Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 884 258

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

Arlienen
15.01.2022 5 z 5

Tato kniha se mi skoro rok válela v knihovně. Vždy když jsem si ji chtěla přečíst, našla se jiná a podle mého názoru lepší v tu chvíli.
No, tento týden mne něco osvítilo a já jsem ji začala číst....
Od začátku až do konce jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Bylo to báječné vesmírné dobrodružství, které neskutečně rychle odsýpá! Bylo to čtivé a to mě nutí si přečíst druhý a třetí díl! Musím vědět, jak to dopadne s Emmett, Bilálem a ostatními!

greenie05
15.01.2022 5 z 5

Tak tahle kniha byla skvělá! Neměla jsem od ní žádná očekávání, jelikož jsem po ní náhodně šáhla v knihkupectví, ale jsem opravdu ráda, že jsem to udělala.

Sci-fi tohohle typu opravdu miluju. Nějaká soutěž, hra, kde mezi sebou soupeří postavy. Zde soutěžily o možnost dostat se na planetu Eden. Přiznám se, že jsem ze začátku doufala, že to bude možná malinko víc "krvavější", ale konec to vynahradil, ten "plot twist" se mi opravdu líbil.

Postavy byly taky skvěle napsané, měla jsem tam své favority, nejvíc mě asi bavili Longwej a Bilál. A hlavní postava byla sympatická, neštvala mě, nebyla dokonalá, chovala se jako člověk a přesně takhle to má být. :))

Co nejdřív si budu muset pořídit další díl, protože to bylo prostě - nedokážu přijít na jiné přídavné jméno - úžasné a skvělé. :D

White Haven
08.12.2021 5 z 5

Jedním slovem: V-Ý-B-O-R-N-É!

Všechny tři díly!

sarka0861
28.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Při koupi jsem doufala v nadupané sci-fi, chtěla jsem být zahlcena informacemi o oné mimozemské, zázračné, všehoschopné hmotě - nyxii.
Dostala jsem na talíři několik postav, jejichž jména se mi pletla tři čtvrtiny knihy, jejich povahy byly ploché jak přistávací dráha, žádná výraznější backstory se pak nedostala téměř nikomu. Ale věděla jsem, že Katsu je Japonec, Longwej Číňan a Emmett pochází z Detroitu.
K tomu ta všudypřítomná politická korektnost, kterou tam autor nacpal nejspíš na sílu. Což na jednu stranu chápu, kdo dnes nenarve do knihy všechny rasy, náboženská vyznání nebo gendery (nebo ideálně všechno najednou), jako by nebyl.

Trochu mě zamrzelo, že bylo tak málo vysvětleno, jelikož nápad samotný měl potenciálu mnoho. A já netoužila po ničem jiném, než dovědět se, jak to všechno po technické stránce vlastně funguje.

O repetitivnosti úkolů nemá moc smysl mluvit - běhání, těžební simulátor, běhání, souboje, běhání, souboje, další běh, těžba,...

Jediné dva výraznější zvraty se mnou emočně zacloumaly méně, než jsem doufala, přičemž smrt mladičké účastnice mnou hnula o malinko více.
Nakonec téměř u finiše; Emmett a Morning. Jejich neexistující chemie měla nejspíše zafungovat spíše na mladé dívčí publikum. Tudíž už asi nespadám do této kategorie, jelikož na mě neměla pražádný efekt. Přišlo mi to snad jen poněkud úsměvné.

Co jsem se tak ovšem dočetla, první díl by měl být ten nejslabší. Budu tedy doufat, že "Nespoutaná" mě vyvede z omylu a přesvědčí mě, že to přeci jen nebude tak slabá scifárna, jak se zprvu zdálo.

Pro víceméně nenáročné čtení, nad nímž nechcete až tak moc přemýšlet, ale spíše relaxovat, to není vyloženě špatná volba.

knizninadsenec
16.11.2021 5 z 5

Velice zajímavý námět. Když v příběhu zemřela má oblíbená postava, tak jsem si nebyla jistá, zda to dám dál. Ale což, to se stává. Příběh mi plynul před očima. Krom těch pár minut, kdy jsem knihu odložila kvůli oblíbenci..., jsem jí neodložila, pokud jsem opravdu nemusela.

