Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 880 258

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

Aya81
Aya81
09.02.2023 4 z 5

Dobré nenáročné čtení. YA o partě puberťáků, co spolu bojují o možnost účasti na tajuplné misi, zasazená do prostředí vesmírné lodi. Jo, bavilo. Jdu na pokračování.

Beovulfak
Beovulfak
04.02.2023 2 z 5

Bohužel, lákala mě moc, ale už jsem asi nedostatečně pubertální.

hnusák
hnusák
03.02.2023 5 z 5

Tedy musím říci, že po počátečním rozjezdu, který byl takový vlažný, se to poté řízně rozjelo. I když mne Emmett občas štval svými názory a tím jeho srovnáváním s Nejskvělejšími bratry, nakonec se ukázal tím, že má na víc. Určitě se vrhnu na druhý díl.

abssint
abssint
02.02.2023 5 z 5

Kdo má rád příběhy puberťáků bojujících proti sobě a zároveň zachraňujících svět či cokoli nebo kohokoli jiného, od Enderovy hry přes Labyrint a Hunger Games až po Ready Player One... s příměsí vesmíru...ten si to užije. Já je ráda mám a užila jsem si tuhle knihu. Hned se vrhám do dalšího dílu.

Ikols
Ikols
11.01.2023 4 z 5

Čtivé a jednoduché sci-fi. Pokud budete chtít brouzdat vesmírem a nemuset si pamatovat 150 ras, odborných pojmů a názvů postav jako u seriózních sci-fi knih, tak doporučuji tuto knihu na oddych.

Pasadenka
Pasadenka
17.12.2022 4 z 5

Knížka mě hrozně zaujala hned na prvních slovech. Líbí se mi když je dost prostoru pro objevování nového světa protkaného tajemstvím. A tady mi celkové budování světa přišlo psané jak pro mě. Druhý díl se nabízí jako absolutní nutnost, protože ten první je jen opravdová ochutnávka. :)

ZuzikBubu
ZuzikBubu
07.12.2022 5 z 5

Svižné, čtivé, nápadivé, za mě překvapení, které nechcete odložit zpět do knihovny :-)
Jedná se o sci-fi odehrávající se výhradně ve vesmíru, vyprávěno z pohledu jednoho hlavního hrdiny, který se prostě stane Vaším oblíbeným, je to psané tak, že s ním čtenář sympatizuje a rozumí mu.
Líbí se mi rozdělení celé série, kde v této první knize trilogie se seznamujeme s jednotlivými postavami, pomalu prozkoumáváme zápletku a vynořují se fakta, která ale nejsou vysvětlena a tím je vše tak trochu pod závojem záhadna typu "kdo, co, jak a především proč vlastně"...
Závěr je strhující a nutí okamžitě sáhnout po druhém dílu, já určitě doporučuji!
A co nás čeká v pokračování? No rozhodně víme, že děj první knihy se již nebude opakovat, což je naprosto super, protože pokračování určitě nabídne vše nové a třeba i trochu jiný styl vyprávění :-)

Dolik13
Dolik13
29.11.2022 5 z 5

Velmi příjemné překvapení! Ke knize jsem se dostal náhodou a neměl žádné očekávání, a o to víc mě fantasy nadchlo.

Neustále se něco děje, kniha nemá hluché pasáže a autor píše tím způsobem, který Vás prostě chytne. (A to rozhodně není u spisovatelů pravidlem). Menší mínus dávám za to, že jsem již v poloviny knihy věděl, že kniha bude mít otevřený konec. To větší mínus je pro mě hlavní hrdina, který mi nesedl a je mi nesympatický. Ne, že by mu auto nevěnoval dostatečné množství prostoru, abyste si k němu našli vztah, ale já si paradoxně oblíbil jiné postavy, které mají mnohonásobně méně prostoru. I tak se ale už těším na další díl!

