Dívky z trajektu

Dívky z trajektu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/bmid_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4 995 313

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

Lidka3202
Lidka3202
17.09.2017 4 z 5

Skvělý čtivý thriller s milostnou zápletkou

katarina9k9
katarina9k9
15.09.2017 4 z 5

Veľmi dobrá kniha, čo som čakala. Výborne nepísané, zápletka uveritelna. Odporučam

Vojtos
Vojtos
13.09.2017 5 z 5

Knížka se mi moc moc moc moc moc moc líbila :D KOnečně nějaký thriller kde jsem nemusel moc přemýšlet jak to vlastně bylo (viz. Do vody) bylo to jasně napsáno. Ještě jednou se mi moc líbila :D

Vendulik
Vendulik
12.09.2017 5 z 5

Ze začátku knihy byla nudná, ale závěr ro zase vyrovnal. Líbilo se mi taky, že autorky psala o milostném životě hrdinky. Doporučuji

Veronika248
Veronika248
12.09.2017 5 z 5

Za mne doporucuji, ctive a naopak tim jak se autorka rozepsala i o milostnem zivote hrdinky ten hruzny dej odlehcilo

Romžiry
Romžiry
11.09.2017 4 z 5

Knize něco chybělo, takový ten šmrnc. Nebyla špatné, dobře se četla, ale příběh byl někdy přitažený za vlasy.

kneslova
kneslova
10.09.2017 3 z 5

Ne vyloženě špatná, ale průměrná kniha, řekla bych i ne příliš uvěřitelný děj za mne do edice bestseller ani ne, ale na přečtení a odložení proč ne

kikiodvi
kikiodvi
09.09.2017 3 z 5

Hodnotím s cca. čtyřměsíčním odstupem. Hned po dočtení jsem byla nadšená, ale teď vidím, že ve mě kniha dlouhodobý dojem nezanechala. Hlavní postava byla sympatická slečna, ale nechápu, proč se celý děj až tak zabýval jejím životem. Chtělo to víc rozebrat hlavní zápletku s kufrem a případně napsat i něco dalšího o dvou ztracených dívkách.

bydžounek
bydžounek
07.09.2017 4 z 5

nic jsem neočekávala a byla jsem mile překvapena. jednoduchý thriller, čtivý a napínavý

MichaelaSaky
MichaelaSaky
06.09.2017 3 z 5

Velké očekávání ale příběh průměrný.

simika
simika
05.09.2017 4 z 5

Překvapivě dobré a velmi čtivé. Ač se mi většinou daří odhadnout děj, tady mě dějový zvrat opravdu dostal do kolen. Vřele doporučuji. Severské detektivky úplně nemusím, ale hlavní hrdinka je normální holka, bez citových balastů a depresí, jak bývá běžné. Není to klasicky thriller, i když finále je dost napínavé.

Gabrinela
Gabrinela
01.09.2017 2 z 5

Nuda, iracionální, nepravděpodobné, na první pohled naroubované tak, aby se příběh mohl odvíjet tak, jak si autorka naplánovala. A čtenář kroutí hlavou...

Teryy
Teryy
01.09.2017 3 z 5

Odradilo mě iracionální chování hlavní hrdinky a také jak rychle přišla ke kufru. To jak dopadly dívky, bylo překvapující, ale ani napínavý konec to nezachránil.

