Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 884 258

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

Edona
11.10.2020 5 z 5

Když vemu v potaz, že jsem knihu vlastně ani nechtěla nutně číst, tak jsem sakra ráda, že jsem si ji přečetla. Bylo to něco nového, čtivého a rozhodně ne klišoidního. Ve zkratce bych to přirovnala k Hunger games, Labyrintu a filmu Pasažéři. I přesto, to bylo něco nového. Aspoň pro mě. Prostředí bylo tajemné a zajímavé. Hlavní hrdinové sympatičtí. Rozhodně si přečtu pokračování, protože tohle byla bomba. Snad nebudu zklamaná. :)

Macev
08.10.2020 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, i když vesmírná dobrodružství mě vůbec nelákají. Děj byl rychlý a místy překvapivý, hlavní hrdina Emmet sympatický. Další díl si určitě přečtu.

Per-quiee
08.10.2020 2 z 5

Do Nyxie jsem se pustila kvůli nadšeným recenzím, bohužel není pro mě. Je opravdu psaná jako young adult a i když jsem velkým fanouškem tohoto žánru, nikde jinde to nebylo poznat tak, jako v této knize. Prakticky žádné popisy, svět nebyl vůbec vykreslený, všechno bylo mdlé a těžko představitelné. Do hlavního hrdiny jsem se také nevžila. Do dalších dílů se nepustím.

farys_books
04.10.2020 4 z 5

Nyxia je povedená sci-fi a já jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla.
Je nám tu představen příběh s velkým potenciálem a Emmett, náš hlavní hrdina, nás jím příjemně provádí.
Ten samotný nápad - je vás deset, ale chceme jen osm - mi přišel lehce ohraný, ale tady to mělo smysl. Co mi však vadilo, bylo časté opakování podobných situací při soutěžení - stejné soutěže, stejné aktivity,...
Hodně se mi ale líbilo, že tu bylo málo romantiky, spíše se tu řešilo přátelství - a tím to bylo pohodovější.
No a super bylo, že nám byla nastíněna mnohá tajemství, ale jen málo jich bylo odhaleno - hodně mě to nalákalo na další díly, které budou - alespoň doufám - stejně tak dobré jako první díl (nebo lepší).

ArtomMozkovič2
16.09.2020 3 z 5

Koncept je zajímavý,jen to je vše co mohu říct o této knize.

JessieEx
11.09.2020 4 z 5

3,5*
Nyxia byla moje první scifi vůbec mno a protože jsem měla obavy z technických popisů a celkově věcí, kterým bych nemusela rozumět a nebavily mě, sáhla jsem právě po young adult neboť jsem to považovala za takovou light verzi scifi.
U vědecko fantastické knihy jsem očekávala, že se ty technologie budou nějakým způsobem opírat o vědu. Nyxia tímto zasahovala prakticky až do fantasy. Máme tady vzácnou surovinu, kterou mají rekruti těžit. Tahle surovina se dá ovládat/zpracovávat/používat pouze a základě myšlenek... Tzn. že když chci aby se z kousku Nyxie stal květináč, stačí se na to pořádně soustředit... To mi u scifi nesedlo. Druhý problém jsem viděla v simulacích. Když rekruti trénovali a soutěžili, pohybovali se více či méně ve virtualitě - problém byl ten, že já jsem neviděla hranice mezi realitou a virtuálním světem. Prý jsem nad tím moc přemýšlela. Mnoo to mi přijde normální a pokud tam věci nedávají smysl a jsou nelogické, nemyslím si, že je to moje vina. Škoda taky, že Emmet byl takový bitkař a nechal se snadno vyprovokovat. Naštěstí si to vyžehlil na konci.
Co bylo na knížce super? Čtivost! Ano, četla jsem ji dva týdny, ale četla se mnohem lépe, než jsem očekávala. Skvělá postava Kayi, zamilovala jsem si ji. Perfektní zvraty. A romantická linka - sice velmi krátká a nepodstatná, zato velmi intenzivní.
Suma sumárum, nebylo to vůbec špatné a asi zkusím i další díl, přece jen se to bude už odehrávat v jiném prostředí a nebude třeba potřeba tolik logiky :D

