Žena, po které se slehla zem

Žena, po které se slehla zem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378052/bmid_zena-po-ktere-se-slehla-zem-QXn-378052.jpg 3 278 95

Novinářka Nora Sandová série

Brutální deportace nelegálních imigrantů, mezinárodní korporace, pokusy na lidech, zázračný lék na nadváhu a dokonce iránský jaderný program… Tyto události spojuje více, než se může na první pohled zdát. Nora Sandová stojí před největší výzvou své kariéry. Iránský nositel Nobelovy ceny, který se řadu let brání mediální pozornosti, nyní usiluje o azyl v Dánsku, a proto souhlasí s poskytnutím jednoho jediného rozhovoru právě jí. Má jeden požadavek: Nora musí najít jeho milovanou ženu Aminu, která zmizela kdesi v Londýně během útěku z Iránu. Pátrání po spisovatelově ženě zavádí mladou novinářku do míst, jaká by si nedokázala představit ani v tom nejhorším snu…... celý text

Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Den blå digters kone , 2016

Twoo
15.01.2024 1 z 5

Vubec se mi to nelibi, po strasne dlouhe dobe kniha, kterou nedoctu. Jestli bylo cilem do jedne knihy narvat co nejvice woke socialnich temat proc? Ovsem to provedeni to dorazilo. Nuda, suchoparne cteni, neuveritelne postavy i pribeh, vse naprosto bez stavy.

Lucciella_L
20.11.2022

Docela pěkné počtení. Ocení spíše ti, kteří mají rádi severské krimi. Na mě místy trošku víc překombinované, přesto jsem se zdárně dobrala konce

Magrata15
07.11.2022 4 z 5

Novinářka Nora Sandová opět pátrá na vlastní pěst.
Několikrát už to vypadá, že motiv únosu iránské ženy je jasný, ale nakonec je vše jinak.
Kniha se četla dobře a zjistila jsem, že už je to moje druhá kniha od této autorky.

7Kate
15.07.2022 1 z 5

Velke zklamání kniha mě začala trochu bavit až ke konci. Vůbec není ctiva.

Emma27
31.05.2022 5 z 5

Velmi pekná kniha ,čtivá.Musim napsat,že začátek mě moc nebavil,ale vdruhé pulce ,mě to chytlo více. Určite doporučuju.

iviska
14.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Tato kniha je druhou v pořadí, kterou jsem četla. První byly Dívky z trajektu.

Příběh se rozbíhá pomalu. První strany mě nenadchly a ani neurazily. Ale pak přišel moment, kdy se vše zlomilo a já knihu přečetla během pár hodin.

Tématem jsou brutální deportace, zacházení s lidmi, vývoj a touha uvést na trh převratnou novinku v boji proti nadváze civilizace za jakoukoliv cenu.

Pokud toužíte oddechnout si od všech severských krimi, kde krev teče téměř na každé straně, pokud nemáte náladu číst romantické příběhy, pokud chcete tak trochu jinou knihu, s touto neuděláte chybu.

Jana.Kuc
21.02.2022 4 z 5

První kniha s Norou Sandovou mě vcelku chytla. Byla hodně čtivá a bylo to moc pěkné a napínavé až do konce. Bohužel, u pokračování série s Norou už to tak nebylo. Tempo bylo pomalejší. Když už se ke konci začalo něco dít, tak mě ten konec zklamal. Takové vyšumění... Ale bylo to pěkné i tak. Jsem zvědavá na třetí knihu od Lone Theils.

bigben
30.01.2022 4 z 5

Druhá kniha od této autorky a opět spokojená. Otázkou je, na kolik je příběh uvěřitelný a kam se dokáže novinářka dostat...ale jinak příjemné čtení.

Mindy
23.11.2021 2 z 5

Velké zklamání. Spousta nepravděpodobných situací. Nora je taková superhrdinka, vždycky má na tom správném místě nějaký svůj kontakt, který jí dokáže pomoci. Zvládala tolik věcí najednou, až jsem se v tom chvilkami ztrácela. Navíc nudně a nezáživně napsáno.

Tereza457
19.11.2021 4 z 5

Když jsem zjistila že je to inspirováno podle skutečnosti,přejela mi husí kůže. Ze začátku je kniha docela nudná, přišlo mi že tam je spousta věcí navíc jen aby bylo víc stran. Zbytečně. Ale jak jsem četla dál a dál nechtělo se mi knihu ani odkládat. Příběh se stal napínavý a zajímavý. Konec gradoval víc a víc ikdyž úplný konec byl nakonec stručný. Ale i tak mi to stálo za přečtení. Pěkný příběh,jen by se dal ze začátku trochu víc rozvést a konec by mohl být taky doladěnější.

cukrovka
11.09.2021 3 z 5

Mám takový rozpačitý dojem. Velmi zajímavý námět, ale strašně rozvláčně napsáno.

