Nyxia nespoutaná

Nyxia nespoutaná https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441157/bmid_nyxia-nespoutana-1eq-441157.jpg 4 555 131

Nyxia série

Zpočátku si Emmett Atwater říkal, že to bude snadná výhra. Posbírat body. Shrábnout prachy. Vrátit se domů. Ale netrvalo dlouho a zjistil, že Babylon nehraje čistě. Jejich plané sliby vystřídaly temné vyhlídky. Teď si spolu s dalšími členy posádky Genesis musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. I tato mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější surovinu vesmíru, a dobře vycházet s původními obyvateli Adamity. Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se Genesis uniknout z planety včas, nebo už je pozdě?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

Nyxia Unleashed , 2018

capar
24.04.2022 4 z 5

Zajímalo mne, co vymyslí v druhém díle a nebylo to špatné. A samozřejmě už ve frontě čeká i díl třetí, jelikož za mě to autor dokázal, jsem zvědavá, co celou partu čeká dál...

Sirina
20.03.2022 5 z 5

Druhý díl byl stejně dobrý jako první. Možná ještě lepší. Ale to byl tím, že se přestaly opakovat úkoly za body a začalo objevování planety. Magnia byla velmi pěkně popsaná, stejně tak lid Imago.
Jen tak mimochodem, od začátku mi bylo jasné, že to s Babylonem nebude tak jednoduché.

zirafinec
08.02.2022 5 z 5

"Tuto knihu si uložte pod Ú jako Úžasná."

kokrokr
02.02.2022 3 z 5

První díl měl pevný rámec, vše se odehrávalo na lodi a šlo o soutěž. V druhé knize je děj více rozmanitý a přichází řada nových poznatků. Autor mě tím ale nezaujal a změna koncepce mě nebavila. Začal jsem si říkat zda nejde jen o nezáživný slepenec bláznivých nápadů. Kniha je ovšem určena mladým čtenářům, takže pokud je vám méně než třicet, neberte mé hodnocení za bernou minci.

JaniisB
29.12.2021 5 z 5

Stejně dobré čtení jako první díl.

veverrka11
18.12.2021 4 z 5

Asi přestávám mít toho autora ráda :D. Jako knížka je fakt čtivá, chytí vás a děj rychle graduje. Ale osudy některých postav mě vysloveně nastvaly. Oproti prvnímu dílu hrají velkou roli i Adamité/Imago. Jak celý příběh dopadne? Tak to se dozvím až v posledním díle...

knizninadsenec
16.11.2021 5 z 5

Naprosto senzační pokračování. Lži Babylonu se rozpletají a objevuje se mnoho nových skutečností.
Také se dozvídáme více o Imago, jejich plánech, světě...

Genesis si vedou dobře a přidají se na tu správnou stranu. Teda alespoň doufám, že ano.
Ani v tomto díle se nevyhneme ztrátě oblíbených postav. Zemře zde mnoho Imago i lidí. Přichází skutečný boj.

Příběh byl skvělý, čtivý a moc se mi líbil.

kindlova42
09.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak teda dvojka byla ještě o trochu lepší než první díl. Bylo to asi tím, že se představili nový svět “Eden” (Magnie) a už to nebylo o soutěžení, ale o Genesis jako týmu.
Postava Morgan mi začala být více sympatická a dokonce i Anton je příjemná postava a těším se, že bude mít v dalším díle snad více prostoru.
Sblíženi postav beru jako velké plus tohoto dílu. Jak postava Emmeta zmiňuje, tak se z nich stává rodina. I když ne ze všech…rozhodně nechápu vůbec postavu Isadori, podle mě je mentálně labilní. V jedničce se ještě dalo pochopit, že se snaží sabotovat Emmeta, aby pomohla Roathymu. Ale její chování tady nedává smysl.
Svět lidu Imago (Adamitéů je zajímavý, v něčem se odlišují a v něčem jsou zase velmi podobní lidem. Škoda, že nedostali zatím úplně velký prostor a nevidíme více do jejich kultury.
Na koho jsem v posledním díle zvědavá je postava Jacquelyn. Doufám, že se dozvíme blíže o jejím dětství a vztahu s Imago.
Rozhodně je příběh Nyxia velmi čtivý a proto jsem musela závěrečný díl hned koupit, abych nemusela čekat jak to dopadne :)

denniys
30.10.2021 4 z 5

Nyxia je pro mě opravdovým překvapením. Druhý díl nezahálí a dávkuje nám pořádnou dávku mimozemského dobrodružství. Hlavní hrdinové se konečně dostávají na "Eden" a čtenář si je postupně oblíbí úplně všechny - včetně nových postav adamitů. Kniha se špatně odkládá a další díl je povinností.

Áža707
05.10.2021 4 z 5

Kniha je doopravdy skvělá a já jsem si čtení náramně užila. Upřímně musím přiznat, že po takové době mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Rozhodně musím říct, že druhý díl vás nenechá na holičkách a během chvilky se dočkáte zajímavých dobrodružství a zvratů.

