Nová cesta po malém ostrově - Znovuobjevení Velké Británie

Před dvaceti lety se Bill Bryson vydal na putování po Británii, aby tak oslavil tento zelený a dobrosrdečný ostrov, jenž se stal jeho adoptivním domovem. Na základě toho sepsal zábavnou knihu, Zápisky z malého ostrova, kterou pak tato země přijala do svého srdce a stala se nejprodávanějším cestopisem v dějinách. Nyní se v rámci dvacátého výročí vydání této knihy vydává Bryson na cestu zbrusu novou, aby zjistil, co se v Británii změnilo. Na svém putování nejlegračnější a nejpodivnější záležitosti a neomylně vybírá znovuobjevuje podivuhodně nádhernou, skvostně neobvyklou a roztomile jedinečnou zemi, která ho nepřestává překvapovat. Opět píše s nezaměnitelným instinktem pro vše idiotské, milé, směšné a skandální, díky čemuž se čtenáři dostává bystrého a citlivého pohledu na to všechno, co dnešní Británii utváří....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298231/nova-cesta-po-malem-ostrove-znovuob-DWv-298231.jpg 4.120
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Pragma

Kniha Nová cesta po malém ostrově - Znovuobjevení Velké Británie

MildeZ
19.07.2019

Dal jsem si za úkol přečíst knihu před startem dovolené v UK, to se povedlo, takže teď už jen hurá vydat se na cestu :-))

MatoLenka
23.07.2018

Pohodový cestopis pro milovníky VB.

_Michelle_
23.04.2018

Kniha bohužel úplně nesplnila má očekávání. Autor občas utrousil nějaký ten vtípek, což bylo fajn, ale spíše se knížka nesla v jednom nudném módu. Jelikož nejsem znalec Británie, ocenila bych fotografie, či mnohem podrobnější a barvitější popisy míst. Nová cesta po malém ostrově je asi primárně určená jinému čtenáři. Snad se mi autor trefí do noty třeba někdy příště.

Bill Bryson
americká, 1951