Dívky z trajektu

Dívky z trajektu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/bmid_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4 995 313

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

lucie1744
lucie1744
12.02.2024 3 z 5

Nebylo to špatné. Příběh skvělý, ovšem ne tak moc napínavý.

wendulka321
wendulka321
08.01.2024 4 z 5

Nora Sandová je drsnější než Chuck Norris... :D Už jsem s ní měla jednou tu čest protože jsem loni poslouchala díl Mlčet jako hrob... Na zadek jsem si z toho nesedla nebylo to nějak zvlášť super ale taky to nebylo zas tak hrozné.Určitě si přečtu/poslechnu další díly.

karaliene
karaliene
13.12.2023 3 z 5

Myslím, že u autorky je ohromný rozdíl v kvalitě nápadu (top!) a jeho podání (slabota...).
(Hodnotím na základě dvou přečtených knih, ale hodlám pokračovat, originalita myšlenky mi za tu úmornost čtení stojí. )

Pichoval
Pichoval
23.10.2023 3 z 5

Pro mne kniha na odreagování, četla se dobře.Některé pasáže byly docela dlouhé, zhruba 2/3 knihy . 1/3 knihy tedy konec byl nějak moc úchvataný. Občas až nerealistické pasáže ( třeba útěk vězně...). Za mne lepší průměr.

postrach
postrach
02.08.2023 3 z 5

Cetla jsem dlouho jako eknihu a cekala jsem víc.Kniha postrádala napětí.......

Kerriova
Kerriova
11.05.2023 4 z 5

S tímhle kouskem jsem bojovala týden. To je na můj vkus při takovém počtu stránek vážně dlouho a samo o sobě to o něčem vypovídá. A sice o tom, že vlastně až do půlky knihy jsem se v podstatě prozívala a chtěla jsem ji několikrát odložit. Autorka sáhodlouze uvádí do starého případu, popisuje těžkou vnitřní rozervanost hlavní hrdinky a jeden by si nudou povečeřel ruku až po loket. Ale protože mi visela na seznamu k přečtení už pár let, hryzla jsem se do zádě a četla dál. Lehce za půlkou jsem se konečně dočkala odměny. Konečně jsme se dostali k jádru pudla, rozjelo se vyšetřování, nabralo to spád (vyvěste vlajku a tři dny se radujte). A závěr, který byl opravdu nečekaný a pěkně vykreslený, se mi už naprosto nepokrytě líbil a spolkla jsem ho jedním dechem i s bolavou hlavou. Ta první polovina se dala osekat o dobrou třetinu a hlavní hrdinka mě velmi často velmi sr, eeh, tedy pila mi krev. Od novinářky bych čekala víc drzosti, rozhodnosti a sebejistoty. Tahle občas jedná tak nějak nelogicky a je na facku. Taky mi vzhledem k popisu jejího miniaturního bytu přijde úsměvná její záliba sbírání kufrů, kdepak je asi holka skladuje. Spíš se autorka snaží dosti kostrbatě naroubovat důvod, jak se milá hrdinka k onomu kufříku vůbec dostala. A tím závěrem, který se mi tak líbil, rozhodně nemyslím ty úplně poslední asi tak dvě stránky, bez kterých bych se osobně bez potíží obešla. Jako oddechovka dobrá, ale označení bestseller mi fakt hlava nebere a na zadek jsem si nesedla.

hanap
hanap
15.02.2023 3 z 5

Poslouchala jsem audio četbu. Díky skvělému přednesu, docela dobrý. Mám jen pocit, že už jsem něco podobného četla (slyšela).

bábuška
bábuška
18.01.2023 2 z 5

K této knize mě dovedla zvědavost, ale nijak mně nezaujala, až konec byl takový přímo drastický až nevěrohodný. Ale snažila jsem se dočíst.