Nikiny
Nikiny
19.08.2022 4 z 5

Ke čtení této série jsem přistupovala víceméně skepticky. Nejsem Sci-fi fanda, ale darované knížce na listy nehleď... Znáte to. Nepřišlo mi, že by hlavní téma knížky bylo něčím extra zvláštním či neotřelým. První polovina knihy měla pomalý spád, ale postupně jsem se do ní začínala začítat. Nakonec, pro mě nečekaně, jsem měla chuť začít číst další díl.

KájaKoxík
KájaKoxík
28.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Teda naprosto nechápu negativní hodnocení příspěvků níže. Pro mne 5 z 5.

Jelikož sci-fi nečtu chtěla jsem tomuto žánru dát šanci a tato kniha je pro to ideální.

Ano jelikož víme, že je to trilogie je velmi nepravděpodobné, že by hlavní hrdina neprošel všemi třemi knihami. Čtenář tedy snadno vyhodnotí, že se Emmett na Eden dostane (souhlasím, že jeho focus na postup v tabulce by mohl autor ubrat). To ale neznamená, že je kniha o to méně napínavá.
Jak jsem začala, nemohla jsem přestat, zvraty, změny a podrazy. Jsem fakt ráda, že knihu čtu v době, kdy už jsou venku všechny díly. První díl přečtený za dva dny a druhý na jeden zátah už se těším, jak to celé dopadne.

Áďa302
Áďa302
20.06.2022 5 z 5

Knihu čtu už podruhé! Hned od první stránky jedete a nemůžete zastavit! Emmett jako hlavní postava celé knihy (vypravěč) je skvělý. Sice se potom moc neorientujete v postavách, protože jich pořád přibývá, ale věřím, že každý si najde své favority, kterým bude celé vesmírné dobrodružství fandit. Doporučuji všem čtenářům, kterým záleží na tom, aby se kniha rychle četla!

helulka
helulka
06.06.2022 2 z 5

(SPOILER) Vážený čtenáři, tohle je Emmett. Emmett je skvělý. Přijmi to jako fakt, a nepátrej po tom, proč to tak je. Nesnaž se vytvořit si na něj vlastní názor z toho, co Emmett dělá a říká. Nezdá se ti sympatický? Ale je. Protože jsem to řekl. Tvůj autor.

Vážený čtenáři, tohle je Kaya. Kaya je skvělá a Emmettova kámoška. Že se ti to nezdá? Že si tím nejsi jistý? Jenže já jsem to řekl! Přijmi to jako fakt a nepátrej po tom, jak se to stalo. Je to tak! Tvůj autor.

Vážený čtenáři, tohle je Vandemeer. Že o něm skoro nic nevíme? Že o něm skoro neslyšíme? Nevadí. Vandemeer je Emmetův kámoš. Že nevíš, jak se to stalo? Nevadí. Přijmi to jako fakt, protože já to tak říkám! Tvůj autor.

K tomu skoro čtyři sta stran neustálých popisů bojů, soubojů, hlubokomyslných, sebezpytujících klišé. Dějových klišé, které se v příběhu prostě vynoří a pak zase bezdůvodně, aniž by cokoliv ovlivnily, zanoří. Čtyři sta stran strachu hlavní postavy o to, jestli se jí podaří vyhrát a postoupit do dalších dvou dílů série… Jej!

Celá knížka by se dala smrsknout zhruba do tří kapitol. Pak by byla zajímavá a užila bych si z ní víc, než deset stránek. Takhle na ní bylo fajn vlastně jen to, že se dalo celkem dost „děje“ přeskočit a urychlit tak přečtení.

Kni-holka
Kni-holka
02.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Popravdě mám sci-fi radši ve filmu než jako příběh v knize. Tam dávám přednost fantasy, kde se křídla mé fantazie mohou roztáhnout do obřích rozměrů a já si užívám divokou jízdu. Sci-fi příběh, většinou plný technikálií, je pro mou fantazii trochu náročnější, přesto jsem po téhle knížce sáhla, protože mě zaujala nejen obálka, ale i obsah.

