Notting Hill pod sněhem

Notting Hill pod sněhem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452127/bmid_notting-hill-pod-snehem-tVN-452127.jpg 4 305 80

S láskou série

< 6. díl

Najde pravou lásku dřív, než roztaje sníh? Violu v londýnském metru zaujme muž, který musí být tím pravým. Mají totiž spolupracovat na stejném školním vánočním představení, což nemůže být náhoda. Hráčka na violu touží po svátcích plných lásky. Ale Nate není zrovna ideálním adeptem. Kromě dcerky má také manželku, která dala přednost kariéře v zahraničí, ale kdykoliv se může vrátit domů. Vysnila si Viola příliš nereálný dárek? Vánoce jsou přece časem splněných přání… i těch nejodvážnějších.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Notting Hill in the Snow , 2019

petulkapeta
25.12.2021 4 z 5

,,Cože, já?" zeptala se, zavrtěla hlavou a odmítla se tuby dotknout. ,,Mohla bych to pokazit."To nevadí," řekla jsem jí. ,,Je to tvoje chaloupka, každá nedokonalost je projevem originality. Kdekdo dokáže udělat perfektní koláč anebo perníkovou chaloupku, ale to je nuda. Jak druzí poznají, že tohle je zrovna ta chaloupka, kterou dělala Grace, když na ní nebude tvůj osobní rukopis?"
,,Dobře," řekla Grace, vyzařovala z ní podezíravost. Když si ode mě brala
tubu, vypadala tak trochu ustrašeně. ,,Jenže, co když něco udělám špatně?"„No, když z toho budeš nešťastná, můžeme to seškrábat nožem a začít znova," Odmlčela jsem se a mrkla na ni.

Me se pribeh moc libil Viola byla skvělá a úžasná, jeji rodina ji jen využívala a kulihrasek byla kouzelna a Natea jsem si zamilovala...

Knihomolka97
21.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Příběh je určitě krásný, ale na mě zbytečně dlouhý a přiznám se, že mě pár věcí dokázalo dost naštvat. Když jsem byla kousek za polovinu a podívala se, kolik stránek mě ještě čeká, zděsila jsem se.
První půlku jsem přečetla strašně rychle ani nevím jak, ale druhou jsem se trochu protrápila. Musím ještě poznamenat, že tam bylo poměrně dost chyb.
Upozorňuji, že recenze můze obsahovat spoilery, negativní názory na některé osoby a můj osobní pohled na rodičovství (jakožto žena, která děti zatím nemá)!

Hlavní hrdinka Viola byla moc hodná a sympatická osoba, ale na můj vkus si toho na svá bedra brala až příliš. Každému se zavděčit zkrátka nejde a je třeba občas říct i NE. Její matka byla hrozná. Omlouvám se ale takhle panovačnou a nespravedlivou ženskou nedokážu zkousnout. Další postavu, kterou tady musím zprdnout je "matka" úžasné Grace. Byť v příběhu moc nefigurovala, tak mě šíleně štvala. Už jen proto, jak se o ní Nate zmiňoval. Pokud se člověk rozhodne mít dítě, tak by se o něj měl starat kruciš!!
Nate mi v první chvíli padl do oka, ale v průběhu mě začal taky štvát. Tak třeba nevím, nevím, jestli bych dokázala tak rychle zkousnout, kdyby mě někdo takto nechal ve štychu. Opravdu jsem chvilkama měla pocit, ze Violu zneužívá. A jako pardon -spoiler- že ji vyčte a naštve se, když přijde o něco později a absolutně nezná okolnosti?
Chemie mezi nimi ale byla uvěřitelná, jiskra proběhla během prvního momentu setkání, jejich sbližování se mi tudíž líbilo a věřila jsem jim to hlavně přála.
Nejvíc jsem si ale užívala to, jak si Viola dokázala Grace získat a jak spolu krásně trávily čas...
3,5⭐

Mondaika
14.12.2021 3 z 5

Krásný lehký vánoční příběh, který měl své plusy i mínusy....

katallinka
14.12.2021 3 z 5

Krásný vánoční příběh, který umí skvěle navodit vánoční atmosféru. Příběh se mi tedy velmi líbil! Bohužel zpracování se nepovedlo. Text byl někdy zmatený a plný chyb či nesrovnalostí. Několikrát jsem měla dokonce pocit, že nějaká stránka úplně chybí. Obrovská škoda!

