Bestiář

Bestiář https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50005/bmid_bestiar-dTc-50005.jpg 2 452 66

Novinářka Karla série

Barbara Nesvadbová se vrací k hrdince Řízkařů, mladé novinářce Karle, která řeší další milostné trable a vážné i humorné problémy s muži. Kolize, které ji potkají, řeší po svém a muži se často ani nestačí divit. Neboť - jak praví hrdinka - bestií se žena nerodí, bestií se stává.

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Motto

Sídlištník
14.11.2017 3 z 5

Zase tak špatné, jak tady většina komentářů prohlašuje, to rozhodně nebylo. Občas lidé knihu odsoudí jen kvůli nezvyklému a nepříjemnému názvu a slovo bestiář opravdu není zvorna zvukomalebné. Ale příběh je to zajímavý a mně se to celkem líbilo.

Ekrua
28.09.2017 1 z 5

Příběh zajímavý a poučný, ale napsáno jaksi amatérským stylem.

Zoy
22.09.2017 2 z 5

Kniha nic moc. Nemastná, neslaná a v podstatě pořád dokola řešení jedné a té samé věci

Jindřich osmý
12.05.2017 4 z 5

Moc zajímavé čtení.

Damato
23.04.2017 odpad!

Před lety jsem zkoušela číst a odložila jsem,protože mě to neskutečně nebavilo. Hledala jsem v noci něco na rozptýlení a sáhla v knihovně po této knize. A výsledný efekt stejný,jako před lety. Nevnucuji nikomu svůj názor,ale jsou mi nadmiru blízké komentáře o tom,že tohle je prostě k nečtení,taková přehlidka nesmyslů. Pod to se podepisuji,zas takové trdlo,že bych musela číst všechno,snad fakt nejsem.

Tapeworm
21.03.2017 2 z 5

Film byl hrozný, kniha o něco lepší, ale k autorce chovám antipatii od dob, kdy jsem četla její editorialy v Harper's Bazaaru a tato kniha ji nevylepšila.

StihOMam
14.03.2017 1 z 5

Celý příběh se mi jevil jako chabý pokus nabídnout české čtenářce alternativu erotického románu, který zrovna frčel. U mě neuspěl.

estrius
17.01.2017 2 z 5

V audio verzi se u toho dobre uklizi. Neni to tak hrozny, jako treba 50 odstinu.

petulesa
10.01.2017 3 z 5

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a byla nad mé očekávání dobrá. Možná to bylo i tím, jak to perfektně četla Jitka Čvančarová. Nevím, jestli by se mi líbila i v tištěné verzi, ale jako oddychovka by to asi nebylo špatné.

kara
26.11.2016 1 z 5

Jedna z mála knih, co jsem nedočetla. Fakt se nedalo.

mazlak
22.11.2016 4 z 5

I mě se kniha docela líbila. Bylo to opravdu ze života. Kde si má člověk ve zralém věku sehnat partnera, když je plně pracovně zaneprázdněn a ideálních partnerů už není tolik na výběr? Každý nemá v životě to štěstí najít si partnera pro život hned na poprvé. Autorka se mi zalíbila a do budoucna si určitě od ní ještě něco přečtu.

Tynule
03.09.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila. A to hlavně když jsem jí četla a poslouchala jako audioknihu kde jí předčítala J. Čvančarová. Doporučuji!

Sinecod
15.08.2016 odpad!

Příšerně napsaná kravina s absolutně hnusnou a odpornou hlavní hrdinkou. Při čtení mi bylo špatně a dočetla jsem to jen s notnou dávkou sebezapření. Nechápu, jak to někdo mohl vydat. Nesvadbovou bych po dočtení posadila na kus dřeva a poslala po volném moři hodně daleko. Nejde mi do hlavy, jak jí někdo může publikovat, jak jí někdo může číst. Beru to jako urážku a propad celé české literární tvorby. Nechápu pochvalné komentáře, nějaký zamyšlení, postoje a názory, to určitě! Knížka je úplně vo hovně, spíš celé je to úplně nechutné, jako bych si koupila knížku, kterou někdo vytvořil mazáním hovna na hovně a schoval to mezi listy.

hellena1523
13.06.2016 1 z 5

Tak tohle je totální odpad! Tu jednu hvězdičku dávám v podstatě jen za filmové zpracování, na které se dá aspoň jednou podívat. Ale jinak jsem tak nějak názoru, že když EU zakazuje užívání zavedeného názvu "Pomazánkové máslo", měla by především dohlédnout na to, aby zveřejňování a distribuce literární počinů paní Nesvatbové (a novějších filmů pana režiséra Trošky) byla nejen zakázána, ale rovnou trestná, neboť je lze považovat za zločin proti lidskosti.

boxas
29.05.2016 1 z 5

Tak nějak nijak. Chvílemi se mi to líbilo, chvílemi jsem nechápala, proč to vůbec čtu.

cecetka
28.05.2016 1 z 5

Styl psani Bary Nesvadbove mi vubec nesedi. Jeji knihy mi prijdou nudne, nective.
Ale film se mi libim moc. Asi to bude stejne jako u Viewegha. Jeho romany taky zachrani jen dobry reziser.

irling
16.01.2016 odpad!

Tato paní by neměla psát. Nemá o čem. Doufejme a modleme se,že na to jednou přijde.

Shui-Xian
14.01.2016 1 z 5

Čistě z téhle knihy jsem si udělala dojem, že by Nesvadbová možná byla někdy s to vyplodit i inteligentní text, kdyby se tak zoufale nechtěla stylizovat role do břitké, znalé a provokativní literátky. Sem tam v Bestiáři problesknou pasáže, které jsou poutavé, mají myšlenku a pointu vyseknou poměrně zdařile - okamžitě je ale utopí plytká lacinost, hrubý humor a nesympatická, arogantní nabubřelost. Přetrvávající pocit z knihy: "bože, to je ale kráva!" Zabývat se tímhle autorčiným výlevem je ztráta času.

Evka27
24.09.2015 odpad!

Naštěstí tuto knihu rychle odkoupili spolu s Řízkaři za dobrou cenu v antikvariátu. Nechci, aby mi zabíraly místo v knihovně. A Nesvadbovou už číst nebudu, škoda času.

MarieAnnaSarah
19.10.2014 3 z 5

Karla nemá štěstí na muže, po krachu vztahu-nevztahu s tajemným Alexem se rozhodne dát se na mužskou stranu a začít muže kosit a nám před očima projde celé panoptikum jejích známostí.

Nejsem jedna z těch, která by toto dílo odsuzovala, Bestiář jsem četla několikrát, ale uznávám, že skutečně není ničím dokonalým. Hlavní hrdinka je mnohdy nesympatická, děj občas chaotický a strohý, ale přesto se v knize dají nalézt i světlé chvilky, kdy autorka pronese větu, která sedne jako jak se říká * na hrnec. A asi proto se k ní vracím, protože Barbara Nesvadbová není snílek, nepíše románky s happyendem, ale skutečnou výpověď o životě s muži, realisticky.

Snad proto, že i já mám za sebou kvalitní přípravku, se budu k tomuto dílu vracet a dávám mu 3* :)