Nyxia nespoutaná

Nyxia nespoutaná https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441157/bmid_nyxia-nespoutana-1eq-441157.jpg 4 554 131

Nyxia série

Zpočátku si Emmett Atwater říkal, že to bude snadná výhra. Posbírat body. Shrábnout prachy. Vrátit se domů. Ale netrvalo dlouho a zjistil, že Babylon nehraje čistě. Jejich plané sliby vystřídaly temné vyhlídky. Teď si spolu s dalšími členy posádky Genesis musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. I tato mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější surovinu vesmíru, a dobře vycházet s původními obyvateli Adamity. Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se Genesis uniknout z planety včas, nebo už je pozdě?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , King Cool

Nyxia Unleashed , 2018

Nelly
06.06.2020 4 z 5

Oproti prvnímu dílu velký posun vpřed - konečně nejsme jen ve vesmírné lodi, ale poznáváme záhadnou planetu. První díl mne zklamal, ale tady jsem už ke knize přistupovala jako ke knížce pro starší děti, takže žádné náročné vědecké popisy, bohatý jazyk, vymazlené zápletky apod., což od některých sci-fi očekávám. A tak jsem dostala, co jsem čekala, a možná i něco navíc. Uvidíme, co přinese trojka.

blackoutzuzi
18.05.2020 4 z 5

Nedokážu se rozhodnout, který díl se mi líbil víc, zda první nebo tenhle, každý byl jiný. Z prvního vyzařovala spíše klidná vesmírná atmosféra a primárně popis úplně nového sci-fi světa. Ve druhém díle si pro nás autor přichystal o mnoho více napětí, zvratů a akčních scén. Konečně jsme se také dočkali toho, že se posádka vydává do nového prostředí těžit nyxii a my se dozvídáme spoustu nových informací :) Opět je zde vyzdvižena důležitost přátelství, najdeme tu krapet té lásky, ale i zákeřností!

joshuagrey
18.05.2020 3 z 5

Omráčený a nadšený z prvního dílu jsem měl vysoké očekávaní z pokračování.
Bohužel druhý díl byl podstatně jiný, než jsem očekával. Ne nutně horší, i když mi příběh přišel víc plytký a povrchní.

hnilda3
16.05.2020 5 z 5

Skvěle zamotané a napínavý konec, jsem zvědavá na poslední díl.

Rodaw
14.05.2020 3 z 5

NYXIA NESPOUTANÁ
Hodnocení Knihánkova: 3,25 ⭐️
Tak tohle bylo... jiné... ach ta očekávání :D. Říká se, že je lepší je nemít, i když zase u knížek, podle mě není špatné je mít :). Zase to bylo čtivé, stránky ubíhaly, ale já se těšila na boj o život, survival a to se nestalo. Ta knížka byla jiná, než jsem myslela, ve všech směrech. Ubírá se to prostě jinak a já neříkám, že je to špatně, jen prostě... za mě osobně trošku škoda:). Každopádně jako odpočinkové čtení rozhodně doporučit můžu, celá tato série je moc hezky napsaná a dle mého názoru bude většinu čtenářů bavit. Já se jdu hned teď pustit do třetího, závěrečného dílu a jsem zvědavá, o čem bude, jakým směrem půjde a jak to celé dopadne....
Více na mém YouTube :-).

any37
09.05.2020 4 z 5

Druhý díl vesmírné sci-fi trilogie, z jedničky jsem byla naprosto unešená, a dokonce se zařadila mezi top 6 minulého roku. A co dodat k pokračování - samozřejmě bez spoilerů. OMG momenty, zvraty a překvapivá odhalení nechyběla, Reintgen je v tomto mistr. Nemluvě o čtivosti, stránky vám přímo letí pod rukou a za dva dny máte knížku přečtenou, ani nevíte jak. Kdybych ale srovnávala s předchozím dílem, polovina těchto chvil už byla tak nějak očividná a nepůsobilo to na mě stejně velkým boom efektem.
4,5*/5

Netti
28.04.2020 3 z 5

Druhý díl Nyxie se opět dobře četl, za dva dny jsem měla hotovo... ALE... Po pravdě, jsem čekala něco víc. Jednička pro mě byla takový "rozjezd" a těšila jsem se, že na planetě to už bude pořádná pecka. Bohužel WOW efekt se nekonal. I přes to knihu hodnotím kladně a jsem zvědavá na trojku.