ydnac
12.12.2021 4 z 5

Vánoce mám moc ráda, těším se na ně, užívám si je a tato kniha se skvěle hodí na předvánoční čtení :-)
Romantický děj v atmosféře zasněženého Londýna, stromečky, světýlka, rodina, opera, příprava dětského představení a samozřejmě láska :-)
Dojímalo mě, jak krásně a empaticky se chovala Viola ke Grace a nikdy ji nenechala ve štychu :-)
Moc se mi líbilo nakupování a zdobení stromečku, které nechali Viola a Nate (otec Grace) v režii Grace a ta byla moc šťastná :-)
S čajem a ve světle mých světýlek jsem si odpočinula a knihu si užila :-)

Karin94
08.12.2021 3 z 5

Ak mám byť úprimná, ak by nebolo napísané v úvode, že túto knihu napísala tá istá spisovateľka, ktorá napísala aj sériu romantické úteky, tak mi verte, že by som to aj tak úhadla už minimálne v polke knihy, keď nie aj skôr.
Kniha mi prišla štýlom písaná úplne rovnako, ako séria romantické úteky (a nemyslím teraz len tie dobrotky, narážam hlavne na ten štýl písania) . Ak je tu niekto, kto čítal tu sériu a čítal zároveň aj toto, bude podľa mňa so mnou súhlasiť.

Kniha bola za mňa taký priemer. Romantika samozrejme ako to u týchto kníh býva, tak predvídateľná. Prvých sto strán som sa musela vyslovene nútiť do čítania, pretože mala nudné, dlhé a podľa mňa zbytočné opisy. Potom to bolo o čosi lepšie, ale nie oveľa. Bolo vidieť, že dej bol zameraný na hlavnú hrdinku Violu a na dcéry hlavného hrdinu - Grace a ich budovanie vzťahu.

Z postav mi bola najsympatickejšia Grace. Ona bola nevinné, dokonalé dieťa, ktoré chce a potrebuje cítiť všade navôkol lásku, a potrebuje byť milovaná. Viola mi bola svojim spôsobom tiež sympatická, len sa mi nepáčilo, ako so sebou nechala zametať. Najnesympatickejšie postavy mi boli Nate a jeho manželka. Toto boli rodičia "roka", nepáčilo sa mi, ako mali chúďatko Grace na háku. A potom Violina celá rodina a taktiež jej matka. V jej veku mi prišla strašne tvrdohlavá, riadila život snáď všetkým, muselo byť po jej a hlavne mi prišla taká, že ja som niekto a vy ste nič.

Najväčšia kritika a to sa musíme poďakovať hlavne prekladateľovi v knihe je tá, že kniha mala strašne veľa chýb, či už gramatických, alebo chýbajúce slová. Neviem či to bolo aj v papierovej podobe tak písané, ale ako v eknihe to bolo niečo hrozné a veľmi mi to vadilo. Ak by to tam bolo raz či dvakrát, tak ok, privriem oči a poviem si, že mýliť sa je ľudské, ale toto bolo niečo hrozné. Takže autorka, sa môže pekne krásne poďakovať svojmu prekladateľovi, ak o tom teda samozrejme vie.

Knihu odporúčam. Nenadchla, ale ani neurazila. No druhýkrát sa do nej púšťať nebudem.

pip11
06.12.2021 5 z 5

Krásně pohodový vánoční příběh ze zasněženého Londýna. Bylo to milé, poklidné a prosycené atmosférou Vánoc. Postavy jsem si hned velmi oblíbila a prostředí Metropolitní opery bylo sladkou třešinkou. Kniha se mi moc líbila a příjemně jsem si ji užila.

raty
04.06.2021 4 z 5

Nutně jsem potřebovala změnit a odlehčit žánr. Ani nevím, proč jsem si vybrala vánoční zasněžený příběh, když konečně přišlo teplejší počasí. Romantický předvídatelný příběh se četl dobře a účel splnil.

