Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 884 258

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

KTera
12.08.2021 5 z 5

Úžasné dobrodružství, velmi čtivý a chytlavý příběh. Hunger Games miluju a toto mě nadchlo naprosto stejně.

veverrka11
03.08.2021 5 z 5

Nyxia je skvělé YA sci-fi trošku střihlé HG, ve kterém jde o soupeření deseti mladých lidí. Zatímco letí raketou na modulární stanici nad nově objevenou planetou Eden, musejí spolu zápasit, protože dva z nich se na Eden nepodívají...
Kdo z nich to bude, si přečtěte sami. Emmeta, Kayu a Bilála si zamilujete na prvních stránkách, k dalším postavám si vztah budete hledat déle, ale se všemi budete soucítit. Ne nadarmo se první část jmenuje Posádka zlomených. Děj ubíhá a autor vás v každé další kapitole překvapí. Jednu zásadní událost obrečíte, takže kapesníčky připravit!

Laf
16.07.2021 5 z 5

Ač jsem to nečekala, tak mne kniha docela rychle vtáhla a bavila od začátku do konce. Skvěle vymyšleno. Nechybí ani zvraty, ani napětí. Po přečtení mám dlouhý seznam otázek, tak doufám, že v dalších dílech dostanu i odpovědi. Rozhodně mohu doporučit. Kniha je vhodná pro každou věkovou kategorii :)

Petkona
06.07.2021 5 z 5

Do knihy jsem se pustila vlastně úplně naslepo, i když jsem ji měla koupenou dlouho, tak jsem vůbec netušila o čem je. Ale myslím, že o to víc mě to překvapilo. Za prvé musím říct, že to bylo hrozně moc čtivé. Dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká knížka tolik bavila. Stránky mi přímo mizely pod rukama a měla jsem to ani ne za tři dny přečtené. Množství postav mi úplně vyhovovalo a stejně tak to, že vypravěč byl jenom jeden, i když mi hlavní postava až tak nesedla, tak ty ostatní, vedlejší to úplně vynahrazovaly. Ten příběh vlastně nebyl nějak komplikovaný a složitý, ale moc se mi líbil ten nápad soutěžení o místo na Edenu. Nejvíc mě asi bavily samotné soutěže, ale ten zbytek byl taky samozřejmě fajn. Do skoro poslední stránky vlastně nevíte, kdo se na Eden dostane, takže je to opravdu napínavé. A ještě musím říct , že mi to trošku připomínalo Akta Illuminae, takže komu se to líbilo, nebo si jenom chcete přečíst opravdu napínavou sci-fi ,tak určite jděte do toho.

zinon
07.05.2021 4 z 5

Nebylo to špatné. Kniha je čtivá a zajímavá, i když podobná jiné známé knižní sérii. Musím ale říct, že z autorova popisu jsem si nedokázala některé věci a scény představit. Jinde s tím problém nemám, tak nevím...za toto o hvězdičku méně.

alenkacermi
04.05.2021 4 z 5

Výborně napsáno, začtete se a najednou je konec. Samozřejmě je kniha zaměřena na mladší ročníky, ale mně se to taky líbilo. Velká podoba s Hunger Games. Určitě si přečtu další díl

knihomolkajanca
21.04.2021 3 z 5

Nyxii si ukládám pod N jako Nečekané. Proč nečekané? Podle popisu jsem čekala něco temného, plné akce a zvratů, od čeho se nebudu moct odtrhnout, ale úplně jsem to nedostala. Také jsem nečekala, že v podstatě celá kniha bude jen soutěž, a ještě k tomu v určitých aspektech dost monotónní.

Nyxii si ukládám pod Č jako Čtivá. Tohle se určitě knize nedá upřít. Ačkoliv jsem neměla neodkladnou potřebu u knihy sedět, dokud ji nepřečtu, stránky ubývaly opravdu rychle. Jenže čtivost není vše. Kde je to slibované napětí? A upřímně, hlavní hrdina si mě tedy úplně nezískal, minimálně v první polovině knihy.

Emmetta si totiž ukládám pod P jako Problémový. Z počátku mi přišel neskutečně sobecký, bezohledný, výbušný, a tak trochu rasista. Za své průšvihy si mohl často sám, nepřemýšlel, což mi dost lezlo na nervy. Naštěstí se díky jedné události v knize docela srovnal a mé sympatie k němu vzrostly. Na úkor toho jsem sice byla ochuzena o jinou postavu, která mi od začátku padla o oka, ale s tím se dokážu srovnat lépe, než kdyby mě hlavní hrdina celou dobu štval.

