Verum

Verum https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335053/bmid_verum-Np8-335053.jpg 3 149 43

Nocte série

< 2. díl

Jmenuji se Calla Priceová a topím se. Můj nový svět je temný, temný oceán a všechna tajemství mě tlačí ke dnu. Můžu vůbec někomu věřit? Už nevím. Lži jsou jako spirály. Točí se a kroutí, oslepují mě svými trny a hadími jazyky. A když už si myslím, že jsem našla pravdu, všechno ze dna vystoupí. A obklopí mě temnota. Ale pravda mě osvobodí. Je jen kousek přede mnou, můžu se jí skoro dotknout. Ale i když září a třpytí se, vidím její blyštivé tesáky a vím, že mě rozerve. Zničí. Bojíte se? Já ano.... celý text

Nikaa1
03.10.2017 5 z 5

MINULOST JE VĚZENÍ

Když jsem si Verum kupovala v knihkupectví, vykulila jsem oči, protože byla tenká oproti prvnímu dílu. Jenže Verum má na mě stejný vliv jako Nocte. I přes svoji hubenost.

Ten pocit prázdnoty je šílený. K zbláznění. Jenže více k zbláznění je to, že zbývá poslední díl - a to čekání na něj je také k zbláznění. Všechno je k zbláznění.

Sama jsem nyní zmatená. Protože konec je tak otevřený a šokující. Zatraceně, potřebuji další díl. Potřebuji znát pravdu.

Příběh mě chytil hned, jak jsem začala číst. Stala jsem se na ním závislá. Autorka nás očividně chtěla zmást - což se jí povedlo.

PROČ DÁVÁM PĚT HVĚZD? Protože si je tahle autorka, série a kniha zaslouží. Protože tahle kniha je něčím výjimečná. Protože i přes tajemnou a depresivní atmosféru tuhle knihu miluji.

Sarah11
30.09.2017 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co ke knize napsat a jak ji vůbec ohodnotit, protože si nejsem úplně jistá, jestli jsem ten konec pochopila správně (kdyžtak mi ohledně toho můžete napsat, budu moc ráda). Nicméně autorka má zvláštní dar, že i když se v jejích knihách v podstatě nic neděje a opakují se tam stejné situace, stejně vás to tak pohltí, že musíte číst dál a dál a nemůžete se odtrhnout. Ze začátku jsem měla trochu problém se zorientovat, jelikož druhý díl nezačíná přesně tam, kde skončil předchozí, ale stačilo pár stran a už jsem byla zase v obraze. Nebýt toho nešťastného konce, dala bych čtyři hvězdy, stejně jako prvnímu dílu, protože svoji depresivní atmosféru to bezpochyby mělo, ale bohužel to na mě bylo až moc zmatené a řekla bych, že mě to i zklamalo, protože to opakuje úplně stejný koncept jako předchozí díl. V Nocte to dokázalo šokovat, ale podruhé už to nezafungovalo.

EvaSupovic
24.09.2017 5 z 5

Asi jsem to tušila....autorka zřejmě chtěla, aby čtenář lehce zešílel a to se rozhodně stalo, hlavně na konci :-( Zamilovala jsem se do děje a doufám, že bude pokračování dříve než tohle....