Normální debil

Normální debil https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184927/normalni-debil-184927.jpg 4 46 10

Normální debil série

Kniha Roberta Bellana Normální debil je autorovou prvotinou, a i když je to literární fikce, nese v sobě velké množství autobiografických prvků. Autor vtipnou formou popisuje většinou skutečné zážitky ze svého dětství a mládí. Jak sám říká: jakákoliv podobnost skutečným osobám není náhodná. Z hlediska historické autentičnosti je také zajímavý fakt, že autor celou knihu sám ilustroval.... celý text

Merlinit
13.09.2021 4 z 5

Ale jo. Jen to brutální množství hrubek...

KaMal
10.09.2021 4 z 5

Kniha mě zaujala názvem, navíc ji neměli v městské knihovně, což jen podnítilo moji zvědavost... Za mě byla nejlepší "prázdninová" část, kde dostal tatík více prostoru - sice byl neuvěřitelně sprostý, ale velmi uvěřitelně realistický. A betonové dlaždice jsme doma taky vyráběli :-D

bacouch
08.11.2019 4 z 5

Kniha mne zaujala svým názvem. Je to taková lehká oddychovka, příjemné čtení o chlapci, kterýho by si žádná z nás nepřála mít za syna. Ale ne, kecám. Je to prostě takový ten věčný průserář, který byl v každé třídě a k němuž všichni shlíželi se směsicí pohrdání a obdivu zároveň. Knížka je vtipně napsaná a nejvtipnější postavou je bezkonkurenčně otecko.

jaroiva
03.01.2019 5 z 5

Možná jsem si tuhle jednohubku měla dát na Silvestra, ale jako veselý vstup do nového roku to taky nebylo špatné.
I když normálně nemám moc ráda až tolik sprostých slov, tatíka jsem přežila bez pohoršení.
A ostatní mě beze zbytku pobavilo.
Víc mě rozesmála první část ze školních let, ale i druhá půlka měla některé nezapomenutelné hlášky.
Předpokládám, že se k Normálnímu debilovi ještě vrátím a doporučuji.

marwinmh
18.07.2017 4 z 5

Vtipná jednohubka :-) U čtení jsem se bavila, zvlášť v první části příhod ze školy. Trochu mi vadil otcův "vytříbený" slovník, ale toť můj osobní problém :-)

Kryštofka
19.02.2017 4 z 5

Osvědčený a sympatický způsob, jak se vyrovnat s dospíváním a křivdami páchanými školou i rodiči na nebohých dětech. Viděla jsem i divadelní zpracování, moc povedené. Obzvláště když se hraje na kulturáku v Hodoníně. A Čertíková byla mnohem děsivější a týrala nebohé děti, i když už se režim dávno změnil. Hrozně jsem se jí bála. A to jsem byla její kolegyně!!!!!

kanitsuj
27.09.2016 4 z 5

Velmi zábavné čtení o autorově dětství kořeněné slovácko-slovenským nářečím navrací čtenáře do kulis dnes velmi oblíbeného československého retra 70. a 80. let. Knížka je velmi útlá, ale dá se číst opakovaně, podobně jako povídky Šimka a Grossmana. Těším se na pokračování, k jehož přečtení autor v závěru prvního dílu tak slibně vybízí:-)

suezie
13.06.2015 4 z 5

Taková česká verze Mládí v hajzlu ..

Bylina
19.05.2015 5 z 5

Výborná kniha na odpoledne při kávě. Pobavila. :-)

H.O.
01.09.2014 2 z 5

Útlá knížka příběhů z dob školy autora....pro mě nic až tak zajímavého, sice celkem vtipné, nicméně tak trochu předvídatelné, od tohoto druhu tvorby nečekejte nějaké hlubší myšlenky....jak bych to prostě řekla: nenadchne ani neurazí:-)). Myslím (tzn. jen můj názor:-)), že by se Robert měl držet spíš divadelních scénářů, protože ty mu jdou fakt skvěle.

prvotina

Robert Bellan