Katova píseň

Kniha se snaží o faktografický výčet životních osudů vraha Garyho Gilmora a lidí s ním spjatých za období od propuštění z věznice v Marionu ve státě Illinois až do jeho popravy o více než devět měsíců později v Utažské státní věznici. Kniha přísně vychází z rozhovorů, dokumentů, záznamů soudních jednání i z jiných původních materiálů procesu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31223/katova-pisen.jpg 4.275

Norman Mailer (3.)

The Executioner's Song (1979)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, ČLK - Český literární klub

gina

Snad prvni kniha, kterou jsem nebyla schopna docist. Je to velmi podrobny dokument o pripadu Gilmora. Prvni tretina knihy, ktera popisuje jeho zivot a zlociny, je dobra. Druha tretina je vycet pravnich ukonu te ci one strany a u te jsem opravdu umirala. Zbytek jsem nedala (ano, i presto hodnotim).
Osoby Gilmora a Nicol jsou velmi zajimave - nevyzrale a presvedcene o vlastni jedinecnosti. Asi to, co clovek od vraha a jeho mile ocekava. Zvlastne kdyz pochazi z mormonske spolecnost, kde jsou vsichni xkrat rozvedeni ... Zajimavy obraz casti spolecnosti sve doby.
Nevim, jestli knihu doporucit k precteni, kdyz je tak tezke se tim prokousat ke konci. Spise doporucuji zavcas odlozit.

silvia62

první kniha, kterou jsem nebyla schopna dočíst.

papaja
06.11.2017

Skvěle napsaná kniha. Dlouho jsem se k tomuto autorovi odhodlávala a určitě to není poslední kniha, po které jsem sáhla. Mám ráda knihy, kdy autor zvládne popsat hlavní postavu tak, aby ji čtenář chápal, měl rád a zároveň i nenáviděl. Byla cítit velká propracovanost příběhu, autor musel věnovat obrovské množství času, aby příběh dokázal takto zpracovat. Velice se mi líbí autorův "novinářský" přístup při popisu událostí i postav, kdy nejsou zapojeny autorovy emoce, vždy pouze emoce samotné postavy. Co bych knize vytkla je velké množství postav, za což autor úplně nemůže, když chtěl příběh vylíčit autenticky.

stansuomi
14.08.2017

Výborné dielo napísané veľmi zaujímavým spôsobom. Aj keď som sa na začiatku stratil v tom množstve mien, pomohol som si písaním na malý papier kto je kto (do dnešného dňa je papierik v knihe). Keď som si myslel že s Garym to už nemôže byť horšie, vtedy to horšie len začalo byť... strašne som mu fandil a súcitil s ním... kniha bola pre mňa veľmi silným zážitkom...

Koňadra
05.02.2015

Mne sa Katova pieseň veľmi páčila. Nejde ani tak o dej, ten bol nakoniec limitovaný skutočnými udalosťami, ale výborným Mailerovym spôsobom rozprávania príbehu, pozvoľne, pritom dostatočne dramaticky. Ukazuje príbeh človeka, ktorý bol pre drvivú väčšinu len čiernym a možno pre pár podivínov len bielym. Mailer zobral pastelky a dokázal, že v skutočnosti bol, ako každý, farebný, bez ohľadu na to, že významne prevyšovali temné tóny.
Veľmi dobré čítanie.

taikatalvi
23.01.2015

Veľmi zaujímavá, miestami som súcitila s hlavnou postavou. Ale Nicole som neznášala...

mmmisulka.r
22.07.2014

Vynikající čtení, někdy jsem se sice ztrácela v rozsáhlé rodině, ale i tak to bylo prostě perfektní čtení. Doporučuji, je to zajímavé a poutavé.

Skjaninka
09.06.2013

Vynikajúca biografia Garyho Gilmoura, za ktorú autor získal Pulitzerovu cenu. Náhľad do života a psychiky vraha odsúdeného na trest smrti, na jeho detstvo, pobyt vo väzení a na slobode. Skvelá kniha, odporúčam prečítať.

camelopardus
20.08.2012

Kniha je napsána tak dobře, že jsem ji v polovině musela přestat číst - tolik jsem se vžila do hrdiny, což ve mně vyvolávalo silně negativní emoce. Tomu, kdo s podobným transformováním nemá problémy, doporučuji. ;-)

dusty
12.07.2012

Poprvé jsem se do téhle knížky nedokázal začíst, ale napodruhé už se mi celkem líbila. Spíše pro ty, kteří mají rádi knížky napomezí mezi reportáží a románem.

escritor
08.01.2012

Velice propracovaný román. I když 800 stran je poněkud mnoho, kniha měla stále spád, tím, jak se obrazy děje střídaly - cela, život před zločinem, zločin, vyšetřování. Kniha je o tom, že mohou být spáchany dva zločiny. Ten druhý lidé páchají sami na sobě.