Tabby
09.09.2020 5 z 5

Autor nás hned bez žádných průtahů hodí do děje, kdy se ocitáme na vesmírné lodi Genesis 11, při cestě na planetu Eden. Máme tu 10 lidi z celého světa, kteří po přistání jako jediní mohou vstoupit na planetu, jít mezi jejich obyvatele a stát bohatými.
Ovšem ouha nakonec se tam dostane jen 8 lidí. A začíná výcvik přežití a boj o 8 míst na planetu Eden.
A samozřejmě je tam plno zvratů, které nikdo nečeká a tajemství, které se ne všechny odkryjí v tomhle díle.
Bylo to zajímavé, čtivé, s napětím jsem sledovala celý výcvik a čekala, kdo se nakonec dostane na Eden.
Moc mě zajímá pokračování, a jak to nakonec celé bude. :)

uarda
31.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Po přečtení anotace byla první věc co mě vyvstala na mysli Avatar. Podobnosti obrovské objevená cizí planeta; obydlena cizí civilizací; surovina nedozírné hodnoty, kterou chtěli; vyvraždění populace, aby dostali co chtěli. Tím ovšem podobnosti končí. Knížka mě strhla snad od první stránky a nedala mi vydechnout do poslední.
Hlavní postava Emmetta, která provází celou knihou, je neskutečně sympatická. Jeho hodnoty a výchova a vůbec celý jeho charakter mě velice imponoval a o to se četlo mnohem lépe. Ostatní účastníci, kteří byli na palubě Genesis 11 velice zajímavá sorta lidí.
Katsu věčný srandista, Longwej protivný šprt a Kaya...
Smrt Kayi mě velice zasáhla dost jsem si ji oblíbila a dvojka Emmett a Kaya byla prostě úžasná. U knížky mi ukápla i slza. Každopádně knížka vážně stojí za to je napínavá a plná zvratů. Dozvědět se před koncem knížky, že Genesis 11 nebyla jediná loď, která pluje vesmírem se stejným záměrem bylo neskutečný.
Posádka Genesis 12 se mi zamlouvala od začátku a souboje posátek proti sobě byli neskutečně napínavé.
Největší podpásovka v celé knize ke konci se souboji o cestu na planetu byli obrovský zvrat, který se mi nelíbil ani na chvilku.
Románek mezi Emmettem a Morning tomu dodalo ještě tu správnou jiskru.
Závěrem kniha se mi opravdu moc líbila a vřele ji DOPORUČUJI!

Carol1122
31.08.2020 2 z 5

Zbožňuji sci-fi s vesmírnou tematikou. Ale v tomto případě jsem pocítila lehké zklamání. Nedokázala jsem se sžít ani s hlavní postavou, ani s vedlejšími postavami. A to nemluvím o samotnému ději, který mi připomínal spíše vesmírné Hunger Games. Palec nahoru dávám za pár překvapivých zápletek a otevřenému konci, který nabudí čtenáře jít do dalšího dílu. Sama tomu zkusím dát ještě šanci a uvidím, zda se podaří čtenáře překvapit zajímavým zvratem. Osobně bych pak spíše doporučovala příznivcům tohoto žánru i další knihy, např. "Artemis" od Andyho Weira (autor Marťana) a méně známou knihu "Mise Saturn" od Johna Sandforda.

Nikusha
23.08.2020 3 z 5

Jako když si oblečete fakt dobrý outfit, ale pořád tomu chybí nějaký šperk. Dobrý, ale ne skvělý. Jako oddechovka fajn.

roso.mak
22.08.2020 2 z 5

No, zas tak nadupaný to nebylo.

Hlavní hrdina je ambiciózní pako, který má sotva na brambory, ale odmítá steak, protože pán chce přece lanýže. Ne, že by mu to vycházelo. Přestože autor knihu zasadil do budoucnosti, hlavní hrdina (černoch) stále řeší otrokářského otázku a tahá s sebou klíč od okovů své praprapra prababičky, který jí ukoval nějaký kovář (protože měl 3D scanner a dokázal oskenovat klíčovou dírku, předpokládám).

Jednání hlavního hrdiny i ostatních hrdinů dost často není přirozené, aby vznikaly thrillerove situace, ignorují logiku i fakta.

Srovnání na obálce, že kniha je něco mezi Prvních 100 a Akta illuminae, dává smysl. Akta illuminae jsou napínavé, i když mají své díry prvních 100 stojí za houby. Číst se to dá, ale pověst si to nezaslouží.

kneslova
16.08.2020 4 z 5

Docela zajímavé sci-fi, hodlam si přečíst další díly. Je tu hodně soubojů a akce, což vyplývá z děje knihy. Zajímavé postavy.

Misshell1
16.08.2020 4 z 5

Líbilo se mi na knize, že mě hned vtáhla do děje...žádné zdlouhavé vysvětlování, najednou jsem se prostě ocitla na palubě Genesis. Dobrý namet, zajímavé zapletky a tím, jak je psáno svižně a jednoduše, tak se těším i na zbylé dva díly.

