Nov

Nov https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30438/bmid_nov-nVO-30438.jpeg 4 5024 347

Stmívání / Twilight série

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Zástupy čitateľov, ktorých okúzlil svetový besteller Súmrak, nedočkavo čakajú na pokračovanie príbehu o Edwardovi a Belle, milencoch, ktorým osud nepraje. V Nove Stephenie Meyerová opäť neodolateľným spôsobom spája romantiku s napätím a nadprirodzenými javmi. Táto milostná upírska sága, strhujúca, plná vášne a prekvapujúcich zvratov, nastúpila na cestu k literárnej nesmrteľnosti.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

New Moon , 2006

RosMeggie
12.05.2013 odpad!

Tenhle díl je opravdu hrůza byla to nuda... tohle se Paní spisovatelce moc nepovedlo... :-(

Fanny-nka
10.05.2013 3 z 5

Naprosto s vama souhlasim v tom ze tato knizka byla z cele sagy nejslabsi po te co me tolik nadchlo stmivani, ktere sem mela za par dni sfouknute u tohoto jsem se trochu sekla. Ale porad je knizka lepsi nez film.;)

Esko*
24.04.2013 3 z 5

Souhlasím, že je tento díl nejslabší.

Enefersis
13.04.2013 3 z 5

Nejslabší kniha z celé ságy, aspoň pro mě. Od odchodu Cullenových jsem se nudila až do té doby, než se vrátila Alice. Ale pokud jste příznivci Jacoba a vlkodlaků, je možné, že váš názor bude úplně opačný :)

Nefi
02.04.2013 1 z 5

Kniha mi přijde ubrečená, hloupá a jednou číst mi jí stačilo.

naty***
02.04.2013 4 z 5

Tolik mně nenadchla jako ostatní díly ,tak proto jen 4 hvězdičky =o)

MesLivres
21.03.2013 3 z 5

Celou sérii jsem četla víceméně z povinnosti...pozitivním rysem je, že jde o rychlé a nenáročné čtivo a oproti prvnímu dílu nebyla kniha tak přeslazená.

Lira
10.03.2013 3 z 5

U toho dle jsem viděla dříve film, který mi chuť číst knihu trochu zkazil, ale i tak jsem se dala do čtení. Kniha byla trochu hloupější než Stmívání a scéna z tím motorkářem mi připadala blbá.

Jo a prosím, přestaňte každou knihu nebo povídku přirovnávat ke Twilight, protože já píšu povídky a pořád toto někdo dělá.!
Nesnažím se kopírovat Stmívání!

Holubicka87
06.03.2013 4 z 5

dobrá kniha, ale první díl byl lepší. Bylo by zajímavé si knihu přečíst z více perspektiv...z jiného pohledy než Belly Swanové.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

hezké pokračování i film je suprovej :)

pemla
25.02.2013 2 z 5

Pro mě nejslabší díl tetralogie, prostě nuda.

LOtwilightVE
25.02.2013

No tak tehle díl byl nejhorší z těch 4 dílů, ale i tak jsem si ho ráda přečetla

b7a7r7u7s7k7a
17.02.2013

Rozhodně nejlepší díl celé série - nesnáším Edwarda a tato kniha byla převážně s Jacobem - proto ji mám ráda...

MAZEL
04.02.2013 5 z 5

Tento díl mám ze Ságy nejradši, už jen kvůli odhalení vlkodlaků tak ke sporu s Volturiovými. Kniha je velmi dobrá a byla jsem z ní nadšená.

Bet
28.01.2013 5 z 5

Tento díl byl zajímavý hlavně díky Jacobovi.

Satipej
22.01.2013 4 z 5

Smutnější než Stmívání, přesto pro mne moc čtivá kniha.

Miss Utahraptor
13.01.2013 3 z 5

"Ty jsi tak divná, i na to, že jsi člověk."

Bezpochyby vrchol celé série. Na víc jak polovinu knížky jsou povzdechy zamilované vyměněny za depkoidní. :D V popisu rozedraného -náctiletého srdce se Meyer určitě vyzná. Náznaky zápletky by tu byly, čtivost zůstává. Sloh velmi dobrý- pokud se v něm nebudete pitvat jako já, a budete ignorovat občasné opakování slov.
Nedávám vyšší hodnocení, kvůli převážné absenci oblíbených postav a nechutně romanťyckému konci. (Ano, nemám ráda happyendy.)

machrus
16.11.2012 5 z 5

Nový měsíc-teď po těch letech vím,že tohle byl nejkvalitněji napsaný díl.To utrpení, které Bella prožívala v knize bylo naprosto...pokud člověk někdy něco takového zažil,dokáže posoudit jak spisovatelka vystihla trápení Belly a že všechno to co Bella prováděla aby Edwarda jen zahlédla nebylo ani trochu mimo realitu.

jana89
31.10.2012 3 z 5

Podle mě asi nejslabší kniha z celé série... bez Cullenů to prostě nebylo ono... jo, sice se dozvíme něco o vlkodlacích, ale to mě až tak nebavilo... nejlepší z celé knihy byl asi až ten konec v Itálii.

Capinka
01.10.2012 5 z 5

Já jsem až díky této (i té první) knížce pořádně pochopila, o co je jedná ve filmu. V tom filmu je to všechno takové fofr-fofr a nic tam není pořádně vysvětleno. Vlastně se mi filmové verze vůbec nelíbily až do té doby, než jsem se pustila do knížek... a teď dokonce mohu v klidu koukat i na filmové zpracování a při tom konečně chápu všechny souvislosti... a jen díky knihám mě ty filmy nakonec taky dostaly :D