Nový Pearl Harbor: 11. září a vláda George Bushe: Znepokojující otázky

Nový Pearl Harbor: 11. září a vláda George Bushe: Znepokojující otázky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103301/bmid_novy-pearl-harbor-11-zari-a-vlada-g-EGb-103301.jpg 4 11 3

David Ray Griffin, profesor filosofie a teologie na vysoké škole Claremont School Of Theology, nastoluje ve své publikaci "znepokojivé otázky" a fantasticky znějící podezření, která byla vznesena v souvislosti s tragickými událostmi 11. září 2001. Griffin upozorňuje, že události provází řada nejasností, které se stávají živnou půdou "spikleneckých teorii" podezřívajících amerikou vládu z podílu na aktivní "spoluúčasti". Podle Griffina jde o podezření natolik závažná, že je věcí veřejného zájmu důkladně prozkoumat argumenty, o něž se opírají, a buď je vyvrátit, nebo z nich vyvodit příslušné závěry. Ve své knize tyto argumenty shromažďuje ze zdrojů, které považuje za hodnověrné, a nabízí osm možných závěrů, odstíněných podle stupně závažnosti. Otázku platnosti argumentů však ponechává těm, kdo mají prostředky a pověření události z 11. září adekvátním zůsobem vyšetřit, ale dosud tak neučinili, totiž investigativním novinářům a voleným zástupům veřejnosti. Kniha je napínavým svědectvím zápasu o veřejnou informovanost, který je vnímán jako zápas o podstatu americké demokracie.... celý text

Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Volvox Globator

The New Pearl Harbor , 2004

Barbarian004
18.11.2020 5 z 5

Autor nebyl od začátku "konspirativec", věřil vládní verzi. Ale těch rozporů je tam tolik, že začal pátrat a shromažďovat data. Dobře faktograficky podané. Je vidět, že se jedná o vysokoškolského profesora. Doporučuji přečíst a udělat si svůj názor. Ale pravdou je, že někteří lidé neuvidí pravda ani když jim přistane mezi očima. Těm doporučuji modrou pilulku.

Tms636
21.11.2019 4 z 5

Jj, kdo ovládá media, ovládá realitu. Asi to nejlepší, co se dá na dané téma konzumovat. Autor má výbornou kombinaci vzdělání.

klarka61
07.08.2013 5 z 5

Veľmi dobre napísaná kniha o 11. septembri. Doporučujem všetkým, ktorí chcú poznať pravdu. Dávam 5 hviezdičiek.

alternativní historie terorismus 11. září 2001 konspirační teorie spiknutí mediální obraz

Autorovy knížky

David Ray Griffin
americká, 1939
2006  82%Nový Pearl Harbor: 11. září a vláda George Bushe: Znepokojující otázky

Kniha Nový Pearl Harbor: 11. září a vláda George Bushe: Znepokojující otázky je v