Nové světy ve vesmíru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Objev exoplanet, planet u jiných hvězd, než je naše Slunce, je jedním z největších úspěchů astronomie na prahu třetího tisíciletí. Jsme ve vesmíru sami? Na tuto otázku, kladenou už déle než dvě tisíciletí, budeme zdá se brzy znát odpověď. Přispívá k tomu fantastické vylepšení spektroskopické techniky v posledních letech. Autoři, přední odborníci v problematice exoplanet, dávají poutavým způsobem nahlédnout do astronomické kuchyně a historie objevování těchto nesmírně přitažlivých vesmírných objektů. Zároveň čtenáře seznamují se širší problematikou, která s otázkou exoplanet souvisí: s historií objevování planet sluneční soustavy, s klasifikací hvězd, se základy spektroskopie. Anglické vydání knihy v nakladatelství Cambridge University Press označil časopis Astronomy za jednu z nejlepších publikací v oboru astronomie v roce 2003....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82602/nove-svety-ve-vesmiru-0AT-82602.jpg 4.211
Žánr:
Literatura naučná, Vesmír, Přírodní vědy
Vydáno:, Paseka
Orig. název:

Les nouveaux mondes du cosmos (2001)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Nové světy ve vesmíru

Přidat komentář
zahadum
31.01.2017

Zaujímavý opis tŕnistej cesty za planétami mimo našej slnečnej sústavy. História objavovania, samotné objavenie prvej planéty...a potom ďalších a nástrel toho čo si od toho sľubujú vedci...aj keď trošku zbytočné vzhľadom na to,že vo vesmíre musí byť nepredstaviteľné množstvo planét a bola to len otázka času.

ses3
30.10.2016

Tuto knihu jsem koupila pro přítele, kterého zase tolik nebavila a nedočetl ji. Já sama jsem si ji vzala do nemocnice, kde jsem měla strávit tři dny a moc se mi líbila. Je pravda, že jsem ji nevydržela číst delší dobu (musela jsem se hodně soustředit), ale bylo to opravdu zajímavé.

vitek.sk
10.09.2014

Obor hledání exoplanet a mimozemského života mne velmi zajímá, navíc je to velmi rychle se rozvíjející obor astronomie. Proto jsem rád, že i v češtině vyšla tato kniha objevitele první exoplanety 51 Pegasi. Kniha na jedné straně popisuje složitou a trnitou cestu za objevem první exoplanety a na druhé straně dnešní boom, kdy se objeví během roku několik desítek, i set planet, tedy věc před pár lety neočekávaná. Uděluji zasloužených 5 hvězd.