Dívky z trajektu

Dívky z trajektu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/bmid_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4 995 313

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

myshak
31.10.2017 4 z 5

Nemůžu říct, že by to byla špatná kniha ale na.můj vkus se to všechno zbytečně moc táhlo. 3/4 knihy o tom, jak neví, jestli ho miluje nebo ne. A až posledních 50stran nějaká akce. Kapitoly příliš dlouhé... Ale jo, početla jsem si dobře, nebylo to špatné ale další knihu si od paní dlouho nepořídím :)

švícko
31.10.2017

Už jsem radši moc od světového bestselleru nečekal a udělal jsem dobře. Líbilo se mi to. Mohu to tedy (někomu) doporučit.

NADEI
27.10.2017 4 z 5

Docela slušná detektivka i když jsem čekala mnohem a mnohem víc, do thrilleru to mělo hodně daleko, ale dočetla jsem do konce, který měl celkem slušný spád a vše vynahradil. Dávám proto 4 hvězdičky.

Nikka710
27.10.2017 2 z 5

Čekala jsem víc a doporučit ke čtení nemohu, spíš je to ztráta času, a to zejména od poslední třetiny. Přemýšlíte nad tím, kdy nastane zlom a děj se rozběhne, avšak závěrečné pasáže, kdy se Nora vypořádá s vrahem Billem Hixem, jsou spíše úsměvné. Kniha by měla být inspirována skutečností, což se mi nepodařilo najít. Snad motiv a provedení vražd lze považovat za reálné, to samé nelze říct o stylu, jakým se podařilo hlavní hrdince se vypořádat s Billem.

hledaseniki
23.10.2017 5 z 5

Poté co jsem četla Ta přede mnou, což je kniha z edice světových bestsellerů měla jsem obavy, jak se bude vyvíjet další kniha s touto nálepkou, naštěstí jsem tentokrát sáhla po tom lepším. Dívky z trajektu jsou označovány detektivkou a řekněme si to upřímně, dnes narazit na čistokrevnou detektivku je docela náročné, všude jsou thrillery, psychologické thrillery plné hektolitrů krve a tímhle se Dívky z trajektu liší. Děj proto není nabitý akcí a postupně se k té akční stránce propracováváme, ale velmi pomalu. Hlavní hrdinkou tentokráte není alkoholik, který má problémy s manželstvím, ale jde o mladou ženu, která pracuje jako novinářka. Nora Sandová je výborná hlavní hrdinka a upřímně doufám, že se s ní ještě někdy potkáme. V thrillerech mi obvykle vadí ty romantické linky, které tam dle mého nepatří, ale tady mě to nijak neotravovalo a dost jsem Sandové fandila. Zápletka byla dle mého názoru vynikající, mělo to své vlastní tempo, stejně jako každá stará detektivka a to mi vyloženě sedlo, na druhou stranu v knihách nemám ráda, když hlavní hrdinka má telefon a čtenář nutně musí vědět jakou má značku, stejně tak jde o další spotřebiče nebo elektroniku, pro ten příběh to není nijak přínosné.
Dívky z trajektu jsou příjemným detektivním překvapením a snad se s hlavní hrdinkou ještě někdy setkáme.

Urbana
23.10.2017 4 z 5

Netvrdím, že to byla pecka, ale kniha se mně svým způsobem líbila, dobře se četla a určitě jsem byla zvědavá, jak to s Lulu a Lisbeth bylo, za mně ... doporučuji !

Veve1998
19.10.2017 2 z 5

Nic moc.
Nudné a jednoduché.

Jane100
18.10.2017 2 z 5

Nic moc, všechno takové divné, splácané, namleto páté přes deváté, takový podobný styl Do vody. Bohužel za mě ne příliš kladné hodnocení.

Kiwka23
15.10.2017 4 z 5

Prijemne čítanie, napínavá druha polovica, ale záver by som čakala menej useknuty.

JaneBab
13.10.2017

Jako thriller bych to nenazvala, spíš docela ucházející detektivka, jen ta romantika mi tam vyloženě vadila a jako bestseller roku bych ji určitě neoznačila.

whiolet
09.10.2017 3 z 5

Přišlo mi, že autorka zapomněla, že píše detektivku a zajímala se o veškeré dění kolem Nory (zbytečné vyprávění o tom co si dala hlavní hrdinka k jídlu atd.).
Celé rozuzlení příběhu bylo přitažené za vlasy a romantická linka mě nijak neoslovila.
Z mého pohledu se nejedná o bestseller,ale o průměrnou knihu.

