Notting Hill pod sněhem

Notting Hill pod sněhem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452127/bmid_notting-hill-pod-snehem-tVN-452127.jpg 4 303 80

S láskou série

< 6. díl

Najde pravou lásku dřív, než roztaje sníh? Violu v londýnském metru zaujme muž, který musí být tím pravým. Mají totiž spolupracovat na stejném školním vánočním představení, což nemůže být náhoda. Hráčka na violu touží po svátcích plných lásky. Ale Nate není zrovna ideálním adeptem. Kromě dcerky má také manželku, která dala přednost kariéře v zahraničí, ale kdykoliv se může vrátit domů. Vysnila si Viola příliš nereálný dárek? Vánoce jsou přece časem splněných přání… i těch nejodvážnějších.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Notting Hill in the Snow , 2019

lucakuca
01.10.2023 3 z 5

Ach jooo. Taková sladká vánoční slátanina... Jsem taaak hodná a tak skromná.
Napadne sníh, horká čokoláda, vánoční ozdoby, plné punčochy, teplé večeře a láska...

Dela90
26.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Viola pracuje v opeře, hraje na violu. Jednoho dne potká sympatického muže Nata a posléze dostane úkol od ředitelky, aby se podílela na dětském představení v rámci hudby v Notthing Hillu. Společně s Natem mají spolupracovat na dětském představení. Jenže, Nate je právník a má dceru, na kterou je sám. Tudíž má spoustu povinností a tak nezbyde Viole nic jiného, než si poradit s dětskou hrou úplně sama od scénáře, hudby, zkoušek až po kostýmy. Grace - dcera Nata je okouzlující holčička, která to nemá úplně jednoduché a právě k ní začne tíhnout Viola. Jenže i k Nateovi jí to začne táhnout, ale on je stále ženatý. Jak to asi dopadne?

Z knížky mám rozporuplné pocity, polovina knížky mě fakt nebavila, vlastně se tam skoro nic nedělo. To neustále vykání už mi šlo na nervy. Ale od poloviny, nastal zvrat a najednou to mělo příběh.

Já mít takovou rodinu, tak nevím - Violina rodina byla fakt děsná, od matky až po sestřenice, jak ji neustále využívaly děs, běs.

Gracina matka byla jako kus ledu, takoví lidi, by neměli mít děti. To bylo příšerné, jak se k dceři chovala. Doma všechno sterilní. Domov úplně bez lásky.

Viola, měla srdce na pravém místě. V závěru divadelního představení jsem byla dojatá až k slzám a na konci knihy taky. Byl to takový milý příběh s vůní zimy. Na můj vkus s velmi pomalým rozjezdem. Ale v konečném důsledku to stálo za to. Asi bych knížku nepotřebovala číst znovu, ale na odreagování je to fajn volba.
3,5*/5*

salexice
22.02.2023 3 z 5

Předesílám, nejsem cílovou skupinu, knihu mi do výběru mrzce vpašovala knihovnice, které zřejmě můj výběr knih připadal příliš depresivní :-)))). Přesto musím knize přiznat, že z ní nádherně voní vánoce a sype se sníh a vlastně mě proti mé vůli :-) vtáhla do jedné rodiny. Rodiny, která nefunguje standardně a tak jaký div, že manžel a otec chce pro sebe i dceru jinou partnerku a matku. Příběh začínajícího vztahu je místy romantický tak, až se lepí na prsty, ale i přes to mu nelze upřít určitou poetičnost. Vlastně mě mrzí, že jsem ho nečetla skutečně o vánocích, protože pak by byl zážitek dokonalý :-). Takže příjemné čtení.

Rowana
09.01.2023 4 z 5

Krásný vánoční příběh z londýnské čtvrti s níž se pojí pro mě jeden z neromantičtějších filmů stejného jména. Sněhová peřina dodává celému příběhu zvláštní atmosféru, kterou autorka dokázala sugestivně vykreslit. Úplně jsem cítila jak mi křupe sníh pod nohama a vnímala těžké, utlumující ticho chumelenice při soumraku, nebo sváteční atmosféru vánočních trhů a svátečně vyzdobených zákoutí.