Nyxii si ukládám pod N jako Nakonec ne tak špatná. Od té doby, co mi začal Emmet být sympatičtější, se to najednou četlo tak nějak lépe. Zvrat tomu dodal šťávu, objevily se další postavy a začalo to fungovat. Sem tam měl tedy autor tendence opět sklouzávat k té jednotvárnosti, ale to už jsme se naštěstí chýlili ke konci, kde čekalo ještě jedno překvapení.

Nyxii si ukládám pod O jako Opakující se. Taky vás štve opakování toho, pod kterým písmenem si Nyxii ukládám? Celou recenzi jsem tak napsala záměrně, abych vám přiblížila, jak moc mě rozčilovala tato věta v knize. Tohle ukládání probíhalo Emmettovi v hlavě pomalu co třetí stranu a vím, že důvod byl vysvětlen, ale stejně. Štvalo mě to.

Takže co říct závěrem? Za mě to tedy nebyla taková pecka, ale věřím, že mladším čtenářům to asi bude připadat daleko napínavější a zajímavější. Další díly si přečtu (přece jen už čekají doma v poličce), ale doufám, že tohle byl jen rozjezd.

Hodnocení: 65%

pipa36
21.04.2021 5 z 5

Knihu mi půjčil kamarád, "že by se mi mohla líbit". Začetla jsem se bez předchozích informací o knize - neznala jsem ani anotace, ani komentáře těch, co již četli.
V mnoha ohledech mě proto kniha překvapila, a to v dobrém. Příběh jako takový je vystavěný docela dobře, ale hlavní hrdina mi byl svým někdy až nelogickým jednáním docela nesympatický. I když to není post apo, skalní příznivci HG si podobnost určitě najdou - ve mě děj evokoval i podobnost s filmem Avatar, ale uvidíme, jak se příběh bude vyvíjet dál. Hned otvírám další díl, můžu jen doporučit.

Luigi1
20.04.2021 5 z 5

Velmi jsem si počet,je zde plno krásných akcí,které čtenáře jen tak nepusti.

DreamerX9
18.04.2021 3 z 5

Trochu hunger games a Armagedon v jednom:D Ale i tak fajn pro ty kdo chrápou v zadních lavicích. Líbí se mi humorné hlášky a pointa ale spíše je to pro mladší čtenáře. Osobně mi nesedlo chování hlavního hrdiny a celkově bych ocenila větší popis světa. Za mě nic extra ale zároveň nic špatného

Krakatit929
26.03.2021

(SPOILER) Budu psát recenzi na celou sérii, nevidím v jednotlivých dílech příliš rozdíl, snad jen v tom, že poslední díl jsem už jen přetrpěla. Knihy mi doporučil kolega, byl z nich nadšený, tak jsem se těšila, jaký to bude trhák, ale od prvních stránek jsem věděla, že to pro mě bude velké zklamání. Hlavní hrdina je černoch, další z pozitivních citlivých hrdinů je muslim, pak tam také nesmí chybět Asiati a homosexuální pár, běloch (i přestože samotný autor je běloch) je tu synonymem pro ty zlé, během celé série nezapomene zdůraznit, jak jsou černoši chudáci, a utrousit pár rasistických poznámek na bělochy (opačně samozřejmě nikoli), muži jsou zde obecně bráni jako ta tupější polovina lidstva, ženské hrdinky zobrazeny jako ty silnější, chytřejší, schopnější, chlapi jako ti, kteří jsou zodpovědní za válčení, a ženy lepší vládkyně.. Vypadá, že dneska vám knihu nikdo nevydá (zvlášť americké provenience), pokud nemáte zastoupeny všechny možné menšiny. Tohle se autorovi povedlo dokonale, nezapomněl opravdu na nikoho, nicméně co se týče samotného děje, první díl jsem se snažila překonat počáteční nechuť z poplatnosti době, ale třetí díl byl naprostá nuda, už jsem přeskakovala celé stránky, děj předvídatelný, žádné zvraty, překvapení, napětí... Jediné, co mě pak zajímalo, bylo, kdo všechno umře, hlavní hrdina se svojí životní láskou samozřejmě museli přežít. Nechápu, čím si tato série získala oblibu, proč tu má tak vysoké hodnocení??? Kdybych aspoň mohla pochválit vyjadřování autora, ale jazyk chudý, obraty jednoduché, autor se ani v tomto ohledu nevyvíjí, stagnuje. Snad jen jediná pozitivní poznámka - knihy mají krásný přebal.