Danilla
09.10.2017 3 z 5

Ze začátku se děj táhl a do čtení jsem se musela nutit, zbytečně moc postav, ve kterých jsem se ztrácela. V polovině se děj rozjel a konec jsem dočetla jedním dechem.

mirunda
08.10.2017 5 z 5

Kniha mne bavila moc. Byť konec byl trochu přitažený za vlasy, ale já jsem spokojená.

ArwenAragorn
07.10.2017 5 z 5

Na začátku je zajímavý nález, který nutí zarputilou novinářku Noru rozmotávat kličky dávno zapomenutého příběhu dvou ztracených dívek z trajektu. Závěr pak už je docela nečekaný a správně napínavý.
Jak píše Šánka, na prvotinu hodně dobré.
Já jsem si knížku docela vychutnala a neváhám jí dát nejvyšší ocenění. Opět se setkávám s tím, že hodnocení v modrých číslech pro mě nemusí být rozhodující, i když (to zdůrazňuji) hodně dám na mé oblíbené uživatele.

alzbeta4340
01.10.2017 5 z 5

Milé čtenářské překvapení. Klasická detektivka, žádný thriller, což mi vyhovuje. Do půlky byla kniha zajímavá, a pak najednou byla i hodně napínavá s trochu infarktovým koncem. Hrdinka prožívá romantický vztah, nicméně tato linka je upozaděná pátráním, takže knihu v pohodě zvládne i mužský čtenář.

Ketrin.TR
24.09.2017 3 z 5

Zezačátku jsem měla pocit jak když čtu trochu knížku pro teenagery; vyprávění bylo takové jednoduché a hodně prosté. Detektivní prvky to už trošku oživily a od půlky knížky jsem text doslova jen hltala. Rovněž jsem zpočátku měla trošku problém se orientovat v tom množství postav, se kterými Nora komunikovala nebo se stýkala ať už v Dánsku nebo Británii. Červená knihovna detektivku trošku zlehčila, ale hlubokého popisu Nořiných zoufalých emocí, které řešila i s kamarádkami, jsme možná mohli být ušetřeni.
Po přečtení knížky mám ale pocit, že prostě něco chybělo - nějaké větší napětí nebo možná tajemno.

Denisa153
22.09.2017 2 z 5

Kniha se četla celkem dobře, takové pohodové a nenáročné čtení na víkend. Hlavní hrdinka se mi moc nelíbila a často mi šla na nervy.

alsae
21.09.2017 2 z 5

Jako zmiňuje většina, knížka na kterou si za chvíli už nevzpomenete. Začátek vypadal docela slibně, ale prostě tomu něco chybělo. Děj byl hodně předvídatelný, sice bylo zajímavé dovídat se jak to bylo, ale nějak Vám to dojde vždycky chvíli předtím, než to autorka odhalí.... Bohužel Nora mi nebyla vůbec sympatická a milostná zápletka byla jedno velké klišé, které jen snížilo můj dojem z knihy. Andreas který za celou knihu řekne asi 3 věty, ale vy máte mít dojem že je pro ni ten nejlepší na světě:-D

pavčape
19.09.2017 3 z 5

Tak dočteno... Zpočátku se příběh rozjížděl slibně, poté delší úsek, u kterého se mi často stávalo, že se mi myšlenky toulaly všude jinde , jen ne kolem příběhu Nory... Závěr byl naopak hektický a veškeré napětí se zhustilo do posledních cca 10 kapitol. Rozuzlení bylo opravdu neočekávané. Knížka nebyla zas až tak marná, ale jak již bylo zmíněno dříve, nezanechá nezapomenutelnou stopu. Kdo má zájem, ať si ji klidně přečte, není to úplně ztracený čas, ale pecka za mě ne!

V28
18.09.2017 2 z 5

Líbil se mi začátek a škoda, že v tom nápadu, tempu a kvalitě kniha nepokračovala. Střed knihy byl odfláknutý, uspěchaný, zjednodušený a samá blbost. Jen lepší konec knížky zachránil druhou hvězdu. Jednoduchá detektivka na dešťivý víkend, kterou si příští víkend už moc pamatovat nebudete.