Rapeh
04.01.2023 3 z 5

Odpočinková kniha, chvilkami mi přišel děj zbytečně natahovaný a komplikovaný. Julie Caplin umí krásně popisovat místa. Myslím si že toto mi v knize hodně chybělo

Mesačnica
31.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Z vianočných kníh som trošku namäkko, takže moje hodnotenie je zaujaté. Kniha sa mi veľmi páčila. Viola bola sympatická postava a páčilo sa mi, ako sa dokázala nevzdávať a neopúšťať sa, keď sa to na ňu zo všetkých strán valilo. Bolo to zaujímavé čítanie, veľakrát som sa od knihy nemohla odtrhnúť, čítavala som ju do jednej-druhej v noci, čo som sa tak veľmi začítala. Jedna z tých najlepších kníh, aké som kedy čítala...

Yanny
30.12.2022 4 z 5

Máte rádi romantické útěky od Julie Caplin? Mně přijde, že k této knize jsou lidé až moc přísní a k romantickým útěkům zase až moc shovívaví... :D
Já jsem si už dávno říkala, že by se mi od ní líbilo něco přímo z Londýna, protože už v Kavárně v Kodani popisovala Londýn nádherně, protože je vidět, že ho moc dobře zná. Já Londýn fakt miluju a tady ho popsala přesně tak, jak jsem chtěla. Klidně bych brala více knih z Londýna, prosím! :D
Takhle vánoční oddychovka je opravdu skvělá na vánoční pohodu... nedovedu si představit, že bych to četla v jiném období v roce... Leccos se tomu totiž pak dá odpustit. I to, že se to místy dost TÁÁÁHNE...
I přesto, že jsem se s tím místy dost prala, bylo to zbytečně zdlouhavé a knížka mohla mít klidně o 100 stran méně, tak jsem dostala přesně to, co jsem chtěla. V Londýně jsem letos v létě byla a docela dlouho jsme se tam s kamarádkami procházely po Notting Hillu, Portobello road, byly jsme i v Covent Garden, který je zde také často popisovaný… a tak jsem přesně věděla, kudy hlavní hrdinka chodí, jaké restaurace a kavárny zmiňuje a co jsem nevěděla, tak jsem si vygooglila a dokreslila si tak atmosféru ještě více.
Je zde hodně narážek na některé známé věci – například vánoční pásovec z Přátel, nebo se zde zkouší přesně taková vánoční hra z Betléma jako byla v závěru Lásky nebeské. Je tu tedy podle mě vidět jasná inspirace některými věcmi, ale mně to vůbec nevadilo, protože Jules vybírala to, co já mám ráda. Přišlo mi to skoro až jako kdyby to byl další z příběhů v Lásce nebeské. :)) Vlastně proč ne!
Velké plus je tu také to, že nejde o klasické přímočaré seznamování jako má Julie v romantických útěcích (nebo teda tak asi to aspoň myslím, ještě jsem je nečetla všechny, tak mě kdyžtak prosím nemlaťte a opravte mě :D), ale je tu trochu vážnější téma. Hrdinům stojí v cestě totiž hlavně to, že on už je ženatý a má malou dcerku…
Hodně jsem ocenila, že tu nešlo o vdovce, ale byla tu opravdu zajímavě popsané, jaké to je, když si dítě pořídí velká kariéristka, která nemá nakonec o dítě zas takový zájem a jak tím dítě trpí…
Musím také ocenit, že se zde hrdinové chovali tak, jak jsem čekala, že by se rozumní lidé měli chovat a neplácala jsem se do čela z nějakých jejich rozhodnutí.
Takže celkově můžu doporučit. Jen to chce nevzdat to moc brzy, protože ten rozjezd je opravdu hodně pomalý… A já se těším, až Londýn zase někdy navštívím, protože se aspoň podívám, jak vypadá Royal Opera House, kde Viola hrála v orchestru. :))

mia.com
23.12.2022 2 z 5

Mno, autorku mam moc rada, ale myslim, ze ty cestovatelske knizky ji jdou lip. Tohle byl stokrat omilany dojak, kde nebylo nic noveho ani zajimaveho...Viola, ktera hraje na violu? Jako vazne? A ta jeji rodina byyla faakt na ranu, to same manzelka Natea. Celkove me to moc nebavilo, prislo mi to takove unyle.

