Nuly

Nuly https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347293/bmid_nuly-bj8-347293.jpg 4 115 32

Tahle pětice by se v normálním životě nejspíš nikdy nepotkala. A přesto se ocitnou na tajném místě jako nedobrovolní spolupracovníci. Jedno mají totiž společné – veterán ze staré školy, internetová aktivistka-muslimka, podvodníček tmavé pleti, dobrosrdečný pozér a drsná trollka jsou prvotřídní hackeři. Takže dostali na vybranou: buď několik let vězení, nebo jeden rok plnění zakázek pro vládu. Za mříže se nikomu nechce, ale hacker prostě musí hackovat, a tak si nesourodá skupinka, která si říká Nuly, krátí své nechtěné zaměstnání tím, co umí nejlíp. A brzy objeví, že je dohromady nesvedla ani náhoda, ani genialita policie – za vším stojí někdo mnohem nebezpečnější. Někdo, nebo spíš něco, co se vymklo kontrole… Divoký sci-fi thriller Nuly se neutuchajícím tempem a všudypřítomnou akcí i humorem vyrovná superhrdinským filmovým trhákům.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Zeroes , 2015

papajapa
04.03.2018 4 z 5

Od knihy jsem nic moc neocekavala, ale pani, byla to jizda. Pro me uplne novy a neprobadany svet hackeru a vseho kolem nich me zaujal. Ale jedna * prece jen pujde dolu. Nevim jestli to bylo prekladem, ale kdyz v jednom odstavci 3x veta zacina stejnym Chance a neustale se opakujici mlaskani sd vsech postav me dohanelo k silenstvi.

Samira
13.02.2018 4 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, protože mě podobná témata prostě baví. Začátek knihy vypadal maximálně slibně a já si říkala: "Ano, Nuly budou vynikající". Nakonec však zůstaly, tak na půl cesty. Základní příběh byl dobrý a jednotlivé postavy představovaly svérázné samorosty, ale mnoho věcí nesedělo nebo jen nesedlo mně, kdo ví.
Přečetla jsem ji ráda, ale mezi oblíbené knihy, které zanechaly nesmazatelný dojem ji nezařadím. Za mne 3,5.
Své čtenáře si však určitě najde a více se bude líbit mužům.

radim9968
09.12.2017 2 z 5

Proc ma tahle kniha tak vysoke hodnoceni? Asi proto, ze je rychla a prima jako vse v dnesni dobe kolem nas, jaky kdyby to byl nejaky scenar z hollywoodu kniha "blockbuster" kniha jede, odcejpa, ale ten presah, ktery mam v knihach rad, jsem zde nenasel, uz obalka s popisem nevestila nic dobreho a cetba to jen potvdila...kdo ma rad jednoduche deje, akcni rezby, pocitace, akce jak z Bondovek a americke "dobre" cajdakove konce, tomu doporucuji, kdo hleda hlubsi presah, ten zde najde "sestakovou", "paperbackovou" povidku vhodnou tak leda rano do metra na cestu do prace...

msjadepaton
01.12.2017 3 z 5

Ubíhalo to rychle, o tom žádná, ale moje gusto to nebylo. Dost mi to připomínalo Suicide Squad, jen s hackery, a asi se není čemu divit vzhledem k tomu, že Chuck Wendig má na kontě několik Star Wars knížek a v nerdovské kultuře se asi pohybuje často. Oceňuji rozmanitost postav i to, jak se děj pohyboval vpřed bez nějakých výraznějších záseků. V tomhle případě je problém asi spíš v tom, že se kniha netrefila do mého vkusu. Souhlasím s tím, že fanouškům Anderse de la Motte se kniha bude nejspíš líbit mnohem víc.

strambm
20.11.2017 2 z 5

Dobře propracované postavy, úvod knihy vypadal slibně, ale každá další kapitola byla horší a horší. Nedoporučuji.

biki
20.11.2017 5 z 5

Musím přiznat, že jsem se do četby v první půlce knihy musela hodně nutit - ani jedna z postav mi nebyla dvakrát sympatická, marně jsem hledala onen avizovaný černý humor a hlavně, kde je to slibované sci-fi? Dokonce jsem asi v polovině knihy měla několikadenní pauzu. Naštěstí jsem to nevzdala, protože pak se to teprve rozjelo a došlo i na opravdu vynikající a pohříchu hodně děsivý nápad autora. Závěr se sice zdá být slabší, ale vzhledem k tomu, co se hlavním hrdinům v posledním okamžiku povedlo, předpokládám a očekávám další pokračování příběhu. Takže nezbývá než ohodnotit 5*.

KAREL6725
12.11.2017 4 z 5

Mě se tohle líbilo, děj pěkně plynul akce střídala akci. Několikrát jsem se v knize ztrácel holt jsem už starší generace. Ale jinak opravdu dobré, spokojenost.

Tazz1
10.11.2017 4 z 5

Námět super, skvělá myšlenka. Ale jde poznat, že to je autorova prvotina. Kniha mě moc bavila, jen občas...to prostě drhlo. Děj graduje a autor začne řešit nějaké vnitřní pocity. Prostě jsem to musel přeskočit. Pokud si dá pozor a bude lépe balancovat, bude to příště už ne jen hodně dobrá kniha, bude to vynikající kniha. Jo a taky to chce trochu doladit detaily...střela Sidewinder je vzduch-vzduch, nejde s ní střílet na pozemní cíle.

slunečnice777
16.10.2017 5 z 5

Velmi příjemná divočina. Sci-fi jak vyšité. Žádné podobné jsem dlouho nečetl. Pravda někteří čtenáři budou kroutit hlavou. Ale u čtení tohoto příběhu doporučuji vypnout mozek a užívat si jízdu plnou akce, IT a trochu i té romantiky :).

Poník
25.09.2017 4 z 5

Ze začátku taková ta normální sci-fi. Někde kolem poloviny se ale nastane zásadní zlom, kdy vám dojde, že to tak jednoduše nepůjde. Ovšem zápletek přibývá a posledních sto stran už hltáte nejen kvůli tomu, jak je ta kniha skvělá, ale taky by vám nedalo spát, rozřešení celé situace...

V určitých částech jsem marně hledala ten humor o kterém se píše na obale, ale je fakt, že když už tam byl, tak stál za to. Na autobusové zastávce na mne lidi koukali jako na blázna, kdyz si všimli, co čtu...

Malinko mne ovšem zaráží konec. Doufám, že bude nějaké to pokračování, protože takhle by to jako nešlo...

Celou knihou provázejí zajímavé myšlenky ohledně toho, jak se modernizuje svět, jak i jedna postava říká "hacker bez notebooku je nula". Občas mne nutila zastavit se a zamyslet se nad textem hlouběji.

Prostě záhadná kniha plná tajemství

mikika
18.09.2017 5 z 5

i když počítačům moc nerozumím, tohle se pochopit dalo, byla to smršť, plná dobrých nápadů a nečekaných zápletek. Projekt Kraken hadr!

Babouš
08.09.2017 5 z 5

Ačkoliv se v počítačích vůbec nevyznám, tyhle technothrillery hltám hrozně rád. Obvykle jde o napínavé a čtivé příběhy, od kterých se neodtrhnete. Ani Chuck Wendig (poprvé česky!) nezklamal. V Nulách děj neplyne, děj se řítí kupředu jako data skrze optická vlákna, v každé kapitole čeká nějaké překvapení. Pokud jste milovali knihy Anderse de la Motte, tohle je pro vás!