Nové případy četnické pátračky

Nové případy četnické pátračky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298132/bmid_nove-pripady-cetnicke-patracky-T0U-298132.jpg 4 15 8

Četnická pátračka série

Nové případy četnické pátračky volně navazují na předešlé knihy Písecká četnická pátračka a 92. policejní revír zasahuje, v nichž se autor vydává do minulosti a popisuje práci písecké četnické pátrací stanice v období první republiky. Opět se setkáme s galerkou třicátých let, která v té době měla ještě glanc a uměla, když bylo třeba, kápnout božskou. Na stránkách knihy tak ožívají kasaři, kteří mají svoji stavovskou čest, kapsáři, půdaři, bytaři, „vébaři“, co kradli kabáty v hostincích a ve vlacích, ale i hochštapleři a lehké holky z ulice i z nevěstince. A všichni hovoří jadrným jazykem oněch časů…... celý text

Prateri
14.08.2023 4 z 5

Nové případy starých časů - objev v naší knihovně. Čtení o četnické pátračce v Písku, o zlodějíčcích, kapsářích i kasařích, tu a tam se najde i mord, své místo tu mají i lehké děvy.
Vše vyprávěné stylem, že je vám hned jasné, v jaké době jste se ocitli. Zločiny byly mírné, někdy i úsměvné. Na dnešních, pane štábní strážmistře Hřebejku z Písku, nic k úsměvu není.

Kabuky

Příjemná oddechovka.
Uspokojivé.

kolacky
04.04.2022 4 z 5

Moje první knížka od pana Berana o píseckých četnících. A doufám, že ne poslední, i když se strašně špatně shánějí. Moc dobře se mi to četlo.
Jenom mě nadzvedl název jedné z povídek - Nečekaná smrt staré dámy. Staré dámě bylo dvaapadesát a v tom věku jsem se cítila jako mladá! I teď, o dost starší, jsem pořád ve středním věku! Pane Berane, nechcete do nosu??? :-)

Merlinit
07.11.2019 3 z 5

Detektivní povídky pana Berana bývají na můj vkus až příliš lidové a žoviální a bohužel se snadno předávkují.

Macek58
07.08.2018 3 z 5

Výborné oddechové čtení.

medvedice3
30.04.2018 5 z 5

Další várka detektivních povídek podle archivních spisů z konce třicátých let a z píseckého kraje.

ivoiro
04.03.2018 5 z 5

Další skvělá sbírka případů z první republiky.