Micandy
21.12.2022 4 z 5

Skvělá oddechovka pro vánoční čas. Viola mi byla sympatická a Nate taky. Jasně že víte, jak to dopadne,ale děj je čtivý a snadno jsem si tuhle knihu představila jako film. Některé pasáže mě dohnaly k slzám.

Littlemonday
21.12.2022 4 z 5

Skvělé odreagování u knihy, kde je jasné už na straně 20, co nás čeká. Každopádně mě to naprosto dojalo a naladilo na Vánoce! Moc povedené!!!

evineckY
12.12.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když je předvídatelná.
Příběh je ze života, který se občas stává a nemusíte zrovna bydlet v Nattinghilu.
Krásné zakončení v předvánoční čas.

Kulča
09.12.2022 5 z 5

Tohle jsem si tedy řádně užila, zvláště v tomto předvánočním čase....

Tynyton
01.11.2022 4 z 5

Velice příjemné čtení vhodné na předvánoční čas. Na člověka lehce dýchne vánoční atmosféra. Děj není úplně typický, ale reflektuje realitu současné doby. Oba dva hlavní charaktery mi sedli. Hlavní hrdinky mi bylo chvilkami velice líto. Sami z vlastního života známe situace, kdy ochotu osoby s velkým srdcem mají všichni tendenci akorát zneužívat...

Hypatia1010
18.09.2022 4 z 5

Čekala jsem další příjemné oddechové čtení plně v souladu s romantickým žánrem. A svým způsobem to kniha splňuje, nicméně příběh je celkem netypický a nejen proto že on je vlastně zadaný a k tomu otec malé holčičky. Kniha je psána čtivě a zajímavě. Violino dilema mě nutilo se zamyslet, jak bych v takovém případě asi reagovala já sama, jak bych se zachovala a jak bych řešila následky. Takže jsem se díky příběhu ponořila i do vlastního nitra a ještě si mírně zafilozofovala. Potěšilo mě, že nakonec našla odvahu změnit přístup své rodiny, kterou se dlouho nechávala v podstatě využívat.
Každopádně jsem si čtení moc užívala a rozhodně doporučuji.

KateTheBlogger
22.08.2022 4 z 5

Nebyla to typická romanťárna jakou jsem od Jules Wake čekala. Ona potká jeho, pak zjistí, že je ženatý a ještě má dítě. Kniha se četla dobře a bavila mě, ale dávám přednost tradičním romantickým linkám ona potká jeho.

mamina2
05.07.2022 4 z 5

Vánoce jsou svátky dětí. I proto je krásné, když v romantickém příběhu je středobodem dítě. Perfektní čtení, jen trochu uspěchaný závěr. Jakoby již nezbyly další stránky.

Sixtínka
27.05.2022 5 z 5

Super oddychovka. Príbeh je uveriteľný, pokojne by sa to mohlo pritrafiť vám alebo vašej sestre, kamoške či susede. Len by sa to zrejme neodohrávalo v Notting Hill , ale v nejakom inom meste. Možno práve tým si ma získal. Že bol taký obyčajný.

Besa
21.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Romantické knihy čítam zriedkavo, ale páčia sa mi, ak majú v sebe aspoň iskricku humoru, ak sú hlavne postavy sympatické a ak je dej aspoň trochu zaujímavý a uveritelny. Postavy sú sympatické a dobre vykreslene. Okrem teda exmanzelky, ta sympatická nie je, ale ved je to zaporacka, tak to ma byt Zápletka mi príde veľmi pritiahnuta za vlasy, aj to akým spôsobom sa dostala do tej školy. Knihu som dočítala, ale nenadchla ma.

hrabalikoval
20.01.2022 2 z 5

Čekala jsem krásný romantický příběh který poběží. Bohužel jsem dostala jenom starosti o dítě. Chápu ten příběh a to jak na sebe navazuje jenom jsem čekala víc romantické akce.

blanka5960
30.12.2021 5 z 5

Vánoční příběh, plný sněhu s krásnou atmosférou. Malou Grace jsem si oblíbila️

romantika

Kniha Notting Hill pod sněhem je v