Deset čínských démonů

V průběhu tradičního čínského svátku hladových duší ve městě Pcheng-laj pod správou význačného soudce Ti dojde k sérii vražd. U každé oběti se vždy najde soška jednoho čínského démona a obyvatelé města se začínají obávat řádění živých-mrtvých. Před soudcem Ti stojí jeden z nejzapeklitějších případů jeho kariéry, skrývající dvojí výzvu: vyřešit každý zločin vraždy a zabránit tomu, aby se města zmocnila panika. Spojí se proto se třemi zdánlivě neslučitelnými odborníky: taoistickým astrologem, šamankou a věštcem, aby společnými silami objasnili záhadné vraždy a démony zahnali do podsvětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249032/deset-cinskych-demonu-249032.jpg 3.413

Nové případy soudce Ti 9.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Garamond

Dix petits démons chinois, 2007

Kniha Deset čínských démonů

Marián27
01.05.2018

Veľmi dobre vymyslená a prepracovaná detektìvka. Autor do nej dal všetko čo ma na detektívkach baví. Záhadné vraždy, logické dedukcie, poučenie, humor a vtip, určitým spôsobom si z toho celého robí srandu. Všetko, aj tá najzáhadnejšia smrť má logické riešenie. Lenormandov sudca Ti je iný ako bol Gulikov ale jeho knihy sú prispôsobené tejto dobe a čitateľom ktorím ide predovšetkým o zábavu nad napínavým príbehom. Keď som si niečo z tejto knihy pozrel na internete, zistil som že väčšina démonov spomenutých v knihe má reálne základy v čínskej mytológii. Veď aj na obálke je zobrazený Zhong Kui ( Čung-Kuej) vo svojom typickom postoji, s pokoreným démonom v ruke.

jaja1989
05.03.2018

Myslím, že autor dobře navázal na původního soudce Ti od Gulika.
Četlo se to jedním dechem.
Prostě rozum zvítězí nad pověrami.

KatnissLavender
31.08.2016

Velmi příjemné a zajímavé čtení ze staré Číny. Kniha je psána moderním stylem, takže se dobře čte a rozhodně se dozvíte i několik zajímavostí. Mě zamrazilo pokaždé, když jsem se dočetla, jaké tresty se v té době, viníkům i jejich rodinám, udělovaly!