kuky921
16.07.2021 4 z 5

Knížka se čte velmi dobře, občas sice moc informací, které s příběhem nesouvisí.

jprst
13.06.2021 2 z 5

Nedalo mi to a tak jsem přečetl další díl této série. Nečekal jsem nic moc extra, ale bylo to dokonce ještě horší. Děj se podobal stojaté vodě, skoro se nepohyboval, jeho některé obraty a vysvětlení byly pokulhávající až nelogické, prostě bída.

iveta3689
29.05.2021 3 z 5

Úplně špatné to nebylo, ale celkový dojem mám dost rozpačitý. Autorka celkem psát umí, ale občas přešlapuje na místě, opakuje témata a příběh to brzdí. Osobní život hlavní hrdinky není vůbec pro děj důležitý a kdyby tam nebyl, kniha by velmi svižně ubíhala a byla by to dobrý detektivka. Vlastní vyšetřování je nedotažené, spousta věcí spadne hrdince do klína. Je to škoda, protože námět má velký potenciál.

Dajine
04.04.2021 1 z 5

Tohle zřejmě nedám. Možná v jiném čase někdy příště.

sgjoli
19.01.2021 3 z 5

Ach jo! Po přečtení 1. dílu této série jsem už měla určitá očekávání, ale tato kniha je bohužel pro mne nenaplnila. A je mi to fakt líto.
Samotná zápletka není vůbec špatná. Líbilo se mi také, že je to psané z pohledu novinářky - je zde zobrazena novinářská práce, při jejímž popisu autorka vychází z vlastních zkušeností, díky čemuž to působí dost autenticky.
Nicméně vadilo mi tu to velké množství vaty, kterou sem autorka nacpala - na můj vkus to až moc zpomalovalo děj. Autorka se např. vyžívá v detailním popisu toho, jaké potraviny hlavní hrdinka kupuje a jak potom vaří. A dělá to dost opakovaně. Asi to má ukázat, že i novinář je obyčejný člověk s normálním životem. Ale jelikož se má jednat o detektivku/thriller, tak mne tento druh detailů prostě příliš nezajímá. Zvlášť když má kniha ani ne 300 stran popsaných vcelku velkým písmem a toho textu tam není zas tolik.
Zatímco hlavní hrdinka pátrá po zmizelé ženě (toto není spoiler!), pracuje také na dalších článcích, což je tu zobrazeno vcelku zevrubně. Samo o sobě mi to přišlo jako skvělý náhled do práce novináře, ale paradoxně je to současně zdrojem mého dalšího "ale". Obsahově se mi články strašně pletly, neuměla jsem to moc od sebe odlišovat a dělalo mi problémy se v tom orientovat. Nečetlo se mi to proto příliš dobře.
Rozpačitá jsem také z toho závěru. Autorka se snažila o akční vyvrcholení, ale dělalo mi potíže se na to soustředit, nedokázala jsem se do toho začíst a vychutnat si to. A ačkoliv se řada věcí v závěru vysvětlila, přesto se mi zdá, že kniha ve mně zanechala spoustu otázek, na které stále čekám odpovědi. Ty však nepřichází - čtenářský zážitek z této knihy je tak pro mne neúplný.
Kniha sama o sobě měla potenciál, ale v řadě momentů byla pro mne problematická. A proto nemohu dát víc než 3 hvězdy.

Alieen
17.01.2021 2 z 5

Nebýt toho, pro mě odflaknuteho a nedoreseneho konce, dala bych mnohem vyšší hodnocení. Kniha nebyla špatná, ani nemusela nutně skončit šťastně, ale myslím, že po jejím přečtení si čtenář zasloužil propracovanější konec.

Mišátko
06.01.2021 2 z 5

Od knihy jsem měla větší očekávání. Děj byl i za mě místy rozvleklý a někdy mi připadalo, že autorka spíše "honí" počet slov. Postava Nory jakoby by byla v ochranné bublinkové fólii - nebezpečí se jí děje před očima, ale ona vždy vyvázne ... bylo to pro mě asi trocho moc.

KatyM.
28.12.2020 3 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala, první díl mě zaujal více.

capricorn__
08.12.2020 odpad!

Mně se na této detektivce nelíbilo, že v ní bylo příliš všeho, ale nic se vlastně nedořešilo do konce, protože knížka má jen necelých tři sta stránek. Zápletka je zajímavá, nápad taky docela dobrý, jenže děj je příliš jednoduše popsaný, autorka mohla jít více do hloubky a třeba o dvě stě stran knížku natáhnout. Ne psát stylem: tady je zápletka - tady je rozuzlení - tady je "konec" a ty (čtenáři) si z toho vezmi, co chceš.

thrillery pro ženy

Lone Theils
dánská, 1971
2017  73%Dívky z trajektu
2018  69%Žena, po které se slehla zem
2020  70%Posedlé dítě
2022  86%Mlčet jako hrob

Kniha Žena, po které se slehla zem je v