Ženská na odstřel

Ženská na odstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444885/bmid_zenska-na-odstrel-Jbp-444885.jpg 4 207 63

Novinář Marek Vráz série

Marek „Terence“ Vráz je uprostřed noci vyrušen zoufalým bušením na domovní dveře. Za nimi najde vyděšenou kolegyni novinářku, která ho ve strachu o život prosí o pomoc. Tvrdí, že byla před malou chvílí svědkem toho, jak policie zabila bezbranného člověka. Protože je známá její identita, oprávněně se obává, že nyní může být na řadě ona. Ačkoli si je Terence vědom toho, proti jakému nepříteli žena stojí, rozhodne se udělat vše proto, aby ji z ohrožení života dostal. I za cenu toho, že bude možná muset dát v sázku ten svůj.... celý text

soupik2012
21.04.2024 audiokniha 5 z 5

Nebyla to nejlepší kniha z této série, ale stále velice dobré. Jednoduchá zápletka, kultivovaný humor a přímočarý děj. To jsou hlavními atributy tohoto příběhu. Ale pan Goffa mě pokaždé potěší především tím, že v jeho příbězích vystupují skuteční chybující lidé. Zejména z tohoto důvodu, mohu označit jeho příběhy za věrohodné. A ne jinak tomu bylo také v této knize. Audiokniha, kterou načetli Jitka Ježková a Jan Maxián je zpracována také naprosto dokonale.

faba
06.04.2024 3 z 5

Audiokniha. Čte Jan Maxián a Jitka Ježková.
Vůbec to nebylo špatné poslouchání, ale (vždy je nějaké ale) proti minulým knihám (v mém případě audioknihám) to nebylo až takové... nevím jaké slovo použít... appetitlich?, asi.
Téma bylo dobré, jen jsem čekal trochu víc a hustší kapky. Vlastně se v knize nic moc nedělo a poslech jsem si na rozdíl od minulých knih moc neužil. Třeba Muž z chatrče, Sekta nebo Děvčátko byly o level lepší.
*** si to asi zaslouží. I když **1/2 by bylo spravedlivější. Protože to byl takový happyend, oproti minulým knihám.

p.s.: Nemám nic proti Queen ani Police. Rád je poslouchám. Jen můj žebříček jejich písní je jiný... Innuendo, Dont Stand So Close to Me. To jen tak na okraj. :-)

viweb
02.04.2024 5 z 5

Jo! Pěkný, čtivý, sympatický, mělo to spád.

karaliene
04.03.2024 5 z 5

Goffa a Terenc si mě získali před pár týdny a opět dokázali, že zcela oprávněně.

J0hn
14.10.2023 5 z 5

Posloucháno jako perfektně zpracovaná audiokniha. Navíc hlas a projev Jana Maxiána je prostě dokonalý, člověk se těší na každé další slovo. Co se týká samotné knihy, platí co jsem psal již u jiných od Martina Goffy. Série Martin Vráz se mi líbí víc než Miko Syrový. Kniha je dost krátká, navíc ještě nastavovaná tím, že se některé odstavce v knize objevují 2x. Nechci spojlerovat, ale v jednu chvíli jsem si říkal, jak by na mě kniha působila kdyby skončila špatně, jak se v jednu chvíli snažil autor čtenáři podsunout. Skoro si říkám, že by si ji člověk déle pamatoval. Sečteno podtrženo jsem nakonec dal 5 hvězd, ale jsou s odřenýma ušima.

Gibis
14.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Další bezvadná detektivka Martina Goffy! Přemýšlím, proč mě jeho příběhy tolik baví a možná tomu velkou měrou přispívají jeho hlavní hrdinové. Nejsou to žádní namachrovaní mistři světa, ale nejsou to taky žádní zoufalci s temnou nebo tragickou minulostí. Prostě obyčejní chlapi (jak Marek Vráz v této sérii, tak Miko Syrový v druhé mé oblíbené sérii), kteří řeší své případy někdy s menší, někdy s větší úspěšností, prostě ze života.
SPOILER: I když v tomto případě to mělo konec skoro pohádkový :)

4xbabča
26.07.2023 5 z 5

Tak tento příběh byl určitě jedním z nejlepších z celé série případů novináře Marka Vráze, Terence. Kniha má spád, napětí a ženu, která se u Terence objeví a potřebuje jeho pomoc.

