Norimberk poslední bitva

Norimberk poslední bitva https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144895/bmid_norimberk-posledni-bitva-fSL-144895.jpg 4 26 8

Kniha pojednáva o soudnim procesu v Norimberku,i o zakulisních tahách velmocí.

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Grafoprint-Neubert (Grafoprint)

nuremberg:The last battle

RoBertino27
23.12.2021 5 z 5

Dobrého autora literatury faktu poznáte podle toho, že se o jeho knihách nehovoří, zda se líbí nebo ne, ale jak jsou či nejsou pravdivé. Nebojí se nastavit zrcadlo skutečnosti a neohne ji podle momentální módy. V tomto případě je Irving stoprocentní!

LordByron
09.06.2021 5 z 5

Ešte pre zaujmavost - je to asi jediná kniha čo som kedy čítal (a to aj medzi pomerne pronemeckou literatúrou) ktorá aspoň v trochu priaznivejsom svetle vykresľuje Júliusa Streichera (keď píše napríklad o tom ako ho mučili a ako vlastne nič až také neurobil a ako mu Donitz povedal, že sa oňho nebojí lebo on to vydrží ). A aj z nej vychádza v zásade ako magor :)
Je to tiež takmer jediná kniha ktorá popisuje ako pochybne sa,, dôkazy"o holokauste a masových zverstvách zháňali a ako sa rad - za radom mučili svedkovia a príjmali svedectvá o klebetách a nedokazanych veciach.
Je to jedna z mála kníh co popisuje aké absurdity sa pripisovali nacistom a povymýšľali v tých hektických časoch (napr vraždenie židov mega ihlami, alebo že donútili Japonsko k Pearl Harbor alebo že stokilový Goring,,tancoval na stole ako barbar a vykrikoval ,že vyvrazdia všetkých Poliakov ").
Je to zatiaľ asi prvá kniha čo dosť férovo porovnáva zločiny nacistov so Spojeneckými a stavia ich vedľa seba.
A je to takmer jediná kniha kde sa dozviete kde vzniklo číslo 6 miliónov :) A dúfam ze ma táto stránka za to nevyhodí ale ehm vzniklo na káve a odhadom z brucha :). Však detaily sa dozviete po dočítaní.
Je to jediná kniha kde sa dozviete o pozadí najslávnejšieho svedectva šéfa koncentračného tábora Osvienčim o holokauste (toho svedectva ktoré ste mohli bez vysvetlenia vidieť v toľkých filmoch) a o mučení ktorým z neho tie veci vymáhali. A aj mnoho mnoho iného.
Naozaj netradičný a férový pohľad na dejiny a myslím ze ľudia o pár storočí túto knihu ocenia. Nie preto ze by som si myslel ze budu nejak viac pronacistickí. Ale preto, že vášne nakoniec vždy časom vychladnú a budúci historici budú vďační za každý jeden malinký,, pohľad z druhej strany ". Tak ako sme my dnes (od 16 storočia) vďační za to ze sa zachovali aspoň dve tri verzie pádu Ríma od pohanov a nie kresťanov (Ammianus, Zosimos) tak budú o 200 alebo 500 rokov ľudia vďační za túto Irvingovu knižku. Pretože na propagandistické texty takého Petra Gettinga sa zabudne ale skutočné dielo skutočných historikov zostane(autor týchto riadkov nie je sympatizant nacizmu a nikdy by v ňom žiť nechcel a podporuje demokraciu - dodávam pre istotu ale myslím to úprimne) ...

jan7760
23.06.2020 4 z 5

pohlad z druhej strany a teraz kde je pravda. Obycajne niekde uprostred...

LordByron
17.05.2020 5 z 5

Asi najpotrebnejšia kniha čo kedy Irving napísal ...Občas je z nej človeku až zle .Dejiny píšu víťazi...A my by sme už s odstupom toľkých desaťročí mohli byť schopní to uznať a pozrieť sa na veci objektívne - bohužiaľ väčšinou nie sme.

werewolf88
06.12.2017 5 z 5

Kniha nás zavede o 300 let zpátky v čase do dob inkvizice a jí podobných procesů. Další knižní klenot od Irvinga.

Lesní_chodec
17.08.2016 5 z 5

Co dodat? Asi jen to, že dějiny píšou vítězové. Dle mě asi nejhodnotnější kniha od Irvinga, která by měla být i nejvíce čtena pro svůj faktografický obsah a pohled takříkajíc z druhé strany.

gunther2960
02.03.2016 5 z 5

David Irving nemuze zadnemu vaznemu zajemci udobi II. svetove valky chybet. Myslim, ze se jedna o nejspickovejsiho znalce Treti rise a bohuzel z jistych politickych duvodu je dnes jmeno Davida Irvinga pospinovano v kontrolovanych mediich.

gromit
21.10.2014 5 z 5

Velmi cenné (a dle některých i poněkud kontroverzní) dílo literatury faktu. Po jeho přečtení se utvrdíte především v tom, že dějiny píší hlavně vítězové. Doporučuji.