WowKokinko
15.08.2020 4 z 5

Jednoduše napsané dílko, které se parádně čte. Ze začátku jsem měla strach, že se jedná o kopii Avatara, nicméně minimálně tento díl tomu má hodně daleko. Hodně akčních scén, hodně soutěží a zajímavé hlavní postavy... no uvidíme co se bude dít dál na Edenu :)

MMacicekk
06.08.2020 4 z 5

Děj je plný akčních scén, už od prvních stránek se v knize neustále něco děje a autor vás nenechá ani na okamžik vydechnout. Začátek však může na čtenáře působit trochu rozvláčně, jakmile se postavy začnou utkávat mezi sebou. Postupem času vás může neustálé se opakování podobných soutěží začít nudit. Milovníci akčních scén si však zde přijdou na své. Autor si pro vás připraví i nejeden zvrat, z nichž ten závěrečný, který vás má zároveň nalákat i na pokračování, je asi nejsilnější.

Postav je v knize více, ale plést se vám nebudou. Jsou lehce odlišné nejen vlastnostmi, ale také rasou – setkáte se zde se zástupcem téměř z každého kontinentu Země. Autorovi však musím vytknout popisy jednotlivých hrdinů, neboť jejich charakterové vlastnosti byly spíše šablonovité a cesta k oblíbení si některého z hrdinů byla delší. Autor je popsal jen povrchně a čtenář neměl šanci nahlédnout do jejich nitra, alespoň u některých. Přesto jsem si ke konci některé hrdiny oblíbila, zejména Kayu, Bilála a nakonec i Emmeta. Jsem velmi zvědavá na pokračování.

alzbeta2843
31.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Za mňa, veľmi zaujímavý námet a veľmi pútava kniha. Avšak musím priznať, že mna trochu mrzelo, že dej knihy sa odohráva len na cvičisku. Kľudne mohol byť dej i kratší a o to zaujímavejší.

Luccinda
30.07.2020 5 z 5

Nyxia vás hned na první stránce vtáhne do děje. Nečekejte žádný zdlouhavý úvod plný popisů a vysvětlování, Nyxia jde rovnou na věc! Od samého začátku je knížka nabitá akcí, prakticky pořád se v ní něco děje a jakmile začnete mít jen trošku pocit, že příběh začíná být maličko stereotypní, přijde zvrat jak blázen. A ne jeden. Za chvíli už nebudete vědět, čemu věřit, protože autor si s vámi celou dobu hraje. A kvůli tomu začnete mít brzy strach o osud vašich oblíbených postav (a že jich nebude málo), protože v téhle sérii přichází smrt velmi nečekaně a velmi často.

Řekla bych, že právě postavy jsou na celé sérii to nejlepší. Přestože vám ze začátku bude připadat, že je jich tam hrozně moc, brzy vám většina z nich přiroste k srdci. Autor si dal na postavách hodně záležet, jejich charaktery jsou propracované a skoro u každé postavy se dozvídáme i něco o její minulosti. V průběhu celého prvního dílu se hrdinové neskutečným způsobem vyvíjí, ještě markantnější vývoj ale zaznamenají v dalších dílech.

Jako jedna z mála YA Nyxia nestojí na romantické lince. První náznak romantiky se objeví až na konci knížky, autor se jí ale příliš nezabývá. Kromě toho i ta droboučká romantická linka vyplyne z příběhu naprosto přirozeně a vy té dvojici budete už od začátku držet palce, protože ti dva jsou spolu zkrátka dokonalí.

Za zmínku stojí také extrémně čtivý styl psaní, kvůli kterému prakticky prakticky nejste schopní knížku odložit! A připravte se také na epický zvrat v závěru knihy, protože po dočtení budete okamžitě potřebovat druhý díl (takže na to myslete a kupte si ho už dopředu, jo?).

Welinie
27.07.2020 3 z 5

Jako celek se mi kniha líbila, jen v příběhu bylo pár mezer, které doufám, že se v dalších dílech vyřeší.

hanaseidl
24.07.2020 4 z 5

Knížka mě velmi zaujala. Byla hodně akční, promyšlená a plná zvratů. Byla jsem po dlouhé době nadšená.

Ticiana
17.07.2020 5 z 5

Tohle se mi vazne libilo. Hodne akcni a vubec jsem se nenudila. Jsem zvedava, co je za tim vsim. Je to jako Hunger games a taky mi to pripomina Avatara a prece trochu jine. Doufam, ze i ostatni dva dily budou takhle povedene. Ja jsem se nemohla odtrhnout a navic stranky ubihali jak zbesile. Je to muj salek kavy.