jednoduše doko, Hunger Games a Illuminae v jednom. Naprosto všem to doporučuji, i těm co nemají rádi sci-fi, protože tohle se vám líbit bude!

andrejci
03.07.2020 5 z 5

Tohle byl nejlepší díl z celé série. Od prvního dílu se to stupňovalo a teď to skvěle vyvrcholilo. Některé věci byly předvídatelné a některé naopak ne. Nevěřila bych, že si tak oblíbím postavy co zemřeli. Bylo mi jich líto. Postavy co přežili jsem si oblíbila ještě víc. Nikdo mě tam neštval. Závěr byl skvělý stejně jako celá série. Byl hodně napínavý a akční. Bylo mi líto zaniklého světa. Byl to úžasný svět. Jestli autor ještě něco napíše tak si to od něho přečtu protože píše skvěle. Plus dávám jedničku za obálku která se vážně povedla a řekla bych, že to nejlepší obálka z celé série.

verca0794
27.06.2020 5 z 5

Emoce mnou cloumaly. Radost a slzy. To teda byla jízda. Tahle série byla nejlepší, jakou jsem kdy četla. Jen doufám, že autor brzy napíše něco dalšího :-)

Ishir
26.06.2020 4 z 5

Napínavé dobrodružství se šťastným koncem. Doporučuji trilogii Nixia.

blackoutzuzi
22.06.2020 3 z 5

Celá série byla moc fajn a tento poslední díl byl sice maličko slabší než ty předešlé, ale ze všech dílů byl paradoxně asi tím nejakčnějším. Jen škoda toho urychlené konce, uvítala bych, kdyby si s ním autor více vyhrál a udělal ho velkolepějším, nabušeným emocemi, aby čtenář na knihu i pár dní po dočtení vzpomínal.

Netti
16.06.2020 4 z 5

Po (pro mě) slabším druhém dílu je závěrečný díl opravdu super! Skvělé zakončení série. Určitě doporučuji. 4,5*

Nelly
13.06.2020 4 z 5

S přístupem, že kniha je určena starším dětem, musím ohodnotit čtyřmi hvězdičkami - čtivé, zajímavé, možná i edukativní. Z pohledu staršího a sečtělejšího čtenáře či milovníka sfi-fi knih se zde najde mnoho nedotažených a nelogických věcí, ale budiž. Námět totiž měl skrytý potenciál (planeta a její obyvatelé, nyxia, měsíce atd.), který autor ne zcela využil, ale právě těm mladším čtenářům to jistě vadit nebude - a jim vřele doporučuji celou trilogii!

válečné sci-fi

2019  83%Nyxia