Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 884 258

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

MollyCornelia
24.02.2024 4 z 5

4*/5*
Velmi čtivá sci-fi, která mě od začátku chytla a nepustila. Soutěž a vše kolem mě bavilo, nastaly dokonce dva zvraty. Hrdina Emmett mi zpočátku nesedl, ale na konci se zachoval vyloženě hrdinsky.
Mrzí mě jen jedno, že minulost všech postav se víc nerozebrala. Těším se na další díly.
Doporučuji teenagerům cca od 15 let.

Schary
24.01.2024 4 z 5

Bylo to fajn. Taková variace na knížku Enderova hra, ale s trochu jinou mimozemskou entitou. Za přečtení knížka stojí a těším se na pokračování na planetě Eden a zajímá mě, co má ta společnost Babylon vlastně za lubem....

dzejkbeltygros
08.12.2023 4 z 5

Čtivé, celkem i napínavé, nechybí ani zvraty, které člověk tak úplně nečeká. Chyběla mi tam trošku nějaká vymazlenost, spousta věcí byla zmíněna jen okrajově. Konec byl asi takový, že nutně potřebuju další díl a dozvědět se, co bude dál!

whiolet
04.12.2023 4 z 5

Nemám ráda Sci-Fi žánr, a vesmír mě nechává chladnou,ale víte,co? Mám chuť si přečíst druhý i třetí díl, já prostě musím vědět jak tohle celé dopadne!
Byl to super příběh, kterému nechyběla čtivost a jsem ráda, že jsem po knize sáhla.

Kory98
03.12.2023 3 z 5

Docela zajímavé téma, to musím uznat. Četlo se také dobře, ale tak nějak moc z knihy čiší, že budou následovat další díly. A tentokrát mi to nějak vadilo, i když se na další čtení opravdu chystám, nejsem správně "nabuzena" či "oslovena". Asi to bude tím, že nejsem cílovou skupinou, přitom mě často úplně uchvátí i knihy pro děti. Třeba to napraví další pokračování.

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

Scott Reintgen - Nyxia

PŮJDE O ŽIVOT
POTEČE KREV
NESMIME PROHRAT

---

Išla som do knihy s troškou strachu predsa len sci-fi , vesmír atď, miestami mi to pripomínalo seriál Prvých 100 , chvíľkami Hry o život chvíľkami zas Divergenciu ale nakoniec môžem povedať, že to bolo veľmi originálne dielo a teším sa na pokračovanie !

----
ČAST I - Posádka zlomených
V prvej časti knihy sa zoznamujem s 10 mladými ľuďmi, ktorý sú vybraný na cestu do Edenu.
Musím povedať, že táto časť knihy hlavne jej prvá polka nebola pre mňa až tak moc ohromujúca, síce postupne, keď som konečne zistila čo to o hlavných postavách tak už som sa do knihy trošku viac vcitila a začítala a som veľmi zvedavá ako budú pokračovať.

ČAST II - Černé diry
Musím povedať, že táto druhá časť má disk vám vcucla a nepustila ako Nyxia.
Neočakávané prekvapenia, ktoré mi vyrážali dych, nespravodlivosť! ale zas o to viac snaženia sa a riadneho napätia.
Záver knihy má veľmi rozčúlil aj keď som to troška tušila, že v tom čo robili budú pokračovať. Nutne potrebujem druhý diel !!

Ďakujem za možnosť prečítať k ihy v štafete

ardeas
27.10.2023 3 z 5

Neokukany napad ma zaujal. Len sa to dost vlieklo. Suhlasim nižšie s noizcore. Má to svoje muchy. Ale je to knižka pre mládež, takže v ramci žánru veľmi dobré :)

eva3992
16.09.2023 4 z 5

Vydejte se na cestu do vesmíru a objevte záhadnou nyxii, hmotu, která je nejcennější surovinou. Emmetta a dalších devět lidí si najala nejvlivnější společnost Babel Communications, nabídla jim neuvěřitelnou sumu a cestou na novou planetu se budou učit jak těžit nyxii a jak přežít.

Tato kniha mi opravdu hodně dlouho ležela nepřečtená v knihovničce, ale jelikož jsem do čtenářské výzvy na Databázi knih potřebovala knihu, která se odehrává ve vesmíru, konečně na ni přišla řada a já musím říct, že mě neskutečně překvapila.

Nejsem cílová skupina, nečtu sci-fi, ale tohle bylo opravdu dobrý. Po trošku rozpačitém začátku jsem se začetla a pak už jsem knihu nemohla odložit. Navíc, zhruba v polovině, přišel zvrat, který jsem nečekala, a tím více jsem se do příběhu ponořila a chtěla víc.

Bylo to akční, napínavé, ale i dojemné. V podstatě úplně jednoduchý příběh, ale rozhodně zaujal. Překvapivě se mi to líbilo natolik, že bych se klidně pustila i do dalších dílů (tomu jsem před čtením vůbec nevěřila).

Pokud chcete zkusit něco, co je i pro vás jiné, Nyxia může být tou správnou volbou.

Skodinka89
18.08.2023 5 z 5

Četla jsem Enderovu hru a díky tomu jsem došla až k tomuto titulu. Příběh vtáhl do děje a už nepustil.

zuzana4291
03.08.2023 5 z 5

Jedna z knih, která mě úplně vtáhla do děje a ať jsem četla knihu kdekoliv, tak jsem vůbec nevnímala okolí, ale jen napínavý příběh plný zvratů. Hned sahám po dalším díle této série.