Formicka93
22.07.2023 5 z 5

Opět velká spokojenost.

Opatov
03.07.2023 4 z 5

Audio, jednodušší detektivka na dovolenou.
Knížky od Goffy mám ráda, ale tahle mi přišla slabší....

Kopretinka784
24.06.2023 5 z 5

Další skvělá kniha přečtená za jedno odpoledne - příběh má spád, krátké kapitoly . Co víc si přát - jen aby autora nepřestalo bavit psaní.

majakmp3
24.05.2023 4 z 5

Za mě je Ženská na odstřel zatím nejlepším příběhem novináře Marka Vráze, alias Terence. Námět je jednoduchý, ale neokoukaný, kniha má spád, nic očividně nelogického jsem neobjevil a jako bonus nechybí kráska v nesnázích, takže kdo by odolal. Líbí se mi, že si novinář Terenc nehraje na vševědoucího všeuměla a finále přenechá povolanějším rukám. Celkem se mi kniha velmi líbila, ale mám tradiční výhradu k autorovi, který píše dobré, ale KRÁTKÉ knihy.
Hodnotím 80%.

snimcibdim
09.04.2023 2 z 5

Jednoduchý příběh, který rozsahem i "hloubkou" odpovídá tak námětu pro jeden díl nějakého seriálu - na celovečerák už by to bylo málo. Je to nekomplikované a víceméně funkční, i když přeci jen je mi s podivem, že dva lidi z médií nenapadne "ochránit" hlavní hrdinku právě pomocí médií, ale no co už...jako audio k domácím pracem ideální.

preciousek
28.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Autor píše skvěle, ale řekla bych, že tato kniha byla asi nejslabší ze série Vráz, ale četla se dobře...
Akorát jsem si tedy opravdu myslela, že Karlos Terrence podrazi a dopadne to ne zrovna happy endem - možná je to škoda...chyběla tam taková ta napínavá zápletka..
Ale i tak doporučuji k přečtení.

Lamanai
01.03.2023 5 z 5

Když na mě z prvních stran vykoukl "dokonale odhlučněný sklep", chtěl jsem knížku zahodit do kouta. Nějak už mě tohle profláklé prostředí přestává bavit, navíc jsem právě dočetl severský kriminálku, kde taková kobka opět nechyběla. Ale Martin Goffa je pašák. Klidně si napíše takovou jakože nenápadnou historku a vy ji prostě zhltnete jak jednohubku. Zase dobrý.

Miška74
19.02.2023 4 z 5

Pátý díl série a podle mě zatím asi nejlepší. Příběh je hodně zajímavý a i celkem dobře zpracovaný. Závěr byl fakt dobrý a překvapivý.

Danago
17.02.2023 4 z 5

Jako audiokniha skvělé načteno. Příběh mě bavil, je opravdu úplně aktuální, jen nevím jak dlouho. Ale jinak velmi uvěřitelný děj a pohled na práci policie ČR. Krátké , svižné příjemné čtení z českého prostředí.

Disease
06.02.2023 3 z 5

Pořád fajn čtení, jen tomu chyběl pořádný tah na branku.

hrabalikoval
28.01.2023 3 z 5

Knihy od Goffa mě baví a čtu je s radostí. Tento díl mi ale přišel oproti ostatní docela slabí. Byl dost předvídatelný a nebyl tolik napínavý a strhující jako předešlé. Každopádně furt byla zápletka dobrá a kniha mě bavila. I tak se těším na další díly.

AndreaOn
24.01.2023 5 z 5

Já mám knížky od Goffy moc ráda, jsou akorát dlouhé, stručné, přehledné, bez zbytečných omáček a hlavně zajímavé příběhy.

wooloong
08.01.2023 4 z 5

Jak zachránit dámu v nesnázích a vyvést ji z bezvýchodné situace. Nemožné? Nechte se překvapit.

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  89%Dítě v mlze

Kniha Ženská na odstřel je v