Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 884 258

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

Anna36825
01.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížka to byla kvalitní a četla se jako po másle, ale pět hvězd dát nemůžu už kvůli Kayině smrti, která byla jednoduše stupidní a nedostatečně procítěná. S Emettem si byli dost blízcí a když jí udusí polomrtvej chlápek tak ani neuroní slzu? Jaktože se ostatní nevyptávali co se stalo? Proč se vůči tomu všichni chovali tak lhostejně? Přece je muselo zajímat co se stalo, ne? Jak můžou bejt spokojeni s odpovědí "byla to nehoda"? Smrt....to přece neni něco co můžete přejít s tím že se to stává....no....nechám to už bejt ale bylo to trochu zklamání, přišla jsem si smutnější než kdokoliv z nich a to jí ani neznám xD. Celkově většina postav až na Kayu a hlavní postrádá hloubku, všichni dostali takovej spravedlivej prostor místo aby autor soustředil děj na pár z nich....díky tomu bych si k nim mohla vytvořit bližší vztah. Každopádně, Katsu a Bilál z kluků jediný co mě zajímali, jej. Hlavní postava mě teda do půlky knihy vytáčela, hlavně když se urval na Jaimeho když o něm věděl kulový ale pak teda trochu povolil uzdu.....ale abych jenom nekritizovala, přečtěte si to, děj odsejpá a je to zajímavě zpracovaný, ačkoliv scifi neni nic pro mě, tak mě příběh příjemně překvapil, a přestože autor vyřadil dvě z mejch oblíbenejch postav, další díl si nechci nechat uniknout.

RaDaR26
19.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaná trilogie!

Adrim
09.01.2021 5 z 5

Sci-fi jsem se v literatuře, až na pár výjimek, nikdy moc nevěnoval. Tuto knihu jsem přečetl téměř jedním dechem a musím konstatovat, že mě opravdu bavila.
Je zajímavá, svižná, nepředvídatelná.
Všem vřele doporučuji. Díky této knize se budu více poohlížet po Sci-fi literatuře :-).

kacaav
05.01.2021 5 z 5

(SPOILER) rozhodně jedna z nejlepších sci-fi knih vůbec. Je to velmi poutavě napsané, takže pokud by vás příběh nezaujal, stejně nebudete moct knihu odložit.

Spoilery: Kniha obsahuje velké množství zcela nepředvídatelných zvratů. Vůbec jsem nečekal smrt Kayi, nebo příchod druhé posádky. To, že bude Babylonská firma ve výsledku ,,zlá", jsem ale tušil už na začátku

Tritvaetna
01.01.2021 4 z 5

Inu, na sci-fi moc nejsem, a pokud jde o cestování vesmírem, snažím se mu vyhnout velkým obloukem, takže v první řadě asi nejsem ten nejpovolanější, kdo by měl hodnotit. Ale byl to dárek, takže jsem se pustila do čtení a byla jsem dokonce mile překvapená. Na začátku jsem se poněkud ztrácela v postavách a trvalo mi, než jsem si uvědomila, kolik jim je let, ale potom se to rozjelo. Cestování vesmírem tam sice roli hraje, ale nejedná se o nejdůležitější prvek, mnohem významnější jsou vztahy mezi postavami a nixia, tajemná hmota tvarovatelná vůlí (způsob práce s ní dost připomíná tradičně popsanou magii). Vztahy mezi postavami hrají významnou roli a postavy jsou poměrně hezky zvládnuté. Trochu mě zklamalo, jak málo místa dostal Jaime, který mohl být poměrně zajímavá postava, a přitom neudělal nic významného a vlastně by tam ani nemusel být.
Nemůžu si pomoci, ale přišlo mi, že Morning a Kaya si byly povahově strašně podobné, Kaya možná postrádala její velitelské sklony a Morning Kaynu laskavost, ale jinak bych skoro řekla, že to byla ‘náhrada’.
To je odpuštěno. Za co musím ztrhnout hvězdičku je konec, kde jsem absolutně nepochopila chování Babylonu. Proč riskovat něco takového (co by nejspíš způsobilo obrovský skandál, kdyby se o tom svět doslechl) radši, než odvézt tři lidi zpátky? Proč chtít na planetě zákeřného vraha, který může snadno rozrýt celý kolektiv, radši než někoho, kdo vynikal v těžení nixie a jejich testech? Nemůžu si pomoct, přišlo mi to jako zbytečná snaha o napínavý závěr. Jinak je kniha dost dobrá, styl psaní mi trochu připomínal Percyho Jacksona (možná to bude tím, že oboje psali učitelé?), hlavní hrdina byl přinejmenším snesitelbý, což se taky počítá, i když osobně mi byla bližší Kaya.
4/5 a škoda toho konce

