Nový akademický slovník cizích slov

Nový akademický slovník cizích slov https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195622/novy-akademicky-slovnik-cizich-slov-wka-195622.jpg 5 8 2

Slovník obsahuje více než 100 000 významů dnes užívaných slov, slovních spojení, zkratek a značek cizího původu. Přináší komplexní poučení o pravopisu, výslovnosti, původu, slovnědruhové a tvaroslovné charakteristice, o stylovém zařazení a kontextovém použití přejatých slov v češtině. Abecední slovník doplňuje speciální příloha Stručný přehled jazyků světa. (zdroj: academia.cz)... celý text

los
los
30.09.2022 5 z 5

souhlasím se Snoopi: kvalitní, obsažná a nezbytná příručka: nejenže člověk není online permanentně, ale na netu opravdu není vždycky všechno

Snoopi
Snoopi
30.06.2022 5 z 5

Určeno všem vášnivým knihomilům, kteří si rádi rozšiřují obzory a ještě raději se dozvídají o něčem, čemu nerozumí, či o tom, co nevědí. Určeno do rukou všem, kteří milují fyzický kontakt s knihou, nadšeně jí listují, s požitkem nasávají její vůni a nedají na ni dopustit. Určeno všem, kteří již mají tak trochu po krk věčného "gůglení", když si potřebují něco dohledat - ani ten "Mr. Gůgle" totiž není vševěd. Určeno všem, kteří si chtějí jen tak listovat, nebo najít poznání, aby nevypadali jako hlupáci, že používají výraz, jehož přesný význam neznají. Určeno všem, kterým nevadí společnost tlustých knih a neslouží jim pouze jako okrasa či zarážka, na niž sedá prach.
Přestože se náš jazyk dramaticky vyvíjí a média nás neustále bombardují novými slovy - určitá skupina cizích slov tu s námi bude stále a ne vždy jim hned automaticky porozumíme. Věřím, že nejen já, ale i další zvědavci pak moc rádi po takovém slovníku sáhnou a umně jím prolistují, aby si ozřejmili pojmy, které jim unikají. Závěrem dodávám, že si vysoce cením i stručného přehledu jazyků, jenž knihu uzavírá.

slovníky cizí slova

Autoři knihy

Jiří Kraus
česká, 1935 - 2022

Kniha Nový akademický slovník cizích slov je v