Erlif
25.03.2021 5 z 5

Knihu mi v knihkupectví doporučili se slovy "pokud se Vám líbí Hunger Games".... No tak to nebylo moc o čem přemýšlet.. Odrazoval mě vesmír, sci-fi zase tak moc nemusím, takže jsem s knihou váhala a rozhodně bych sama po ní nejspíš nesáhla... Ale prodavačka se opravdu trefila. Kniha začíná od prvních stránek zajímavě, myslím, že mě opravdu překvapilo, že jméno hlavního hrdiny je napsáno, až na 30. straně. To mi přijde krapet neobvyklé, ale proč ne? :) Příběh je napsán poutavě, dokázal i překvapit a několikrát a rozhodně po dočtení sahám po dalším dílu a zajímá mě, co sakra bude dál? Autor se nezdržuje sálodlouhým popisováním či vysvětlováním, neřekla bych, že je tam nějaká zbytečná omáčka... člověk si jen celou dobu říká, co mají sakra za lubem...

AniDi
24.03.2021 5 z 5

Pro mě velké překvapení, úžasné dobrodružství, velmi čtivý a chytlavý příběh, výjimečně dobře vykreslené prostředí. S hlavní postavou jsem měla ze začátku trošku problém, přece jenom u mě vedou silné hrdinky ale jakmile jsem se s tím srovnala, naprostá paráda. Moc se těším na další díl.

klara.sebkova
24.03.2021 4 z 5

Naprosto okouzlující příběh

Julinka679
20.03.2021 4 z 5

Nyxia mě velmi mile překvapila a ač jsem měla obavy, že kniha bude nudná a bude obsahovat mnoho technických popisů tak jsem nakonec byla nadšená.
Emmett je sympatický mladý muž, který se vydává na velké vesmírné dobrodružství při kterém jeho a všechny ostatní čeká souboj na život a na smrt o 8 míst na cestu na planetu Eden.
Kniha končí hodně napínavě takže si po dočtení okamžitě chcete přečíst další díl.
Jedná se o skvělou vesmírnou jízdu, která si zaslouží 4,5* můžu ji s klidným srdcem naprosto doporučit! Jedním slovem paráda! Tohle já můžu! :-)

LištičkaMay
19.03.2021 5 z 5

Tahle knížka mě příjemně překvapila. Děj pěkně plyne, je tam pár překvapivých zvratů,
celkově se to dost dobře čte. Jasně, prostě připodobnění k Hunger Games a jiným podobným námětům mě taky napadlo, ale když ono je těžké vymyslet něco úplně nového. A přesto mě to pořád baví, tyhle boje o přežití jsou hrozně chytlavé. Jsem zvědavá na další díl.

Crozz
25.02.2021 4 z 5

Skvělá kniha, skvělé čtení.

Hellothere
14.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Sci-fi a thrillery moc nemusím, ale tohle mě bavilo. Dějem jsem nežila jako například Skleněným trůnem, ale jenom proto, že toto bylo tak neskutečně reálné, že to ani nešlo. Ta realita mě hodně překvapila. Děj byl čtivý, knihu jsem přečetla za dva dny. Měla jsem hrozně ráda Kayu, takže mě mrzí jak skončila a trochu mě štve že tu její smrt neudělal autor trochu propracovaněji, ani slza mi neukápla a to normálně brečím jako želva. To by byla asi jediná věc kterou bych knize vytkla, možná ještě, že mi trvalo než jsem se do děje začetla. Ale od 1/3 to šlo z kopce a už to jelo, takže to ve finále tak strašné nebylo. Hvězdičku ubírám kvůli Kaye a také si jí šetřím na další díl, na který se co nevidět chystám.

evik_svistik
05.02.2021 4 z 5

Zajímavé, napínavé, čte se moc dobře, za mě akorát hvězdičku dolů- na mě až moc YA, ale určitě dám šanci i dalším dílům.

Tohru-
03.02.2021 4 z 5

Akčné, napínavé a zaujímavé. Všetko som prežívala spolu s postavami, straty aj víťazstvá. Jediné, čo mi fakt nesadlo bolo Emmett a Morgen, bolo to tam ako päsť na oko. Keby tam urobili nejakú romantickú linku podobnú Percy Jacksonovi a Annabeth, postupnú, tak by to šlo, ale... Ďalej ma dosť mrzelo, že som sa nič nedozvedela o Adamitoch (v ďalšom sa však ukázalo, že je to len dobre), a tak nejak aj tie opisy súperenia boli aj po príchode Genesis 12 stále rovnaké. Aj napriek tomu som zostala milo prekvapená a teším sa na dvojku.