Kromě napětí a akce se dočkáte i postupného sblížení postav a samozřejmě odhalení některých tajemství. I když co si budeme, autor s dalšími záhadmi rozhodně nešetří a jen lehounce naznačí něco o čem doopravdy budete moc přemýšlet. Musím přiznat, že dalším autorovým bonusem je vtip, já jsem se u některých pasáží velmi pobavila. Další plus dávám za některé silné a hluboké myšlenky.

/„Nauč mě to.“
„Co tě mám naučit?“
„Dělat správné věci.“/

/Kam zmizela tíž věcí, pod nimiž jste klesali?
Vás, jež vznesli jste se,
jak motlitba z pootevřených rtů./

Poslední věci ve které má autor velkou zalibu a rozhodně není pozitivní, tak je vraždění oblíbených postav. Here we go again, Scotte proklínám tě!

Takže i druhý díl mohu jen a jen doporučit a pokud se vám líbit první, tak si tenhle doopravdy užijete.

⭐ 4.5/5

katallinka
05.10.2021 4 z 5

Opět velmi čtivé, zajímavé a plné překvapení. Jen bych knihu malinko zkrátila, některé části byly občas zdlouhavé. Konec byl plný zvratů, takže jsem moc zvědavá, jak to celé dopadne.

Tamten
15.09.2021 3 z 5

Oproti prvnímu dílu několik změn. Děj už není tak přímočarý, dočkáme se mnohých překvapení a postavy se začínají chovat i jinak než černobíle. Stále ale platí, že primární je nad knížkou moc nepřemýšlet a spíš si užívat styl, neboť při hlubším přemítání člověk dojde k závěru, že je to celé úplný nesmysl.

Kaduri
27.08.2021 4 z 5

Séria si zachováva vysokú úroveň.
Čo ma fakt prekvapilo je, že autor zmenil štýl rozprávania, upustil od hodnotenia súťažiacich a viedol príbeh iným smerom.
Na jednej strane oceňujem, že sa nebál skúsiť niečo nové (napr. v porovnaní s Hunger Games) , na druhej strane mi trošku chýbalo, že sa už "nebodovalo":).
Celkovo hodnotím knižku veľmi kladne a teším sa na finále:)

KTera
17.08.2021 5 z 5

Stejně jako první díl super.

Laf
31.07.2021 4 z 5

I pokračování se vydařilo. Skvěle vykreslená planeta Eden a život na ní. U knihy jsem se nestačila ani nudit, pořád jsem musela být v pozoru, neboť co stránka, tak zase nějaká nová informace, která posunula celý příběh jiným směrem. Rozhodně za přečtení to stojí :)

Lily-fairy
25.07.2021 3 z 5

O něco slabší než první díl, ale stále zábavná.

Petkona
06.07.2021 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil už míň než ten první. Možná to bylo tím, že mě na prvním díle bavilo to soutěženi a tady byl v podstatě už úplně jiný děj. Přišlo mi to trochu jako vycpávkový díl, klidně by se to podle mě dalo zkrátit a přidat ke třetímu dílu, ale ve výsledku to vlastně bylo asi fajn, aspoň jste mohli být více s tak skvělými postavami. Nebylo tam nic kvůli čemu by u mě tenhle díl byl na prvním místě ze série, to spíš na tom posledním, ale prostě trošku takový klasický druhý vycpávkový díl. Jediné co, tak ty postavy tu měly trošku rozvoj, trošku víc jsem si je oblíbila, ale jinak od tohohle dílu moc nic nečekejte. Ale 4 hvězdy jsem tomu dala za stejnou čtivost jako byla u prvního dílu a za postavy.

Hellothere
04.07.2021

Tak tato kniha mě velmi překvapila. S první knihou jsem měla problém se zžít. Ale tato kniha byla úplně o něčem jiném. Děj byl zajímavý od začátku do konce. Hvězdičku ubírám jenom pro to, abych si jí šetřila na další díl. Knihu mi trvalo přečíst asi 3 nebo 4 dny, ale kdybych neměla tolik školy, tak bych jí 100% přečetla mnohem rychleji.

pipa36
03.07.2021 3 z 5

Druhý díl série Nyxia mi připadl trochu slabší, možná i proto jsem ho četla opravdu dlouho. Nicméně vrácení se k ději mi nečinilo žádné problémy, vždy jsem hned věděla, kdo je kdo a co se v příběhu děje.
Týmy Genesis 11 a Genesis 12 se ocitají na neznámé planetě, kde se seznamují s prostředím a jejími obyvateli. Ne, že by se v příběhu nic nedělo, ale celou knihu to na vás působí tak nějak uměle (zejména návštěva Sedmera) a naivně. Když už se ale prokoušete touhle vycpávkou, dostane se vám relativně uspokojivého a napínavého konce, který vás určitě navnadí okamžitě otevřít poslední díl.
Hodnocení: 3,5*

Erlif
20.05.2021 5 z 5

Druhý díl Nyxie navazuje tam, kde předchozí skončil, objevujeme planetu, Adamity. Autor má neuvěřitelnou představivost a barvité popisování.
Rozhodně je to pokračující pecka, kdy kniha nešla moc dobře odložit. Čtenář stále odkrývá karty postupně s Emmettem a říká si, co za tím vším je a jak to dopadne? :)