nonameperson04
28.12.2020 4 z 5

Skvěle napsaná kniha, příběh rychle utíkal a opravdu dobře se četl. Rozhodně doporučuji :) 4,5*/5*

Market116
26.12.2020 5 z 5

Hezký a velmi zajímavý příběh. Kniha mě zaujala jak názvem, tak krásnou obálkou. Děj byl napínavý a rychle ubíhal.
Emmetta jsem si oblíbila a držela jsem mu palce. Kayi mi bylo líto, stejně tak Bilála...
Každopádně jsem zvědavá na pokračování, protože věřím, že Adamité budou taky hodně zajímavý a o nyxii toho ještě moc nevíme...ale rozhodně bych brala takový nyxiový náramek.
Je pravda, že i kdyby mi nabízeli nevím kolik peněz, tak na jinou planetu bych neletěla, zvlášť když ani nevíte, zda se vrátíte...ale zase pro rodinu je člověk ochotný udělat cokoli, takže...

Áža707
12.12.2020 4 z 5

První knihu jsem si koupila ve slevě v Knihách Dobrovský a prostě mě jen zaujala obálkou. Nevěděla jsem, co čekat a po přečtení anotace jsem se začala na čtení těšit, bohužel jsem se k ní dlouho  nedostávala.

Příběh je velmi čtivý a dobře plyne. Na začátku chvilku potrvá než se zorientujete ve jménech a jak to chodí, ale jinak bych řekla, že se začtete velmi dobře jako já. Děj pro mě byl samý překvapení, takže jsem doopravdy netušila, co čekat na jeho konci. Autor si pro nás připravil i pár nečekaných zvratů a ten jeden mu neodpustím. (I když dle mého očekávám ještě nějaký problém s touhle osobou...)

Když jsem se dostala na konec, tak jsem nevěřila, co vše se stalo a těším se na další díl. Stejně jako v prvním díle Babylon nezískal mé sympatie, tak myslím, že to bude pokračovat do druhého dílu a očekávanám další podrazy pro naše účastníky. Jo a teď možný spoiler, tak bacha - Celkem jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet mezi Emmettem a Morning.

Rozhodně knihu mohu doporučit, protože mě velmi bavila a já si celé čtení užila.
Doporučuji fanouškům scifi a dystopii jako je napriklad Hunger Games.

4.5/5⭐

IvčaB2
07.12.2020 5 z 5

Příběh poutavý, děj měl spád.. jedna z mála knih kterou přečetlo mé dítě rychleji než já a pak mne nutilo ,ať už si to přečtu...

michal5407
04.12.2020 5 z 5

Perfektní. Zhltnul jsem to neobvyle rychle. Jdu na další díl:-)

Arsi007
03.12.2020 2 z 5

O ou.. tak tohle mi nevyšlo. Na Nyxii jsem se opravdu těšila. Všude vychvalovaná YA, kterou mi v knihovně trvalo ukořistit několik měsíců jsem otevírala s velkým očekáváním. Už při prvních kapitolách jsem ale byla poměrně rozčarovaná. ,,Emmett je úžasný, je to sympaťák, kterého si zamilujete, jeho názory jsou mi velice blízké..“ zněly mi v uších slova jiných recenzentů. Já osobně bych si s takovým člověkem vůbec nerozuměla a neměla si s ním co říct. Bez řečí a otázek plnil jako ovečka vše, co mu bylo řečeno a bylo mu v podstatě jedno, proč to dělá, k čemu to všechno podstupuje a jaký to může mít důsledek. Ano, zhruba po půlce knihy už se začíná ptát, ale když je odbytý nějakou nejasnou odpovědí je mu to vlastně fuk. Vykreslení postav postrádalo hloubku. Jejich představení ve formě: „teď si tady pěkně sedneme do kroužku a řekneme si svůj životní příběh...“ bylo neuvěřitelně prvoplánové a od autora ani trochu originální. Jako kdyby neuměl pozvolna odkrývat jejich tajemství a tím nám je přiblížit daleko přijatelnější a osobitější formou. Zvrat v půlce knihy byl trapas a jen hloupé wow na čtenáře a do konce jsem pak už přeskakovala. Další díly rozhodně neplánuji..

