Bestiář

Bestiář https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2778/bmid_bestiar-fAe-2778.jpg 2 452 66

Novinářka Karla série

Knížka Bestiář je volným pokračováním příběhů Karly, hlavní postavy z první knížky Barbary Nesvadbové Řízkaři. „Bestií se žena nerodí. Bestií se žena stává. A já mám za sebou opravdu kvalitní přípravku.“ Kniha se stala předlohou pro stejnojmenný film Ireny Pavláskové.

Mermaid
17.09.2014 2 z 5

Kniha měla své světlounké okamžiky, ale daleko víc bylo těch slabých. Nakonec mě nejvíc pobavila postava, na jejíž jméno si nevzpomenu, ale ve filmu ji hrál tuším Vašut. Od té doby, co jsem měla "tu čest" chvíli spolupracovat s exmanželem Nesvadbové, Březinou, jsem si jistá, že to napsala podle něj. A úplně přesně, takže talent má ;-)

pobijecmuch
12.07.2014 odpad!

Jediná knížka, kterou jsem od Nesvadbové se donutil číst. Bohužel je to velmi, velmi slabé.

martina.riz
16.01.2014

Mám podobné pocity, oddychové čtení do vlaku.

katajanci
13.10.2013 3 z 5

Přečteno rychle, pocity smíšené. Místy mě to bavilo, místy jsem si říkala proč to vůbec čtu.

Libby
14.09.2013 2 z 5

Tuto knížku jsem poslouchala v audio formátu a díky skvělému namluvení to bylo celkem snesitelné vyprávění. Ale při pomyšlení, že bych se měla kníhou prokousávat sama, se mi opravdu staví vlasy na hlavě. Pro mě dost strohý příběh s minimem detailních popisů, které by přiblížily charakter postav a prostředí. Kniha mi prostě nesedla.

LiLinka
26.07.2013 2 z 5

Ačkoli se mi knihy Báry dobře čtou a jsou pro mě oddychové, toto dílo nemohu ohodnotit lépe než 2 hvězdičkami, jelikož jsou tam některé kapitoly totožné z jejích dalších knih!

Gooverka
23.06.2013 1 z 5

Velké zklamání. Některé články od Nesvadbové mám ráda, jsou vtipné, plné vztahů, mužů ... Tohle byl ale přešlap, napsáno sice jednoduše, jako odpočinková četba asi dobrá, ale žádný hlubší smysl, hlavní hrdinka mi byla nesympatická, knihu jsem si prostě neužila ...

Sisi11
20.06.2013 5 z 5

Úžasné a rychlé čtení plné názorů, zamyšlení, postřehů a komentářů. Četba je to velmi hezky odpočinková. Líbí se mi zamyšlení nad vlastním životem, líbí se mi, že Karla není hloupý osel a hledá pro sebe něco, co by jí zcela vyhovovalo nebo ji učinilo šťastnou. Jsou to přeci naše životy, tak máme právo se ozvat, když se nám něco nelíbí.
Nemyslím si, že Karla je naivní, jen zoufale hledá to, co by ji učinilo šťastnou a spokojenou. Když si myslí, že toho dosáhla, včas pozná, že se hluboce zklamala.

Lady Dracula
19.06.2013 3 z 5

Hodně, opravdu, hodně jsem se u téhle knihy nasmála. Je plná narážek na sex, alkohol, homosexualitu a humoru až ironie. Myslím, že takový lepší průměr.

Skjaninka
09.06.2013 2 z 5

Hlavná hrdinka mi bola od začiatku silne nesympatická a príbeh sám o sebe je o ničom. Film som nevidela a po prečítaní knihy ani nemám záujem. Jedna z kníh, ktorá aspoň mňa v ničom nenadchla, nič mi nedala a určite ju viac krát do ruky nevezmem.

Věro
02.05.2013 3 z 5

Na dlouhou cestu vlakem nebo busem to není špatné. Ale jinak nic moc.

Jančislava
20.04.2013 2 z 5

Mohu říci, že v tomto případě je lepší film

v.e.v.er.ka
05.04.2013 odpad!

Pro me necitelne! hruza

marcipa
10.03.2013 1 z 5

knížka je v podstatě na úrovni slohových prací žáků osmých a devátých tříd. Vydavatel se toho asi chytnul, že se jedná o dceru známých rodičů a je to o sexu.
Knížka mne neoslovila.

Mišel
08.11.2012 2 z 5

Knížka mi vůbec nevadila a nepokládám její čtení za ztracený čas. Myslím, že autorka dobře udělala s počtem stran, delší by byla méně stravitelnější. Je však jisté, že by takovou knížku napsal skoro každý. Je však povzbuzující, si občas přečíst i o cizích i když možná fiktivních problémech :-)

nemeckovatereza
06.10.2012 4 z 5

Knihu jsem nečetla, ale mám doma audioknížku, kterou jsi pouštím stále dokola a pořád tam nacházím nové poučky pro život....

AshleeSimpson
22.09.2012 5 z 5

Knihu jsem nečetla, snad se k ní časem dostanu. Film naprosto fenomenální, jak po herecké stránce, tak po té obsahové. Poukazuje, jak z nás žen dělá láska jen uzlíček nervů a poskoků, když ten "onen" muž tahá za nitky ne zrovna podle našich představ. Myslím, že spousta žen se s filmem ztotožňuje, ač nerada a málokterá je tak upřímná, aby si to přiznala. Co se Vás "rádoby kritiků" týče, nevím, co ve Vás vyvolává potřebu hodnotit její život před a po, navíc srovnávat, že kdysi "byla baculatější, úžasnější bla bla".. Píše vtipně a zajímavě, hlavně myslím, že o životě. Dle mého názoru má velice všech 5 pohromadě a může být právem, jak říkáte Vy "namyšlená". ALe pokud trpíte pocitem méněcennosti, myslím, že správné označení je sebevědomá. - což nevím, zdali je důvod k ukamenování ;)

Verousek
15.07.2012 1 z 5

U téhle knihy si říkám, proč jsem ji vlastně začala číst. Viděla jsem film a moc mě nezaujal. Pak jsem slyšela pochvalovat si tuhle knihu od učitelky a řekla jsem si, že je asi povedenější než film (a že to tak bývá) a půjčila jsem si ji v knihovně. Teď bych řekla, že je skoro slabší než film, protože tam byli alespoň někteřé pasáže úsměvné

knihožrout
19.11.2011 2 z 5

tak jsem se konečně odhodlala udělat si vlastní názor. Ne, tohle neni kniha, bez které by můj život ztratil smysl.

Brambu
09.10.2011 4 z 5

Rozhodně lepší než Řízkaři, byť je to jejich volné pokračování. Já proti této autorce nic nemám a čte se mi dobře.