Nyxia, nejcennější surovina ve vesmíru, to je cíl vesmírné mise, na kterou se vydává Emmett a devět dalších mladých lidí. Pod vidinou ohromné sumy peněz a doživotních výhod se vydávají do vesmíru v hypermoderní kosmické lodi od Babel Communication.
Všech deset účastníků pojí jedna věc - všichni jsou chudí či mají smutnou minulost. Tato mise jim má změnit život. Mise na jinou planetu, kde jejich úkolem bude těžit onu nyxii.

Jednoduché, ne? Ne však tak rychle. První díl trilogie se převážně odehrává na palubě lodi, kde vybraní ztroskotanci mezi sebou bojují, plní úkoly a cvičí se, neboť na planetu Eden vstoupí jen osm z nich, kteří mají nejvíce bodů. A jde opravdu o každý bod. Rozvinou se zde spojenectví, přátelství, láska i nepřátelství, objeví se mezi nimi sabotáž i pokusy o vraždu. A to není jediné překvapení, které na ně v hlubokém, studeném vesmíru čeká.

Nebylo to špatné, ovšem za mě kniha, jejíž příběh se odehrává na lodi a točí se stále kolem toho samého, tak po čase jsem se začala trochu nudit a nějaké pasáže jsem i přeskakovala.
Co mě ale pobavilo, byla alegorie k Bibli. Babel Communication, tedy společnost zvaná Babylon, vyslala posádku na planetu Eden (nepřipomíná vám to ráj), kde žije lidský druh, který nazvali Adamité. Popravdě čekám, kdy se tam objeví i ta Eva. Třeba v dalším díle.

tlllk
tlllk
23.04.2022 4 z 5

Asi je tažké sa odlíšiť, v tomto segmente je celkom veľká konkurencia (Hunger Games, Divergencia, Enderova hra). Šablóna je daná, uvidíme kam to doputuje....

sel123
sel123
23.04.2022 2 z 5

:-) Tak jsem chtěl kritizovat, že to je pro děti a ono to pro děti je. V tom případě celkem slušně napsaná kniha i když to nemohu posoudit očima teenagera. Pro mne pokračování už nebude :-).

Ebeca
Ebeca
21.04.2022 4 z 5

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych nedokázala odložit knihu, dokud ji nepřečtu. A to nejsem žádný velký fanoušek sci-fi, ale tahle kniha mě vtáhla a nepustila. Hvězdičku dolů dávám za pár mně nejasných věcí (jak mohl hlavní hrdina někoho poslat při soubojích do nemocnice, když se to údajně nemohlo stát?) a trochu mi splývaly vedlejší postavy, byly moc nevýrazné. Ale celkový zážitek z knihy mi to nepokazilo.

Sirina
Sirina
20.03.2022 5 z 5

Skvělý začátek série. Nikdy bych nevěřila, že se mi sci-fi bude takhle líbit. Skoro je mi líto, že tahle knížka čekala tak dlouho v mojí knihovně na přečtení.

dr.romca
dr.romca
04.03.2022 5 z 5

Jako young adult skvělé. Připomínalo mi to Hunger Games, odehrávající se ve vesmíru.

zirafinec
zirafinec
07.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha se pozná tak, že nemůžete přestat číst, ale zároveň, když ji dočtete, tak je vám to neskutečně líto. Což znamená, že tohle byla skvělá kniha. Neskutečně mě bavila, děj rychle utíkal, přečteno za pár dní. Občas jsem sice občas něco nepochopila (například jestli někdo víte, jak funguje Králičí hala, napište mi to prosím.) Postavy jsem si oblíbila, Longwej mi lezl na nervy... Prostě všechno tak, jak má být. MImochodem, jsem jediná, která celou dobu přemýšlela, jestli, pokud tohle je Genesis 11, jsou i další?

kokrokr
kokrokr
31.01.2022 3 z 5

Evidentně kniha míří na mladé čtenáře, ty asi zaujme nejvíce. Souboje družstev hodně připomínají „Enderovu hru”. Dobrý průměr.