Sarah11
27.04.2020 3 z 5

Nesporně o několik levelů výš než opěvovaný první díl, ale stále nemůžu dát čtyři hvězdy. Postavy mi stále přišly ploché a nedostatečně propracované a ač se jmen objevovalo spoustu, kdyby tam nebyly, nepoznali byste, že je tam postav víc, jestli víte, co tím myslím. Zkrátka se většina od sebe nedala nějak rozlišit, neměly žádné typické rysy, zvyky... To samé v podstatě platí i o hlavním hrdinovi, o kterém sice víme, že je tmavé pleti (rasová vyváženost splněna), ale to je asi tak všechno.
Co se mi líbilo, bylo objevování nového světa, hlavně zvyklostí místních lidí, historie, života v různých kruzích a podobně, to se dle mého názoru autorovi povedlo. Je tu i mnohem více akce a poměrně dost úmrtí, ale žádné z nich mě bohužel nezasáhlo, dá se říct, že mi to vlastně bylo úplně jedno.
Největší slabostí a průšvihem byl ale konec. Čekala jsem, že se to celé nějak epicky propojí, dílky skládačky zapadnou do sebe a já budu jenom zírat s otevřenou pusou, místo toho jsem dostala slátaninu totálně vycucanou z prstu.

BarkaS
26.04.2020 3 z 5

Nyxia se skvěle čte a je napínavá s perfektně napsaná. Na můj vkus ale “obsahuje” neskutečné množství dějových a logických lapsů. Já vím, je to sci-fi thriller, ale v některých momentech už to bylo moc. Méně akcentovaná linka z pohledu Antona mě bavila víc, než Emmetova. Doporučuji, byť s výhradami ;).

Knihomolka10942
11.04.2020 4 z 5

Musím říct že rvních 100 stránek mě tedy vůbec nechytlo... Postupně jsem se začetla až někde ve třetině knížky a pak už mi příběh odsejpal hezky rychle. Celkově jsem od knížky čekala více, ale že bych byla zklamaná se také nedá říct, zachránil to ten konec :-)

Miliarda
11.04.2020 5 z 5

Druhý díl trilogie Nyxia mě bavil snad ještě víc než díl první. Autor se v pokračování vyvaroval lehké jednotvárnosti, která byla mírným negativem dílu prvního a nabídl čtenáři děj, který má spád a nutí jej otáčet jednu stránku za druhou. Současně kniha nabízí značné množství zvratů, které do značné míry mění skutečnosti, jež jsme se dozvědeli v díle předchozím a drží tak všechny v očekávání, jak celá trilogie dopadne. Se stupňující se tendencí literárního umu Scotta Reintgena se opravdu těším na četbu závěrečného dílu, který věřím, že mě svou kvalitou opět pozitivně překvapí.

