Posedlé dítě

Posedlé dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426083/bmid_posedle-dite-O8n-426083.jpg 4 157 47

Novinářka Nora Sandová série

Na hřbitově je nalezen brutálně zavražděný muž. Krátce nato se najde znetvořené tělo malého chlapce. Londýnská korespondentka Nora Sandová si začíná myslet, že obě vraždy souvisejí s rozvodem slavného páru – hvězdy dánské reality show a ruského oligarchy, kteří mezi sebou bojují o svěření syna do péče. Ale neukousla si Nora projednou příliš velké sousto? Honba za pravdou ji zavede až do nejtemnějších londýnských zákoutí, kde vládne černá magie.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Heksedrengen , 2018

L.Helena
14.08.2020 3 z 5

Kniha mě ničím neoslnila ani neurazila. Taková dobře napsaná detektivka, mělo to příběh, zápletku, dramatickou scénu na závěr, a taky soukromé problémy, v tomto případě ne vyšetřovatele, ale novinářky, která jde po odhalování pravdy. Ale vše bylo takové rutinní, rozhodně bych neřekla, že se jedná o thriller.

Liteket
11.07.2020 4 z 5

Napínavý příběh, i když bych čekala trochu více rozvinutí tématu, které napovídá název knihy. Ale celkově se příběh četl rychle a dobře...

Leniiis
19.06.2020 5 z 5

Jako už i u předchozích dílů mi přišlo divný, že novinářka nasazuje div ne život skrz věci, který se jí třeba ani tak moc netýkají. No, ale to už je prostě Nora no ..příběh hezký, zajímavý, hodnotím kladně.

Ivana11
25.05.2020 5 z 5

Za mě moc dobré čtení.

Hanaluna
12.05.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, lehce, dej plynul. Ale bohužel že všech tří knih mi tato přišla nejslabší. Příběh krátký, žádné tajemno, žádné propojení a závěr. Vše jsem celkem čekala.

martunka
26.04.2020 4 z 5

Tak tenhle příběh mě zaujal.
Líbí se mi styl vyprávění a rozhodně to má zajímavý konec.

111moni
20.04.2020 5 z 5

Tak wow efekt se nekonal, nicméně, kniha se četla dobře, autorka udržovala čtenáře v napětí, i když naznačovala, kudy se děj a příběh bude vyvíjet, příběh nebyl rozplizlý na všechny strany ,ale zaměřený jedním směrem a držel linku.Hlavní postava je velmi dobře vykreslena, jako člověk , který chce vyřešit nastálou situaci,není idealizovaná a není to alkoholik, což , mám pocit, je poslední hitovka severské krimi. Taková zvědavá ženská, navíc novinářka.

happy-smile
17.04.2020 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, takže hodnotím spíše kladně. Na druhou stranu tato autorka asi nebude jednou z mých oblíbených severských spisovatelů. Druhý díl se mi líbil hodně, první a třetí jsou ale spíš takový průměr. Takže v tomto ohledu zklamání, protože jsem se těšila na to, že kvalita bude stoupat. Něco mi v těch Nořiných příbězích chybí, ale nedokážu říct co.

monika0356
16.04.2020 5 z 5

Četla se mi moc dobře a bavilo mě to, takže za mě dobré ????

Barussat
14.04.2020 3 z 5

Toto bylo moje druhé setkání s autorkou. Vybrala jsem si ji protože Dívky z trajektu se mi líbili, a protože mám ráda, když se potkávám s těmi samými hrdiny. Nicméně knihu musím hodnotit jako průměr. Vyhovovalo mi, že byla celkem tenká a krátké kapitoly. Četla se dobře, ale některé situace mi přišli přitažené za vlasy a některé kroky Nory jsem moc nepochopila. Přečtla jsem ji za tři dny, měla spád, ale je škoda, že autorka ze zajímavého námětu nevykřesala trochu něco víc. Za mě průměr. Další knihy si možná přečtu, ale kupovat si je už nebudu. Jen když je uvidím v knihovně.

Marekh
07.04.2020 3 z 5

Tato kniha mne bohužel příliš nebavila. Předchozí knihy v této sérii jsem nečetl, ale neplánuji číst další knihy od této autorky. Některé popisy událostí mi připadaly "přitažené za vlasy", v některých okamžicích, kdy Nora prováděla pátrání, mi připadalo, že se chovala dost nerozumně, o soukromém životě ani nemluvě.. Celkově mne tento příběh neoslovil, při čtení jsem nepociťoval výraznější napětí..

Tuto knihu hodnotím na 2,5*, po dlouhé době velmi nízké hodnocení, ale bohužel nemohu dát knize vyšší hodnocení. :(

mirunda
01.04.2020 5 z 5

A mě to bavilo. Sice mi někdy přijde lehce přitažené za vlasy, že novinářka se dostane do takových situací, ale spád a napětí to mělo ????

MiroslavKutík
27.03.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se hezký a už teď se těším na další knihy od autorky.

Hlavní hrdinka Nora mě zaujala a těším se na další knihy sni.

veronika3141
27.03.2020 4 z 5

Knizka se cetla krasne,mozna jen mohl byt ten konec vice obsahly,ale doporucuji :)

Summer7
21.03.2020 3 z 5

Kniha se četla hezky, má málo stránek a utíká to. Moje druhé setkání s autorkou. Téma je to dobré, škoda, že to autorka nerozvedla do více stránek. Nečekejte však napínavý thriller od kterého se nemůžete odtrhnout. Jde o detektivku z pohledu novinářky, která má celkem štěstí, že je vždy na správném místě. Kniha je to průměrná, ale hlavní hrdinka mi je sympatická, vzhledem k volnému zakončení si určitě přečtu další díl, pokud bude :-).

SilvieSisinka
20.03.2020 4 z 5

Napínavá kniha. Námět skvělý. Přečteno velmi rychle. Těším se na další knihu autorky.

ArwenAragorn
19.03.2020 2 z 5

Tak tohle mě nebavilo. Téma zajímavé, ale nezaujalo mě, bez napětí, celé mi to přišlo nějak zmatené a ne dobře propojené.

Kekik
17.03.2020 5 z 5

Potřetí mně autorka předložila výborný příběh. Tentokrát jsme zabrousili až do temné magie. A opět jsem se utvrdila v tom, že pro peníze, a v jménu lidské blbosti, je člověk schopen udělat cokoliv. Úplně cokoliv. Neštítí se ničeho.
Na příbězích s novinářkou Norou se mi líbí, že autorka dává dostatečně prostoru pro osobní život hlavní představitelky.
Napětí zde není tolik jako v jiných knihách, ale já ho nepostrádám.
Doporučuji.

tereza8418
13.03.2020 4 z 5

Cela kniha me opet bavila,stejne jako predchozi knihy od teto autorky... Ale nezapomneli na konci vytisknout nejake stranky? Ja si rikala,ze je kniha podezrele tenka,ale ze tim bude trpet konec pribehu me nenapadlo...

Leona333
13.03.2020 3 z 5

Má třetí kniha od Lone Theilsové, ovšem už ne tak velká spokojenost, jako u předešlých dílů... Znovu nový, velký případ, napětí, intriky, které protentokrát nepůsobí toliko věrohodně. Vše je jakoby unylé, z části i vyčpělé. Nejzajímavější v knize je pouze posun v soukromém životě hlavní představitelky novinářky Nory.