Příběh byl opravdu poutavý, překvapivý, chvilkami děsivý a někdy mě vývoj fakt naštval, stejně jako naštval soutěžící.
Rozhodně se nedalo předvídat, jakým směrem půjde příběh, co se stane nebo ne.

Mnohokrát jsem se o postavy bála, byla jsem s nimi zklamaná,... Ale byly i 2 chvíle, moc dojemné, které mi vehnaly slzy do očí a pobrečela jsem si společně s jinou oblíbenou postavou.

Když si v jednu chvíli myslíte, že vás už ničím hrozným nepřekvapí, tak překvapí. Je tam hodně překvapení.

Celkově se mi příběh líbil. Četl se dobře a byl velmi zajímavý. Opravdu často překvapil. I když se společnost Babel chovala dost divně, tedy její zaměstnanci. No, vymýšleli si pěkné věci, zajímavé soutěže a děsivé úkoly. Jeden velký boj se soupeři, až do posledního okamžiku a nejen s nimi, ale i se sebou samým.

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

N jako Neuvěřitelné, Neskutečně super, Napínavé, Nespravedlivé, Neúprosné. To jsou asi první slova, která mě napadají. Strhující příběh už od první stránky. Fantasy/sci-fi prostě miluju a tahle kniha se vyhoupla na přední příčky mých top. Na tento žánr mě přivedla moje kamarádka @zrzavecteni za což jí moc děkuji. Dala mi do ruky Loď mezi hvězdami a já jsem se zamilovala. Bohužel jsem Nyxiu začala číst a po 100 stránkách mě popadla čtecí krize. Asi po měsíci a půl jsem se dokopala začít zase číst a nelituju. Nakoplo mě to a já teď hltám další knihu. Už se moc těším na další díl a všem kteří nečetli, vřele doporučuju

Tamamori
05.11.2021 1 z 5

Miluju dystopické YA, ale tohle je pro mě naprosté zklamání.
Předpokládám, že celý smysl toho soutěžení snad bude v dalších dílech nějak vystvětlen, takže se tím, v mém komentáři, nebudu zabývat. Také moc nechápu vlastnosti té nyxie..je to takové divné, že z ní jde cokoliv vyrobit.
Hlavní postava je nemstaná neslaná a vlastně mi celkem lezla na nervy. Celé jeho myšlenkové pochody se dají popsat asi jako " Jsem chudák a mám to tak těžké, protože jsem chudej černoch a musím být naprosto první v tabulce za každou cenu".
Autor měl dostatek prostoru vykreslit podrobně Emmeta i všechny postavy. Postupně rozkrývat jejich příběhy a do celého toho soutěžení a jejich vztahů vložit nějaké napínavé psychologické drama. Jakož i načnout nějaká tajemství Nyxie a lodi, ale nic z toho naprosto nevyužil.
Emmet dělá co se mu řekne, nesnaží se budovat vztahy s ostatními nad ničem moc nepřemýšlí a místo toho se lituje se, jak to má težké a opakuje si, jak musí být první v pořadí (Vzhledem k tomu, že na planetu, by se dostal i jako druhý, třetí atd. nechápu tu jeho posedlost, být za každou cenu první).
O ostatních postavách jsme se, kromě toho, z jaké jsou země, nedozvěděli skoro nic, takže mě k srdci nepřirostli a je mi celkem jedno co se s nimi stane. A ta rychlá lovestory, která vznikla prakticky z ničeho......
Celá kniha je vlastně jen popis soutěžení, kdo udělal kolik bodů a jak si kdo vedl.
Do dalších dílů se mi teda vůbec nechce.
Ale vidím, že ostatním se kniha líbila, takže jsme pravděpodobně nějaká divná.
Ale ty hvězdičky jsem chtěla dát dvě. Jen se mi to nějak nepodařilo.XD

netopýrek1985
04.11.2021 4 z 5

Krásně se četla a docela zajímavý příběh který je na pokračování což budu muset pořídit další páč musím zjistit jak Emmett a Morning

knizninadsenec
28.10.2021 5 z 5

Rozhodně se nedalo předvídat, jakým směrem půjde příběh, co se stane nebo ne.