ZapisnikTerky
19.05.2021 4 z 5

Tahle autorka nikdy nezklame.. miluju to. Až na občasné chyby v textu byla kniha boží. Víc v mojí recenzi... :)

Mrňous1
28.04.2021 5 z 5

Autorka opět nezklamala, skvělá kniha, zajímavé postavy, úžasný popis prostředí. Od začátku mě Viola dráždila tím, jak se nechá využívat, během příběhu si své vlastní zážitky z dětství a problémy v dospělosti, které z nich vzešly krásně spojila s malou Grace. Ale tak zprznit knihu chybami v tisku mi přijde neuvěřitelné, nechápu, že se ti lidé pod to dokážou ještě podepsat. Ještě že jsem si knihu půjčovala v knihovně a ne kupovala, protože platit za takové fušerství, to je zločin.

Bebe2004
25.04.2021 3 z 5

Kniha mě moc nebavila. Měla jsem problém se začíst, celkový děj taky nic moc. S postavami jsem se nijak nesblížila. Světlým místem byla malá Grace, kterou jsem si oblíbila.

Nixa
19.04.2021 5 z 5

Od začátku je vám celkem jasné jak to asi dopadne, ale i tak jsem si čtení neskutečně užila. Knihu jsem četla během Vánoc a je to ideální čas na to sedět u stromečku, pít teplý čaj nebo svařák a číst tuto knihu, která vás dostane do té pravé vánoční nálady :)

Theresa.2679
07.04.2021 5 z 5

Takový krásný, miloučký Vánoční příběh :) Zápletka byla vcelku jasná, i konec, ale na zimu a Vánoce se skvěle hodí, nádherně mi to navodilo tu správnou atmosféru (četla jsem před Vánoci).

Ksyu
03.04.2021 5 z 5

Krásná předvánoční romantická oddechovka.

bookbug_cz
27.03.2021 1 z 5

Tahle kniha mě zklamala. Příběh postrádal grafici, bylo to předvídatelné, hlavní hrdinka mi přišla velmi naivní a nijaká. Dialogy plné klišé.

LaBobule
03.03.2021 4 z 5

J. Caplinovou miluju, tak jsem chtela vyzkouset i tuto knihu. Ikdyz mi nevyslo precist si ji pred vanoci, vubec mi to nevadilo. Viola byla super hlavni hrdinka. Celou dobu je jasny jak to cele bude probihat, ale i presto to byl moc fajn pribeh. Klasicka oddechovka, ktera se cte uplne sama.

Matilda
21.02.2021 4 z 5

Krásná předvánoční romantická oddechovka. Jen nechápu, jak to mohlo projít korekturou, ty chyby v textu snad na každé stránce mi trochu kazily čtenářský zážitek...A už tradičně se mi slovenská obálka líbí víc než ta česká :)

Zuknihomol
23.01.2021 4 z 5

Krásná romantická knížka ideální na předvánoční čas :)

simona5843
14.01.2021 4 z 5

Ak potrebujete vypnúť od toľkej negativity naokolo toto je úplne super voľba. Príbeh ste už síce milión krát videli a čítali ale nech svoj účel kniha splnila. Čítalo sa to príjmne aj keď ku koncu to už bolo trochu natiahnuté ale privriem oči. :)

Zomy
09.01.2021 4 z 5

Jules Wake válí. Téma není ani trochu originální, ale komu na tom záleží? Jedná se o vánoční romanci a přesně tu dostaneme. Křehkou, romantickou, zasněnou,... zasněženou.

Ale to české vydání - to jako vážně?! Já jsem tak naštvaná! Všichni, kteří máme knížku doma, bychom měli zdarma dostat 2. vydání, které bude konečně uděláno s profesionální péčí. Překlepů je tam jako maku, ale to bych asi ještě dokázala odpustit. Ale to vykání! Ano, angličtina to má trochu jinak než my. Ale předpokládám, že překladatel by měl mít cit pro jazyk a s náležitým citem tedy tyto věci používat. I když možná že tolik citu zase potřeba není. Protože opravdu žádné sedmileté dítě nevyká ženě, která se o něj stará více jak pár hodin. Nemluvě o hlavní dvojici. Musela jsem si věty v hlavě sama v duchu přeříkávat, aby mě to tolik nerozčilovalo. Na straně 230 si Nate a Viola konečně tykali - sice to absolutně nezapadalo do kontextu, ale přesto to byla úleva. Ovšem na dalších stránkách už si při polibcích zase vesele vykali.

Musím tedy říct, že tohle je vyloženě průšvih a úplně mi to zkazilo dojem.

romantika

Kniha Notting Hill pod sněhem je v