vandalindakova
08.04.2020 5 z 5

Scott Reintgen totálně vyvrátil teorii vycpávkových druhých dílů. Díky bohu, už jsem totiž z toho byla lehce frustrovaná. Druhý díl Nyxie byl ne-li lepší než jednička a byl naprosto bombastický a nadupaný.
Stejně jako v jedničce, tu najdeme spoustu akce, propletených zápletek a hlavně zvratů. Já si po prvních sto stranách přišla jako na horské dráze, která jede pořád jen nekontrolovatelně dolů! Nevěřila jsem vlastním očím, kolik se toho dá nacpat do 100 stran na začátek knihy! :D To bylo opravdu neskutečný!
Následovala klidnější část, která nás naopak seznamovala s novým světem a novými obyvateli. Tato část mě neskutečně bavila, protože byla propracovaná do nejmenšího detailu a bylo to hrozně fajn poznávat, jak to funguje jinde. No a nakonec opět přišla fáze horské dráhy, která vás dovezla až do konce.
Upřímně totálně obdivuji charaktery všech postav, které tohle všechno museli prožívat ,,na živo". Protože já měla infarkt už jen z toho čtení o tom. Jakože zažívat tohle, tak mě trefí už v prvním díle. :D Autor to dokázal napsat tak bravurně, že jsem to stejně nikdy nečekala. A to i přesto, že už jsem tam přestala věřit čemukoli, tak jsem nebyla schopná se odvážit jakkoliv tipovat, co by mohlo přijít.
Když zůstaneme u těch postav, celá skupina Genesis mi zalezla pod kůži, kde si nakrásno ustlala a už tam také zůstala. Tuhle partu totiž nejde nemilovat! Nejlepší bylo sledovat, jak se spojují a snaží se si pomáhat, aby přežili.
Vypíchnout musím Morning, protože panebože děkuji za tuto postavu. Tahle holka představuje jednu z nejsilnějších hlavních hrdinek, jaké jsem kdy na stránkách knihy mohla potkat. Tuhle holku neuvidíte fňukat, neuvidíte ji v nesnázích a vlastně ji neuvidíte ani v ničem prohrát. Tím musím zmínit i Emmetta, protože je fajn po nějaké době číst nějaký příběh z pohledu kluka. Přijde mi, že je strašné množství hlavních hrdinek, ale kluků už tolik neuvidíte.
Shrnuto a podtrženo. Tohle chcete a tohle potřebujete, Vřele doporučuju, protože celá série stojí maximálně za to!

marina4088
06.04.2020 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu nyxie, které napřestává bavit a překvapovat. Sice mi přišlo, že se tam některé věci motaly dohromady, ale bylo tam i dost věcí, které to zase spravily. Už se těším na trojku

Roux
05.04.2020 3 z 5

Z nadšení, které jsem získala po přečtení prvního dílu jsem spadla do průměru u dílu druhého, který se sice dobře četl, ale to je tak všechno. Vlastně ani nevím jestli číst třetí díl, trošku mě děsí, že bych spadla ještě níž.

zandu
31.03.2020 4 z 5

I tento druhý díl byl super. Za mě tedy asi malinkato slabší než první, proto ubírám jednu hvězdičku, ale i tak paráda. A hned se vrhnu na třetí, ať se dozvím, jak to celé dopadne :-)

SpeeDeeX
26.03.2020 5 z 5

Úžasné pokračování, napínavé od začátku do konce. Miluju tuhle sérii a strašně se těším na poslední díl ❤

LiLLu
21.03.2020 3 z 5

Už vim co mi to pripomíná. Black Panter a jejich vibránium. Bohuzel druhy dil me zklamal. Autor moc nepropracoval co vse se z nyxie da udelat. Bylo to pro me matoucí, mají nadlátku takovou nadsuper ale nemaji litaci lode? proste placal z niceho a pak se v tom zamotal. Pokud se chci pustit do technickych veci je nutne to poradne promyslet a ne ze ted se mi hodi toto a ted tamto...

Efeméra
17.03.2020 4 z 5

Tak jsem se po prvním díle dočkala. Posádka Genesis přistává na planetě Eden a pouští se do těžby nyxie. Autor se navíc polepšil, co se propracovanosti jeho světa týče. Poměrně dost si vyhrává s vylíčením jiné planety a mimozemské civilizace. Čtenář tak poznává jejich kulturu, zvyky, uspořádání společnosti. Stejně tak jsem ocenila vývoj vztahů mezi Emmettem a jeho parťáky. Konečně se postavy rozhodly semknout a společně všemu čelit. I když ne tak docela. A právě to se mi na tom celé líbilo. Ačkoliv se moc dobře ví, že záporák je tu ve skutečnosti Babylon, všichni teenageři nejsou od počátku tak úplně sjednocení za jeden cíl. O hlavního hrdiny se pak bojíte o to víc, protože mu nehrozí útok pouze z jedné, ale vlastně z mnohem více stran. Nyxia nespoutaná je navíc skutečně promyšlená. Od začátku víte, že tu něco nehraje, máte i své odhady, ale nakonec je to úplně jinak. Přesto bych řekla, že autor mohl při vypravování víc mlžit. Myslím, že by na mě potom zvraty (a obzvlášť konec), udělaly mnohem větší dojem a šokovaly mě. A ačkoliv autor svůj svět ve druhém díle víc propracoval, větší měrou mě příběh pohltil v případě jedničky. Nejspíš za to mohl styl děje. Gradování soutěžení mezi teenagery asi dokázalo moji pozornost udržet lépe než dění ve druhé polovině Nyxie nespoutané. Musím se přiznat, že tam jsem se občas i trochu nudila. To však nic nemění na tom, že jsem zvědavá, jak celá trilogie dopadne. Za mě stejně jako v případě prvního dílu 3,5 hvězdičky.

