Dívky z trajektu

Dívky z trajektu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/bmid_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4 995 313

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

Ondra_P
27.11.2019 3 z 5

Jak je zde vícekrát zmíněno, než se v knize něco začne dít, tak dobrá polovina příběhu je za námi. Jsem rád, že jsem vydržel do konce a knihu dočetl, závěr už měl spád a bavil mě. Škoda jen více nedovysvětlených věcí, proto knihu hodnotím jako průměrnou.

anája
25.11.2019 2 z 5

Možná jsem četla v nesprávném rozpoložení, ale nedocetla jsem. Nápad byl napínavý s kufrem atd. Ale potom mi to přišlo moc zdlouhavé a nijak mě to nevtahlo do děje.

Zuziša
16.11.2019 2 z 5

Knihu jsem dočetla,ale nic moc.Určitě si další knihy od této autorky nepřečtu.

Kamilajznik
05.11.2019

Bohuzel nemohu hodnotit, protoze jsem nebyla schopna knihu docist...tohle se mi stalo snad podruhe v zivote. Dala sem tomu 200 stranek, ale proste nic. Naprosto me to neupoutalo, do cteni jsem se vylozene nutila a trapila se u cteni, nechtelo se mi, nebavilo me to...

Majulle
02.10.2019 4 z 5

Za mě velice čtivá kniha, od začátku velmi napínavá.. Přečetla jsem ji během dvou dnů a nemohla jsem se odtrhnout. Hrozně jsem se těšila až příjdu domu z práce a můžu pokračovat ve čtení.. To napětí zda dívky žijou nebo jsou mrtvé, zda je někdo zavraždil nebo utekly samy je k nevydržení. Velice doporučuji

nicolettkaa
02.10.2019 2 z 5

!!!!POZOR, KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!!
Knihu jsem dostala jako dárek, jinak bych se k ní asi ani nedostala a nemůžu říct, že bych měla pocit, že bych zrovna o něco přišla. Čekat téměř 200 stran než se něco začne dít je docela opruz, obzvláště když je to víc než polovina knihy. Spoustu věcí nevysvětleno, jako třeba hlavní dějová zápletka - jak vlastně dívky z trajektu zmizely. Novinářka, která si hraje na detektiva, chová se nelogicky a často jako malá holka. Málem za to zaplatila životem, kdyby se z ní najednou nestala wonder women.
Kniha by nebyla špatná, kdyby autorka dotáhla do konce všechny hlavní dějové linky a milostné pletky Nory si nechala na jinou knihu. Také bych si odpustila informace, zda se Nora zrovna sprchuje studenou nebo horkou vodou atd. atd.

Na další knihy autorky se nechystám.

Tracyenka
30.09.2019 4 z 5

Sáhla jsem po knize jen proto, že jsem nebyla doma a neměla jsem co číst, takže jsem od ní nic neočekávala a.. Byla jsem příjemně překvapená! Zhltla jsem ji za jediný den, v knize mě téměř nic (až na závěr) nepřekvapilo, vlastně to byl jeden z mnoha krimi příběhů, které jsem četla, takže se nekonal žádný výrazný wow moment, přesto dávám 4* za to, jak je psaná pro mě čtivým způsobem, a taky za to, že mě celý den nepustila, dokud jsem nevěděla, jak dopadne.

katerina5544
26.09.2019 1 z 5

Zadny zazrak.Jedine co prekvapilo bylo vysvetleni co se vlastne stalo. Jinak rozebirani vztahu hlavni hrdinky jsem preskakovala neb to byla nuda a hodilo by se to do nejakeho hloupeho romanu pro zeny. Dalsi knihu autorky uz cist fakt nebudu.

Janca007
02.09.2019 4 z 5

Knížka mě moc překvapila, líbil se mi příběh, přečetla jsem jí jedním dechem. Víc takových knížek.

Pdede
22.08.2019 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem a má opravdu nečekaný závěr.

sgjoli
21.08.2019 4 z 5

Knihou jsem mile překvapená. Jedná se o celkem čtivou kombinaci detektivního vyšetřování a investigativní novinařiny, což se mi líbilo. Většinu knihy se jedná spíše o pomalejší čtení, ale čím víc se to blíží ke konci, tím to víc graduje. Akorát mínusem pro mne byl větší počet postav, které se mi trochu pletly.

Pajosek
22.07.2019 3 z 5

Přes trošku zdlouhavý začátek, jsem se nakonec začetla. Nápad na knihu byl opravdu zajímavý. Jen než se došlo k něčemu " zajímavému" trvalo to skoro půl knihy. Pak to chytlo rychlý spád a měla jsem přečteno. Celkový dojem je super. Kniha se líbila, zajímavý a nepředvídatelný konec.

Lenoulinka
12.07.2019 2 z 5

Knihu jsem přečetla, ale čekala jsem víc nebo spíše něco jiného. Úplně jsem neporozuměla té myšlence, že se koupil kufr v něm fotky, dvě chovanky se ztratily, pak do toho sériový vrah. Tohle mě nebavilo.

Heide
09.07.2019 5 z 5

Podle mě velmi dobrá kniha, četla jsem jedním dechem.

keny
08.07.2019 3 z 5

Akorát detektivka na dovolenou. Dobrý nápad, někdy dost drsné, akorát už moc nemusím v podstatě nemožné a neřešitelné dostávání se z uzavřených prostor věznitele. Už je to takové ohrané a tady popisováno příliš na dlouho...

Bulldog
27.06.2019 2 z 5

Za mě prostě nuda...

janina74
11.06.2019 4 z 5

Dost napínavá kniha, místy nudná tedy, ale přesto jsem jí dočetla rychle...

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Jeden starý kufr, fotka, trajekt, a 20 let nezvěstné chovanky dětského domova...skvělý začátek, děj...nemohla jsem přestat číst

Saryinka
02.06.2019 2 z 5

Musím říct, že během sedmdesáti stránek si autorka získala mou pozornost. Některé kapitoly jsou sice nudné a nezáživné, vyšetřování se protahuje a dlouho nás nechává autorka tápat. Ale musela jsem prostě vědět, jak to všechno bylo!

Moc se mi líbilo, že se autorka neomezuje pouze na pátrání, ale věnuje se lehce vztahu hlavní hrdinky a jejího nejlepšího přítele.

Musím se přiznat, že jsem se ve všech těch jménech a názvů měst ztrácela. Často jsem to přeskakovala a neobtěžovala se ani názvy měst číst. Nikdy jsem nevěděla, kdo je kdo, alespoň ze začátku. Později mi stačilo se vyznat v těch nejdůležitějších jménech.

Autorka nás v závěru knihy v ničem nešetří. Všechny nechutnosti líčí opravdu bravurně a doufám, že se mi brzo podaří na některé detaily zapomenout.

Ač jsem trošku tušila, jak to celé asi bylo, i tak mě konec vlastně překvapil. Hlavně chování hlavní hrdinky Nory, ta mi dokázala pít krev. Její chování bylo často nepochopitelné.

Trošku mě mrzí, že některé věci nebyly dořešené. Autorka se s epilogem vůbec nenamáhala. Prostě za rozuzlení napsala 2-3 krátké kapitoly a je to.
Osobně mě to velice zklamalo.

Kniha rozhodně stojí za přečtení, ale jak to u tohoto žánru bývá (alespoň u mě), jednou a dost.

veronika1880
29.05.2019 2 z 5

První část velmi čtivá, dobré budování atmosféry, konec už trochu uspěchaný, ne vše bylo dořešeno. Lehké detektivní čtení s malou milostnou zápletkou.