Deset čínských démonů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V průběhu tradičního čínského svátku hladových duší ve městě Pcheng-laj pod správou význačného soudce Ti dojde k sérii vražd. U každé oběti se vždy najde soška jednoho čínského démona a obyvatelé města se začínají obávat řádění živých-mrtvých. Před soudcem Ti stojí jeden z nejzapeklitějších případů jeho kariéry, skrývající dvojí výzvu: vyřešit každý zločin vraždy a zabránit tomu, aby se města zmocnila panika. Spojí se proto se třemi zdánlivě neslučitelnými odborníky: taoistickým astrologem, šamankou a věštcem, aby společnými silami objasnili záhadné vraždy a démony zahnali do podsvětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249032/deset-cinskych-demonu-249032.jpg 3.413
Série

Nové případy soudce Ti 9.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Garamond
Orig. název

Dix petits démons chinois, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Deset čínských démonů

Přidat komentář
Marián27
01.05.2018

Veľmi dobre vymyslená a prepracovaná detektìvka. Autor do nej dal všetko čo ma na detektívkach baví. Záhadné vraždy, logické dedukcie, poučenie, humor a vtip, určitým spôsobom si z toho celého robí srandu. Všetko, aj tá najzáhadnejšia smrť má logické riešenie. Lenormandov sudca Ti je iný ako bol Gulikov ale jeho knihy sú prispôsobené tejto dobe a čitateľom ktorím ide predovšetkým o zábavu nad napínavým príbehom. Keď som si niečo z tejto knihy pozrel na internete, zistil som že väčšina démonov spomenutých v knihe má reálne základy v čínskej mytológii. Veď aj na obálke je zobrazený Zhong Kui ( Čung-Kuej) vo svojom typickom postoji, s pokoreným démonom v ruke.

jaja1989
05.03.2018

Myslím, že autor dobře navázal na původního soudce Ti od Gulika.
Četlo se to jedním dechem.
Prostě rozum zvítězí nad pověrami.


KatnissLavender
31.08.2016

Velmi příjemné a zajímavé čtení ze staré Číny. Kniha je psána moderním stylem, takže se dobře čte a rozhodně se dozvíte i několik zajímavostí. Mě zamrazilo pokaždé, když jsem se dočetla, jaké tresty se v té době, viníkům i jejich rodinám, udělovaly!