Fortuna7
24.07.2023 3 z 5

Jsem velice překvapená, jak moc mě tato kniha bavila. Pro mě to sice byla taková oddechovka, ke které bych se přes rok moc nedostala, ale příběh mě bavil. Princip soutěže v knize mě neskutečně chytl a líbilo se mi i prostředí vesmírné lodi. Hlavní hrdina Emmett mi byl sympatický a velice se mi líbilo to, jak si autor pohrál se zvraty v knize. Na další díly jsem vážně zvědavá. :-)

daPhytCZ
11.06.2023 3 z 5

Kniha je velmi čtivá, ale po dočtení jsem si uvědomil, že se v ní vlastně skoro nic nestalo, každé tajemství Babylonu je jen naznačeno a celé je to pouze předehra k dalším dílům. Je to velká škoda, protože fikční svět mi přišel velmi zajímavý, ale nejsem si jistý, jestli další díly budou bez těchto neduhů. 6/10

ZuzanaZ83
03.05.2023 5 z 5

Moc dobrý! Na tuhle sérii jsem všude četla chválu, tak jsem ji dlouho odkládala a přistupovala ke knize opatrně. Ale opravdu mě to bavilo. Doufám, že si kvalitu udrží i druhý díl.

Terkishead
20.04.2023 1 z 5

Byla jsem velmi trpělivá a knihu dočetla. Kvůli výzvě. A kvůli hodnocením. Stále jsem čekala na nějaký děj, ale ten se autorovi vždy v zárodku podařilo zabít. Ale každá trpělivost přináší plody a tak za posledních deset stránek knihy dávám jednu hvězdu.

Pawlisman
18.04.2023 2 z 5

No, všude čtu, o jakou jde legendární sci-fi. Ale pro koho? Pro holky z vesnice? Přijde mi, že jsem spíše četl červenou knihovnu z vesmíru. 150 prázdných stran o jakési soutěži mezi 10 soutěžícími. Špatné mizivé popisy, nulová hloubka, prázdnota, žádná myšlenka, toto není za mě ani průměrná kvalita literatury. Proč? V půlce knihy autorovi bez talentu nevěřím a nechci plýtvat čas těmito prázdnými frázemi o ničem. Velké zklamání..

Kate3003
16.02.2023 3 z 5

Po přečtení Vládců popela jsem se i na tuto autorovu knihu velmi těšila, ale nakonec mě až tolik nezaujala. Autor má velmi čtivý styl psaní o tom jsem se přesvědčila už u Vládců popela, ale i přesto jsem se v některých částech trošku nudila. Příběh mi velmi připomíná knihu Endrerova hra, která probíhala dost podobně.
Nejsimpatičtějšími postavami celého příběhu byli Kaya a Bilál. S hlavním hrdinou Emmetem jsem to měla spíš tak na houpačce jednou mi přišel fajn, ale podruhé už mě spíše rozčiloval. Autor si mohl odpustit tu bleskovou instalove v druhé polovině příběhu, ale ok jedná se o YA knihu takže se to možná dalo očekávat. Celkově bych brala trochu lepší seznámení se světem, protože se svým způsobem točíme v kruhu různých úkolů, ale s prostředím jsme seznámeni pouze dost povrchně.
O přečtení dalších dílů budu uvažovat, protože mě zajímá jestli se dočkáme nějakého propracovanějšího světa a jak se bude příběh dále vyvíjet.

tabaluga
14.02.2023 5 z 5

Od Nyxie jsem neměla velké očekávání, ale jsem opravdu mile překvapená:-) miluji Enderovu hru a tímto dílem jsem si ji připomněla. Záhadný Babylon a látka nyxia, která ještě neukázala, co všechno dokáže. Emetta jsem si oblíbila, jen škoda Kayi. Tak musím pořídit ještě další pokračování.

Teredo
14.02.2023 5 z 5

Dosud nejlepší kniha za tenhle rok (ale je teprve únor :D). Kniha se četla velmi svižně a myslím, že autor sotva naťukl, co všechno vlastně Nyxia umí a jaké bude mít její používání důsledky. Líbilo se mi, že i když postavy nedostali tolik prostoru, každá z nich byla ale něčím jedinečná a zapamatovatelná. Především Kaya, která z nich byla rozhodně nejchytřejší. Jsem zvědavá na další díl.

Ira13
11.02.2023 5 z 5

Přečteno už podruhé. Tenkrát byl jen 1.dil, nyní jsem si půjčila od synovce všechny 3 díly ( všechny jsem mu dala já). Potřebovala jsem si knihu připomenout. Ač nejsem cílová skupina a nemám sci fi ráda, tohle se mi opravdu libilo a mohu jen doporučit.

Kekik
11.02.2023 5 z 5

Série Nyxia je mezi čtenáři velmi populární. Já ji až do roku 2023 ignorovala, neboť sci-fi není můj šálek kávy. Je ale pravda, že když se do knihy tohoto žánru pustím, většinou mě to baví. A Nyxia není výjimkou.
Příběh je čtivý, zajímavý. Zhruba před polovinou jsem ale byla již unavená ze stále stejného průběhu děje. Naštěstí přišel zvrat. Sice se nic nezměnilo v tom, že příběh ubíhal stále stejným směrem, ale bylo to přeci jen oživení. Konec napínavý. A samozřejmě navnadil na další díl. Původně jsem si myslela, že si jen odbydu bod ve čtenářské výzvě, a další díly číst nebudu. Mýlila jsem se. Na pokračování se těším. Jsem zvědavá, co postavy budou zažívat.
Čtenářská výzva 2023: Téma 18. Kniha, jejíž děj se odehrává ve vesmíru.