denniys
26.10.2021 4 z 5

Od této knihy jsem neměla žádná přehnaná očekávání i přes její vysoké hodnocení. A jsem strašně mile překvapená. Nyxia je vážně super - ano, připomíná mnoho jiných knih, ale přitom si jede tu svou. Příběh svižně letí, postavy jsou sympatické a celé je to neuvěřitelně čtivé.

kindlova42
26.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Zasloužených pět hvězd!
Zajímavá paleta postav včetně nedokonalého, ale uvnitř dobrého Emmeta. Příběh plný dramatických zvratů. Svět stejný tomu našemu, kde mocní nemají nikdy dost a chudí se neváhají chytnout jakékoliv příležitosti, aby změnili osud nejen sobě, ale také svým rodinám. Ovšem zde je svět doplněný o tajemnou vesmírnou misi, která v první knize je o souboji nejen s nepřáteli, ale také s dobrými kamarády. Nemůžu se dočkat až si v druhém díle přečtu příběh Emmeta a ostatních z planety Eden.
Bojím se o Bilála a jsem zvědavá na Morning, protože mi zatím není moc sympatická :D

Johana
23.10.2021 4 z 5

Nyxia pro mne není, nicméně dávám čtyři hvězdičky. Musím totiž uznat, že napsané je to bezvadně. Jenom cílová skupina, čili děti a mládež, je zde velice výrazně zřejmá. A navíc spíš kluci, řekla bych. Ačkoli mne tedy zajímá, co autor pro čtenáře připravil na planetě - po celý první díl se jenom letí - tak po dalším dílu už asi nesáhnu.

LittleK
26.09.2021 4 z 5

Jsem opravdová fanynka Hunger Games, proto mě po přečtení Nyxie překvapilo, že je k nim tato kniha přirovnávána. Kromě stejné věkové kategorie a faktu, že jsou všichni zavřeni v jednom prostoru, nemají knihy nic společného, což není na škodu, protože kdo by chtěl číst kopii tak mistrného díla. Žánr Young Adult mám moc ráda, dle mého se dá číst v jakémkoliv věku, i když Nyxia je určena opravdu spíše mladším čtenářům. Nicméně se četla dobře, hrdinové byli uvěřitelní, přestože mě sem tam fantazie zrazovala a některé technologie byli hůře představitelné, děj měl spád, takže bezobav do toho.

katallinka
16.09.2021 4 z 5

Skvělé čtení, které kombinuje moje oblíbené dystopie. Kniha se úžasně četla a příběh byl geniálně vymyšlený. Pouze začátek byl malinko pomalejší. Nemůžu se ale dočkat pokračování.

Lovana
15.09.2021 4 z 5

Dlouho jsem se této sérii vyhýbala, ale nakonec jsem se k ní dostala. Zatím mám přečtený jen tento první díl, ale brzy se chystám i na zbývající dva a zatím musím říct, že rozhodně nelituji.
Je fakt, že chvílemi už mi to přišlo moc dokola, ale kniha se četla dobře a svižně a stránky mi pod rukama ubíhaly jedna radost.
Postavy jsou skvělé, některé jsem měla ráda, jiné ne, ale lhostejný mi tam nebyl snad nikdo...
Moc se těším, až se pustím do druhého dílu, který plánuji začít číst v nejbližších dnech a moc se těším, jak bude příběh pokračovat.