IG: @hanybooks

Sablu
30.11.2020 4 z 5

Knížku jsem přečetla rychlostí blesku. Děj byl napínavý a byla jsem moc ráda, že jsem měla hned k dispozici druhý díl, těžko by se mi čekalo na další;)

Hall3006
29.11.2020 5 z 5

Jak knihu pochválit? Už to udělalo dost čtenářů přede mnou. Je to objemnější kniha a já jí sjel za víkend. To se mi nestává často . Je to prostě ten typ sci-fi, který mi sedí. Let vesmírné lodi který trvá dost dlouho, aby to stačilo na knihu, ale ne zas tak dlouho aby jste se byť na jediné stránce nutili k četbě. Takže pochvala a s chutí do dalších dílů.

stanislav0373
15.11.2020 5 z 5

Znáte ten pocit, když se dlouho chystáte na nějakou knihu, chodíte kolem, ale pořád ještě není ten správný čas ji vzít do ruky? Tak přesně ten pocit jsem měl s Nixií... postřehl jsem mnoho dobrých recenzí na celou sérii, tudíž nezbylo jinak, nežli se o tom přesvědčit.

Trošku mě odrazuje YA, ale přitahuje sci-fi. Nicméně, děj je svižný, není nouze o překvapení. I když mnoho vytušíte, nevadí to. Za mě palec hore za zajímavý námět, zpracování i celkové pojetí. Sice bych tam uvítal víc hlášek, vtípků a "odlehčujících fyzických cvičení", ale to je nevýhoda YA. :-)

Ale teď už dost kecání, otevřu si další pivec a vlítnem do dvojky :-) Jo...do trojky by znělo líp, ale co už...

roman9276
12.11.2020 4 z 5

Ale ale, copak to tady máme za překvápko. Další knížka, kterou jsem vzal do ruky na doporučení a věděl o ní úplný kulový. A jaký bylo surprise, když mě knížka vtáhla skoro okamžitě do děje. Sympatický postavy, napínavej děj, trénink ve vesmíru byl boží. Tajemná nyxia a její těžba na planetě mimožemštanů? Uuuu ty vole jakože první díl byl super, tak sem napnutej jak sviňa, co se bude dít dál.

vlkove
07.11.2020 3 z 5

Nemohu se připojit k nadšeným recenzím. Kniha má horší překlad, jednoduší styl psaní a děj, který se neustále opakuje. Čekala jsem mnohem větší pecku ale přišlo velké zklamání. Opravdu mě to nebavilo, téma se mi tak po stránce 100 zprotivilo a vůbec nechápu jak to, že je série tak oblíbená. Na trochu podobné vesmírné téma doporučuji úžasnou YA sérii Loď mezi hvězdami.

Renda698
07.11.2020 2 z 5

nic moc

Martufi
23.10.2020 4 z 5

Velmi přijemné, rychlé a přitažlivé čtení. Stále jsem sledoval jednotlivé skóre všech zůčastněných a prožíval jejich prohry či výhry, jakobych snad já sám soutežil. Konečná zápletka a vyvrcholení se "dalo" čekat (alespoň já jsem to tak odhadoval), ale kniha opravdu fantastická. Určitě pořiďte pokud máte rádi knihy / filmy s Hunger Games nádechem a myšlenkou.

Enny06
17.10.2020 5 z 5

Jsem moc ráda že jsem si knihu pořídila. Je to naprosto boží. Těším se na další díly :)

anej
15.10.2020 5 z 5

Wau, wau, wau...po dlouhé době jsem se dostala ke scifi a nebýt práce, tak ji mám dočtenou mnohem dřív. Už se těším na pokračování :-)