Nov

Nov https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30438/bmid_nov-nVO-30438.jpeg 4 5024 347

Stmívání / Twilight série

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Zástupy čitateľov, ktorých okúzlil svetový besteller Súmrak, nedočkavo čakajú na pokračovanie príbehu o Edwardovi a Belle, milencoch, ktorým osud nepraje. V Nove Stephenie Meyerová opäť neodolateľným spôsobom spája romantiku s napätím a nadprirodzenými javmi. Táto milostná upírska sága, strhujúca, plná vášne a prekvapujúcich zvratov, nastúpila na cestu k literárnej nesmrteľnosti.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

New Moon , 2006

Ashi
07.07.2020 4 z 5

Začátek druhého dílu je depresivní. Opravdu z knihy čišely emoce a danou situaci jsem prožívala bolestivě jako hlavní hrdinka. Kniha mi místy připadala jako návod na depresi.

Kajuš94
02.07.2020 4 z 5

Opět čtivé. Krásné vyobrazené přátelství které preroste v něco víc.

Makulka13
30.06.2020 4 z 5

Úžasné zapojení Jacoba do děje. Ačkoliv vím, jak celá sága skončí musím mu pořad fandit ???? Je úžasné, jaká živocišnost a teplo z něj při čtení sálá až nechápu, že Bella nepodléhal dříve ???? .. upřímně mě mrzelo, že se dostal do hry zpět Edward a všechno se vrátilo do normálu .. konec trochu utahaný, ale za vlkodlaky hvězda navíc

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Tenhle díl považuji z celé série za nejslabší, zřejmě proto, že mi chyběl Edward, přece jen jsem vždy fandila spíš jemu než Jacobovi.

Karolin77
22.05.2020 2 z 5

Nejslabší díl z celé série.
Hrozně mě vytáčela Bella.
Nuda klidně bych tenhle díl přeskočila za mě ne.
2,5/5* a to že miluji celou rodinu Cullenovi

jirka9453
17.05.2020 4 z 5

Druhý díl opět drží standart série, i když před koncem jsem měl hluché místo, které jsem musel překonat, abych dočetl - a nelituji toho.

Luigi1
12.05.2020 5 z 5

V tomto díle byla i láska kde Jackob a Edward se zamilují bo Belly

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Velmi dobrá kniha
Ze začátku jsem nechápala Jackobovo chování, ale nakonec se to rozuzlilo a urovnalo. Nevím komu fandit víc. Oba (Jackob i Edward) se mi libí a hodí k Belle

mistrikova
03.02.2020 5 z 5

Druhý díl se mi líbil kvůli tomu, jak se prohlubovalo přátelství mezi Jacobem a Bellou a přiznám se, že jsem Jacobovi držela pěsti. Jinak tento díl byl oproti prvnímu trochu slabší.

LucySmile
23.01.2020 5 z 5

Moje nejméně oblíbená knížka z Twilight ságy, ale i přesto jsem jí přečetla snad 100x. Poslední dobou však tu část s depresivní Bello - dost to na mě působí a pak to kazí celkový dojem z knížky.

maja11231
01.01.2020 3 z 5

Kniha se dala číst ale moc mě nezaujala.

Micka02
31.12.2019 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá.
Přišlo mi velmi smutné, když Edward opouštel Bellu a tak jsem u toho brečela. Taky jsem brečela u toho, jak se s Bellou už nechtěl kamarádit Jacob, ale potom když se jí byl omluvit, tak jse byla ráda, že to tak nemyslel.
Tuto knihu doporučuji každému, kdo ji ještě nečetl.

hellena1523
30.12.2019 5 z 5

Pro mě asi nejemotivnější díl a pro mě asi i díky tomu nejoblíbenější.

Artep5244
18.11.2019 3 z 5

Nebýt vlkodlaků a několika nových postav, asi bych knize dala ještě o jednu hvězdičku méně. Bella, která se v tomto díle utápí ve svém smutku, mě spíše nudila.
Nicméně oceňuji autorčin styl psaní a nápaditost při popisech situací a psychického rozpoložení postav.

michaella03
05.11.2019 4 z 5

Souhlasím s Taralcielle pode mnou.
Ten, kdo nečetl knihy a viděl pouze filmy, nedokáže pochopit hloubku citů, které jsou v knize velmi dobře vykresleny.
Opět se to velmi rychle a dobře četlo; jenom jsem teda celou knížku čekala, až se tam zase objeví Edward :-D.

Taralcielle
29.08.2019 5 z 5

Knihy přečteny všechny, anglicky i česky. Musím znovu podotknout, že jsou mnohem lepší než filmy. Ve filmu nevynikne spousta emocí, které jsou v knize krásně vysvětlené.

Luc.i
28.08.2019 5 z 5

Můj, po Stmívání nejoblíbenější díl, i když jsem věděla jak to bude nemohla jsem se odtrhnout. Fakt hodně čtivý

Twinny
19.08.2019 2 z 5

A sakra. Zatímco Stmívání celkem šlo, Nový měsíc byl na hraně čitelnosti. Nejvíc mě bavilo přátelství mezi Bellou a Jacobem. Paradoxně nejslabší linie této fantasy je - ano, je to tak - ono fantasy.
Možná je to tím, že jsem první díl četla nedávno, ale zde ta "láska" byla už vážně otravná. Dám si delší pauzu a někdy se zase do příběhu Edwarda a Belly ponořím.

nikiss76
16.08.2019 3 z 5

Stejně jako první díl, tak i pokračování upíři ságy jsem přečetla v originále. Kniha je čtivá a jak už to i bývá, tak lepší než filmove zpracování.

silvia6227
03.08.2019 2 z 5

Najprv som videla film a potom čítala knihu , ale pre zmenu je ten film lepší :D