Tereza0107
Tereza0107
26.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Už jsem se párkrát přesvědčila, že zlatý štítek s označením světový bestseller není zárukou super počtení. Což se mi potvrdilo i tady. Vzhled obálky je takový temně poutavý, tak jsem čekala mrazivý příběh, u kterého se mi bude tajit dech. To se ovšem nedostavilo. Naopak jsem se místy přistihla, jak se uchechtávám nad klíčovými odhaleními zápletky, které měly způsobit u čtenáře wow efekt.
Rozčilovalo mě, ke kolika policejním informacím se Nora jako pouhá zahraniční novinářka dostala. Určitě se člověk prakticky z ulice může dostat do archivní databáze fotografií nalezených neidentifikovaných mrtvých lidí atd. Dále tu na mě působila hodně velkou roli náhoda. Nora různě pobíhá po půlce Anglie, nepřipadá mi, že bychom se nějak přibližovali odhalení případu, ale jdeme se podívat do domova seniorů a světe div se, zrovna tu narazíme na naši hlavní pohřešovanou osobu - mno.
Myslím, že tři hvězdičky jsou tak akorát.

Imis
Imis
06.09.2022 3 z 5

Na můj vkus trochu zdlouhavé, pomalu plynoucí, strašně dlouho se tam vlastně skoro nic nedělo. Poslouchala jsem jako audioknihu, což myslím bylo plus. Jinak si nejsem jistá, zda bych knihu dočetla.

kallisto
kallisto
02.07.2022 4 z 5

Komorni pribeh, s trochu otrepanou, ale funkcni zapletkou, ktery jede ve sviznem tempu, a cestou se ani moc nevymyka z kloubu.. asi bych se obesla bez vyletu do oblasti milostneho zivota hlavni hrdinky, ktery je prinejlepsim "komplikovany", ale ucel letniho cteni k vode bez nutnosti hlubsiho soustredeni plni bezezbytku..

Sumatrae
Sumatrae
19.05.2022 5 z 5

Kniha kolovala u nas v praci, tak jsem si ji nakonec pujcila taky a moc se mi libila, precetla jsem ji behem 3 veceru Byla napinava, hlavni hrdinka sympaticka

katst
katst
03.04.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, zajímavý námět, přiměřeně napínavý a srozumitelný děj. Sympatická hlavní postava.
(audiokniha)

Ossinky
Ossinky
02.02.2022 5 z 5

Sympatická a trochu zbrkla hlavní hrdinka. Od poloviny celkem napínavé, příběh měl hlavu a patu. Mě se to líbilo.

Jana.Kuc
Jana.Kuc
11.01.2022 4 z 5

Zase jiný a i zajímavý pohled na klasické vyšetřování. Není to ani pohledem pachatele ani pohledem vyšetřovatele. Před Vánoci jsem četla 2 knihy, které byly pohledem pozůstalých. To bylo hodně zajímavé. A teď pohledem novinářky, která náhodně přijde na fotografie zmizelých dívek. Za mě fajn knížka. I když na ty TOP thrillery to nemá.

bigben
bigben
03.10.2021 4 z 5

A další pátrající novinářka, která konečně spolupracuje s policií a dokáže pomoc při rozluštění napodobitele brutálních vražd dívek a zároveň objasní zmizení 2 děvčat z trajektu do Londýna....

Parwana
Parwana
13.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Čekala jsem od knihy něco trochu jiného, řadila bych ji spíš ke slabším titulům. Po celou dobu čtení jsem měla dojem, že tomu něco chybí. Hlavní hrdinka stále nevěděla, co chce, i když to měla na dosah, závěrečné rozuzlení nebylo uvěřitelné, spousta postav severských jmen značně nepřehledná. Doufám, že nakonec žili šťastně až do smrti.

Dada077
Dada077
23.07.2021 5 z 5

Autorka a kniha sú dôkazom, že vám reklama na ne nemusí vyklať oči v každom európskom denníku, či týždenníku a predsa sa dá čítať jedným dychom, alebo sa k nej vracať, pokým sa nedozviete kto, kedy, ako ...

jprst
jprst
13.06.2021 3 z 5

Průměrný thriller, zajímavý námět, ale zpracování jaksi pokulhává, děj se docela vleče, některé úseky jsou až nudné a není jich zrovna málo. Dramatický a překvapivý závěr sice celkový dojem trochu vylepší, ale označení této knihy za světový bestseller je hodně přehnané.

Dajine
Dajine