Nutkání

Nutkání https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3745/frank-clevenger-nutk-3745.jpg 4 49 10

Frank Clevenger série

Psychiatr Frank Clevenger se už už domníval, že po otřesných zážitcích nedávného období své psychiatrické dráhy zakotvil v péči o pacienty na lůžkovém oddělení nemocnice, kde je práce dost a dost a také není jednoduchá. Jenže se ozve kamarád policista, který s ním sdílel snad dosud nejtěžší chvíle. Byla zavražděna holčička. Malinká, pětiměsíční. Je to záhada. Komu mohlo vadit dítě? Nebo kdo tolik nenávidí jeho rodiče? Nebo je všechno jinak? V postižené rodině se mnohé značně vymyká běžnému rodinnému modelu. Vina je svalována na Billyho, černou ovci rodiny. Čím hlouběji však Clevenger proniká do složitého pletiva rodinných vztahů, tím více o jeho vině pochybuje. Billy ovšem, na rozdíl od svého adoptivního bratra, není žádný vzorný chlapec… Ke všemu je vlastní matka zavražděného děcka a adoptivní matka obou chlapců velice přitažlivá žena a láska je mocná čarodějka. Všechno se zamotává víc a víc. Zároveň řeší Clevenger případ své pacientky, který rovněž zpočátku představuje naprostou záhadu. Nutkavé jednání má kořeny hluboko v dětství, a to jak u ní, tak i v rodině, kde se stala vražda. zdroj: www.pitaval.cz ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Compulsion , 2002

allyce
allyce
23.12.2017 3 z 5

Normální detektivka, která nevybočuje, hodnotím průměrem. Jediné, co si budu asi vždy s touto knihou spojovat, je způsob zavraždění miminka. To mi vyrazilo dech a ta představa je strašná.

yetti74
yetti74
29.09.2017 5 z 5

Tento díl je zatím ze série nejlepší.

intelektuálka
intelektuálka
26.07.2017 5 z 5

Opět oblíbený Frank.Vražda dítěte v rodině milionáře.Moc peněz a vlivu. Ale Frank na to přijde. Vím, proč mám toho autora ráda.

mulder
mulder
16.01.2017 5 z 5

Moje druhá kniha tohoto autora a opět jsem byl spokojený. Kniha se dobře čte, zápletka je smutná, ale zajímavá.

Skip
Skip
29.12.2015 3 z 5

Nevím, nakolik se dá věřit všelijakým těm psychologickým a psychiatrickým řečem a vývodům, ale myslím, že v této detektivce fungovaly docela dobře. Celé to mělo slušný spád, bylo to čtivě napsané, takže vcelku pohodová četba.

čef
čef
19.07.2015 5 z 5

Přehledný příběh o rozpadu jedné rodiny se srozumitelně popsanou psychologií postav a machistickým hlavním hrdinou mne docela mile překvapil. Zápletka má několik poměrně inovativních prvků, pravý pachatel je také zřejmý až skoro v závěru a každá postava je vykreslena i se svými nectnostmi a běsy, což určitě dodává románu na pravdivosti a neotřelosti.

guru
guru
16.06.2015 5 z 5

Možno trochu prehnane veľká časť postáv v knihe je psychicky poznačená traumami z detstva (snáď každá jedna, s ktorou Frank prehovoril), čo je trochu absurdné, ale čítavosť, spád diela a zaujímavé psychologické vhľady to scela vynahradzujú.

twiggynka
twiggynka
02.03.2015 5 z 5

kniha užasná... četla se parádně a mrzí mě ze pan Ablow vydal v česku jen asi tři nebo čtyři knihy! :-(

olinen
olinen
22.12.2014 3 z 5

Trochu nadhodnotená kniha, nemyslím že by bola zle napísaná ale má svoje ale. Pár nelogizmov,
a akosi som sa nemohol stotožniť s hlavnou postavou Frankom. K záveru knihy mám tiež svoje výhrady, končí absolútne gýčovito na efekt.

macer1991
macer1991
23.03.2013 4 z 5

Čitala som ju davnejšie ... trochu tazsie citanie ... psychologicky rozbor rodiny

Keith Ablow
americká, 1961