Nová filmová historie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Antologie Nová filmová historie nabízí odpovědi na některé základní otázky historie filmu, médií a audiovizuální kultury. Cílem knihy je představit českému čtenáři obor filmových studií jako rovnocenného partneraostatních společenských věd. K tomu má sloužit výběr vzorových textů reprezentujících nejdůležitější současné myšlenkové proudy a osobnosti filmové historiografie. Tyto proudy lze schematicky označit třemi termíny: nová filmová historie, socio-kulturní historie kinematografie a archeologie médií. Vybrané texty se seskupují do pěti skupin s pěti tématy: teorie filmové a mediální historiografie, raná kinematografie, přechod mezi klasickým a postklasickým filmem, filmový zvuk, intermedialita a dějiny médií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/65_/653/nova-filmova-historie. 4.412
Žánr:
Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Herrmann & synové
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Nová filmová historie

Přidat komentář
Soros
10.12.2018

Intelektuálština, jenže jenom naoko. Změť pojmů, nahuštění prázdných termínů a frází. Nariš.

belldandy
11.06.2018

Tak tohle se mi zrovna dobře nečetlo. Je to antologie textů současných filmových teoretiků. A je to skoro samá teorie a žádné názorné ukázky :). Ale na druhou stranu je to asi zatím jediná možnost, jak si v české řeči přečíst třeba něco o kinematografii atrakcí, nebo o zvuku v éře němého filmu (Není to zajímavé téma :)? ) nebo vůbec cokoli z oblasti multimediálních studií.

puml
04.05.2017

Stále se k ní vracím. Celé jsem to nikdy nepřečetl, ale sem tam uždibuji a je to určitě jedna z těch nejlepších knih o dějinách filmu - konkrétně přístupu Nové filmové historie - co tu vyšla. Doporučuji.