Hodnocení 4*/5*

ivetdos
12.09.2021 3 z 5

Hned ze začátku musím vychválit autorův neskutečně čtivý styl vyprávění, čte se naprosto lehce, člověk není nadřený z toho vymýšlení si a představování fiktivních situací a děj snadno plyne. Taky jsem si oblíbila několik postav a párkrát se mnou slušně zacloumaly emoce, ale bohužel míňkrát než jsem čekala. Bylo to hodně pomalé, situace byly často na jedno brdo, žádné velké zvraty, až u konce. Kdybych tak často neslyšela, ať dám šanci i druhému dílu, že první je nejslabší, asi bych dál už nečetla. Takže od zítra pokračuju a uvidím. Zatím jsem tak trochu na vážkách a proto knihu hodnotím průměrně.

Tamten
02.09.2021 3 z 5

Člověk nad tím nesmí přemýšlet. Na první pohled neotřelé sci-fi ve stylu Hladových her (tedy skupina teenagerů spolu soutěží během letu na jinou planetu), které odsýpá a dobře se čte. Když však nad dějem začnete hloubat, zjistíte, že je vlastně úplně nesmyslný a celé by to nemohlo fungovat. Ale proč nad oddechovou literaturou přemýšlet? .-)

Kaduri
22.08.2021 4 z 5

Knižku som objavila náhodou, na základe pozitívnej recenzie. Anotácia sa mi veľmi páčila, tak som si povedala, že to skúsim, aj keď už dávnejšie nepatrím do cieľovej skupiny:)
A zhltla som ju za 2 dni. Je to sci-fi variácia na Hunger Games, ale veľmi dobre napísaná. Vydávame sa so súťažiacimi do vesmíru, kde sledujeme ich zápas o právo ťažby super hmoty na planéte Eden.
Jasné, že kniha je prioritne určená pre YA kategóriu, ale na svoje si prídu aj staršie ročníky.
Svižný dej, sympatické postavy, nepredvídateľné zvraty a na druhej strane absencia neduhov typických pre YA literatúru (ako naivní hlavní hrdinovia, nelogickosť deja, atď.). Za mňa super:)
Hneď idem na druhý diel a som zvedavá, či sa autorovi podarí udržať vysoko nastavenú latku:)

Ursula21
17.08.2021 odpad!

Kniha mě celkem překvapila-bohužel nemile. Knihu jsem se rozhodla koupit po tom, co jsem všude na internetu (včetně tady, na databázi knih) viděla dobré recenze. Jak jsem již výše napsala, kniha mě dost šokovala nemalými nelogičnostmi a chybami, celý děj je navíc šíleně přitažený za vlasy. A to z několika důvodů: 1) S pomocí té zázračné hmoty (nebo, co že to je vlastně zač) se dá udělat naprosto všechno (kromě potravin a pití). Konstruktéři té super-hyper moderní vesmírné lodě, na které se děj odehrává, ji dokonce použili k vytvoření umělé gravitace. Autor chtěl být originální a vytvořil naprosto směšné řešení, aby nám tu hlavní postavy nevznášeli a mohli lehčeji plnit úkoly. Nechápu proč nevytvořil loď podobnou Discovery z 2001:vesmírná odysea, na které by byla umělá gravitace vytvořena mnohem logičtěji.
2) Nedávno jsme také mohli sledovat let pana Bezose s dalšími zbohatlíky. I tento krátký výlet na pouhý okraj vesmíru nebyl úplně laciný. Proč by měli ti dva odpadlíci s nejméně body, kteří poletí zpátky domů, dostat zaplaceno? Jejich letenky musely být nesmírně drahé, stejně tak jako dvě ložnice navíc. Proč je netestovali a nevycvičili rovnou na zemi?
Kniha podle všeho měla být také napínavá, abych byla upřímná vůbec mi neubíhala a nejednou jsem se přistihla, že se nudím.
Autor nezvládl základní myšlenku (která mi přijde sama o sobě zajímavá) zpracovat. Knihu jsem vzdala cca v první třetině nesmírně zklamaná.

jennefer
13.08.2021 4 z 5

Cítím, že se to teprve rozjíždí - a doufám v pořádnou jízdu! Start parádní, a i když je to pro mladší, čte se to velmi velmi dobře. Také vidím výhodu ve vlastnictví celé trilogie hned od začátku, protože čekat na další díl by bylo menší peklo.