Nymburk - královské město v červených hradbách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Jde o „knihu mého života“,“ říká o ní autor. „Podklady pro ni jsem sbíral vlastně po celý svůj život a vlastní práce na přípravě a realizaci knihy mi trvala několik let.“ „Je to dílo naprosto mimořádné, nevím o podobném na českém knižním trhu. Autor v něm spojil historická fakta se čtivým vyprávěním. Styl a forma knihy vychází z psychologie dnešního čtenáře, který dává přednost kratším textům. V nich pak Řehounek nezapře zkušeného novináře a také výborného spisovatele,“ domnívá se literární historik PhDr. Jaroslav Rejmond. Autor si nedělal ambice předložit knihu odbornou. Je napsaná tak, aby si ji mohl se zájmem přečíst úplně každý. Krátké odstavce čtenáře provedou v časové ose, s „odskoky“ k souvislostem, historií města od pravěku po současnost. Pro přehlednost a srozumitelnost je text členěn do následujících kapitol: Příběhy tvořící dějiny města, Architektonické a umělecké památky, Nymburské osobnosti, Nymburské spolky a korporace, Kdo je kdo, Nymburk v české literatuře, Nymburk v lidové písni a slovesnosti, Nymburk ve filmu, Firmy a podnikání, Kulturní akce a festivaly, Pověsti a vyprávění. Kniha má dvě stě čtyřicet stran a obsahuje čtyři stovky dokumentárních, převážně historických fotografií, starých map a vzácných archivních dokumentů. Autorovým přáním je, aby kniha oslovila nejen Nymburáky, ale i co nejširší okruh čtenářů. „Chtěl bych také, aby se stala jakýmsi spojovacím můstkem mezi současným Nymburkem a lidmi, kteří mají k němu vztah, kteří se tu narodili či žili a osud je zavál do všech koutů světa.“ Knihu je možné si objednat na adrese: jan.rehounek@seznam.cz. Více informací o autorovi i knize najdete na www.rehounek-kaplanka.webnode.cz. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131107/nymburk-kralovske-mesto-v-cervenych-hradbach-131107.jpg 54
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Nymburk - královské město v červených hradbách

Přidat komentář
MíšaS.
01.04.2020

Kniha se ke mně dostala díky klientovi v práci, se kterým ji při špatném počasí pročítám. On z Nymburka pochází a tak mám knihu i s příběhy obyčejných lidí. Dokonce tam našel i dům, ve kterém bydlel.
Kniha je pěkně napsaná a obsahuje spoustu fotek.

Damato
19.09.2017

Krásná kniha z rodného města mých dětí. Kdysi jsme v Nymburce žili, a do dnes vzpomínám na ty úžasné procházky podél Labe, pod hradbami, kde jsem milovala tu oázu klidu a míru. Občas jsme zavítali do loděnice, kde jsme časem našli i pár kamarádů, se kterými jsme ve styku do dnes a při sporadických návštěvách Nymburka už jen bez emocí vzpomínáme , jak tam bylo fajn. Ale všude , kde je člověku dobře a má kolem sebe jemu milé lidi je fajn. I když bonus pro Nymburk- bylo tam teplo, nebyly tam závěje sněhu a v kozačkách na podpadku jsem mohla chodit celou zimu. No neva, sněhule, hodinové čekání ve vánici na jakýkoli dopravní prostředek je taky fajn. Utužuje prý psychiku - tuto myšlenku už mi 30 let vrývají do mozku moji současní kamarádi :-) a jako zas bonus pro mě- když před rokem chumelilo a chumelilo a "lufťáci"na autobusku mávali dojatě rukama na další tuny tiše padajících vloček, při čekání na bus jsem naštvaně řekla.... zas padaj ty bílý, hnusný... (slušně )vločky a kamarád vedle mě s úsměvem na tváří řekl- tak vidíš, jak ti to jde, to je vidět, že už jsi konečně zdomácněla, ale že ti to trvalo :-), tak už jsi snad fakt naše :-)


maryzka
15.09.2012

Zatím jsem si ji prohlížela. Vypadá dobře,obzvláště staré fotky zmizelého i mizejícího Nymburka.Škoda , že ta kniha nebyla vydaná dřív alespon bych měla málo práce sháněním o Nymburce, což mě ale zvlášt mrzí, že tam není medailon o Otakaru Rýkrovi.

Autor a jeho další knihy

Jan Řehounek
česká, 1950

všech 37 knih autora

Kniha Nymburk - královské město v červených hradbách je v

Přečtených4x
Knihotéce2x
Chci si koupit2x