Marekh
18.02.2020 4 z 5

!!! SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje !!!

Po přečtení prvního dílu knihy NYXIA jsem se rozhodl pokračovat v druhém dílu – NYXIA NESPOUTANÁ. Musím říci, že se mi kniha líbila o něco více než první díl. Kniha se četla dobře, kapitoly jsou krátké, má 4 části – Adamité, Genesis, Sedmero, Magnia. Knihu hodnotím na 4*. Líbilo se mi, jak autor v kapitole PODĚKOVÁNÍ napsal: „Tuto knihu jsem napsal pro svou maminku. Nikdo jiný nevynaložil tolik energie na to, aby se ze mě stala slušná lidská bytost. Dobře vím, že tvá láska mě provázela celým mým životem. A vše, co vím o odpuštění, soucitu a účasti, jsem se naučil po tvém boku. Díky, za to, že jsi nás milovala a směřovala k našim snům.“

Naši hrdinové se dostávají na planetu EDEN, seznamují se s jeho obyvateli – Adamity, s fungováním jejich planety, s jejich historií a také s přírodou a různými zvířaty, která se na planetě Zemi nevyskytují. Mezi tato zvířata paří např. Erdakan, Senturium, Švihouni, Ostráň aj. Naši hrdinové zažívají různá dobrodružství, v knize se vyskytují akční scény a také některé věci k zamyšlení, o kterých přemýšlím. Například náš hlavní hrdina Emmett je názoru, cituji: „Ostatně, jak dlouho trvalo lidstvu, než zjistilo, že popravy nic dobrého nepřinesou. Ani viníkům, ani obětem. A přesto jsme takové metody používali celá staletí.“ V tomto názoru bych polemizoval. Myslím si, že v určitých případech jsou popravy správné a měly být zachovány i v České republice. Myslím si, že tresty jsou nízké a že mnohdy mají větší cenu peníze než lidský život. O popravách a trestech by se dalo hodně rozjímat, a když jsem se dostal k určitému bodu v knize, byl jsem na rozpacích, jestli je správné, jaké tresty Adamité vymysleli pro zločince.. V knize se vyskytuje vyprávění z různých úhlů pohledů. Nejčastěji jsme sledovali vyprávění z pohledu Emmetta.

Kniha se řadí do žánru YoungAdult – sci-fi. Primárně je určena pro mladší čtenáře, ale celkově se dá říci, že mne kniha bavila. Knihu jsem opětovně přečetl poměrně rychle. Určitě si přečtu také třetí díl této série – NYXIA POVSTÁVÁ. Bude mne zajímat, jak to bude pokračovat dále. 

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Hrát si na drsňáka je jedna věc, ale ignorovat pravdu je věc druhá. Táta mi vždycky tvrdil, že ignorace je ta nejnebezpečnější věc na světě. Jen hlupák, říkal, si nebude všímat toho, co se šeptá. Protože jednou se to přestane šeptat a začne se to křičet nahlas. A pak už bude pozdě na to, abys s tím něco udělal.

Na lidech, kteří žebrají, je něco, co vás buď odpuzuje, nebo přitahuje. Stydím se to přiznat, ale většinou nedokážu ten pohled snést. Ovládne mě divný pocit a říká mi, abych šel pryč. Být kdekoliv, jen ne tady a teď, nevidět tu nataženou ruku, která volá o pomoc. Tuhle svou stránku nemám a nikdy nebudu mít rád.

Vždycky mě překvapuje, jak lidi čekají, že si nebudu všímat detailů. Lži jsou často jako špatně zakopaná mrtvola – stačí menší deštík a vyjdou na povrch.

lassse
10.02.2020 3 z 5

O něco lepší než první díl, hlavně závěr stojí konečně za to si to přečíst.