janahuba
janahuba
30.08.2017 4 z 5

Dobře, vůbec nevím, jak knihu ohodnotit. Jsem z té knížky sama zmatená. Když jsem knihu začala číst, vypadal nadějně, hltala jsem stránku po stránce... Bohužel ale cca po 60 stránkách začal být děj nudný. Celý příběh se začal točit kolem Nory a jejího života místo toho, aby byl opravdu o Dívkách z trajektu. Nic proti Noře, byla mi sympatická, ale od té doby se děj hrozně táhl a skoro nic se tam nedělo. V té fázi jsem si říkala, jak dám knize 3 hvězdy a napíšu, jak jsem byla zklamaná. Pak tu ale je těch posledních cca 40 stránek, který jsou neskutečný. Napínavý, děsivý, trochu i nechutný. Nemohla jsem se odtrhnout a byla jsem do knihy tak ponořená, že jsem nevnímala nic kolem sebe a docela jsem se i bála. Kniha měla skvělý nápad a potenciál, jen měla být napsaná trochu zajímavěji a čtivěji. Ale jelikož ty poslední stránky byly dost dobře napsané (škoda, že tímto stylem nebyla celá kniha), jsem se rozhodla dát 4 hvězdy. Ale jak už tu někdo napsal, po dočtení je zde mnoho nezodpovězených otázek.

4xbabča
4xbabča
29.08.2017 3 z 5

Opravdu slabší průměr, děj byl pomalý, až závěr byl překvapivý. Také jsem četla knihu déle, než obvykle, stejně jako Lidka.

Lidka
Lidka
27.08.2017 2 z 5

Nenapsala bych nic jinak , než jak to vystihla evasamankova.
P.S. Jen bych dodala, že jsem ji četla dlouho, ale určitě to nebude kniha, na kterou dlouho nezapomenu.

Lokina
Lokina
24.08.2017 4 z 5

Celkově vzato se mi kniha líbila. Na to, že jde o prvotinu, myslím, že autorka odvedla slušnou práci. Příběh o dvou dívkách z trajektu, který nabere nečekaný směr, se četl dobře díky čtivému a lehkému stylu psaní.
Co oceňuji je nastínění a popis brutality vražd a profil vraha, který byl jedním slovem prostě děsivý. Dalším světlým bodem byly poslední kapitoly, hrozně dobře se četly díky dobré gradaci děje, napětí, akce a nenadálých zvratů. Hlavní hrdince jsem držela všechny palce v naději, aby z útěku o holý život vyvázla živá.
Romantická linka mě trochu štvala, v jednu chvíli toho dotyčného nechtěla ani vidět, nezvedala telefon a za další chvíli zase po něm toužila a fňukala, že ho nemůže mít. Tohle snad bylo takové mé mínus celé knihy a čistě můj názor na to.
Knihu ale i tak doporučuji těm, kteří mají rádi řešení záhad, které se nakonec s překvapivým koncem rozuzlí.

HaHa11
HaHa11
24.08.2017 3 z 5

Průměrný detektivní příběh, do kterého se autorka snažila dostat co nejvíce "trendy" prvků. Masový vrah (nějak se s nimi v poslední době roztrhl pytel - namátkou třeba Má ji rád, nemá ji rád od S.J. Bolton, Učedník od Hjorth - Rosenfeldt, Mráz, Kruh, Tma od Miniera ...), doživotně prý bezpečně za mřížemi, přesto uniknuvší a ohrožující hlavní hrdinku. Velké množství morbidních (a opravdu nechutných ) detailů svědčících o zvrácenosti pachatele, které autorka vytrvale servíruje ze všech sil. Červenoknižní linie aneb Proč já hloupá jsem odmítala kdysi kamaráda. A na posledních zhruba padesáti stránkách, kdy už čtenář prozří, eskalace dramatických situací, úniků a honiček. O osud chrabré vyšetřovatelky jsem se neobávala ani na okamžik a jenom jsem si připravovala dostatek kapesníčků pro Velký Happy End. Nastal.
Knize bych nejraději dala dva a půl - bohužel nejde, a proto zaokrouhluji směrem nahoru - ten nápad s kufrem a fotografiemi vůbec nebyl špatný!

Vikos
Vikos
24.08.2017 5 z 5

Úžasná knížka, až bere dech. Nejprve vás okouzlí pěkným obalem a pak i obsahem :D ;)

Hella
Hella
21.08.2017 3 z 5

Další příklad přehnané a neodpovídajcí reklamy.