Dívky z trajektu

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342446/divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 3.7677

Novinářka Nora Sandová 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno · Ikar (ČR)

Pigerne Fra Englandsbaden · 2015

Kniha Dívky z trajektu

Majulle

Za mě velice čtivá kniha, od začátku velmi napínavá.. Přečetla jsem ji během dvou dnů a nemohla jsem se odtrhnout. Hrozně jsem se těšila až příjdu domu z práce a můžu pokračovat ve čtení.. To napětí zda dívky žijou nebo jsou mrtvé, zda je někdo zavraždil nebo utekly samy je k nevydržení. Velice doporučuji

nicolettkaa

!!!!POZOR, KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!!
Knihu jsem dostala jako dárek, jinak bych se k ní asi ani nedostala a nemůžu říct, že bych měla pocit, že bych zrovna o něco přišla. Čekat téměř 200 stran než se něco začne dít je docela opruz, obzvláště když je to víc než polovina knihy. Spoustu věcí nevysvětleno, jako třeba hlavní dějová zápletka - jak vlastně dívky z trajektu zmizely. Novinářka, která si hraje na detektiva, chová se nelogicky a často jako malá holka. Málem za to zaplatila životem, kdyby se z ní najednou nestala wonder women.
Kniha by nebyla špatná, kdyby autorka dotáhla do konce všechny hlavní dějové linky a milostné pletky Nory si nechala na jinou knihu. Také bych si odpustila informace, zda se Nora zrovna sprchuje studenou nebo horkou vodou atd. atd.

Na další knihy autorky se nechystám.

Tracyenka

Sáhla jsem po knize jen proto, že jsem nebyla doma a neměla jsem co číst, takže jsem od ní nic neočekávala a.. Byla jsem příjemně překvapená! Zhltla jsem ji za jediný den, v knize mě téměř nic (až na závěr) nepřekvapilo, vlastně to byl jeden z mnoha krimi příběhů, které jsem četla, takže se nekonal žádný výrazný wow moment, přesto dávám 5* za to, jak je psaná pro mě čtivým způsobem, a taky za to, že mě celý den nepustila, dokud jsem nevěděla, jak dopadne.

katerina5544

Zadny zazrak.Jedine co prekvapilo bylo vysvetleni co se vlastne stalo. Jinak rozebirani vztahu hlavni hrdinky jsem preskakovala neb to byla nuda a hodilo by se to do nejakeho hloupeho romanu pro zeny. Dalsi knihu autorky uz cist fakt nebudu.

Janca007

Knížka mě moc překvapila, líbil se mi příběh, přečetla jsem jí jedním dechem. Víc takových knížek.

Pdede

Kniha přečtena jedním dechem a má opravdu nečekaný závěr.

sgjoli

Knihou jsem mile překvapená. Jedná se o celkem čtivou kombinaci detektivního vyšetřování a investigativní novinařiny, což se mi líbilo. Většinu knihy se jedná spíše o pomalejší čtení, ale čím víc se to blíží ke konci, tím to víc graduje. Akorát mínusem pro mne byl větší počet postav, které se mi trochu pletly.

Pajosek

Přes trošku zdlouhavý začátek, jsem se nakonec začetla. Nápad na knihu byl opravdu zajímavý. Jen než se došlo k něčemu " zajímavému" trvalo to skoro půl knihy. Pak to chytlo rychlý spád a měla jsem přečteno. Celkový dojem je super. Kniha se líbila, zajímavý a nepředvídatelný konec.