Noční úvahy

Noční úvahy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293203/mid_nocni-uvahy-j8N-293203.png 5 3 2

Sbírka básní Ireny Topinkové. Drama mysli v kontextu s poetickým okouzlením. Noční odezvy ve všech jeho podobách, místy formou uhrančivé upřímnosti. Naléhavost veršů citlivě doplňují autorčiny fotografie. Sbírka svými náměty navazuje na kladně hodnocenou prvotinu Když nespím, vydanou v roce 2013.

1gabriel
25.05.2016 5 z 5

Zajímavá autorka. Nápad doprovázet většinu básní fotografiemi s metaforickou výpovědí je originální. Básně neodložíte po prvním přečtení, ale při dalším je oceníte ještě víc. Nepodlehla současné módě přehustit verše novotvary za každou cenu, zato nechybí myšlenky, emoce. V jejích sbírkách nejsou ,, hluchá" místa. Nemá vyhraněný styl, požívá volný verš i rým, asi to pro ni, stejně jako pro čtenáře není podstatné. Objevil jsem ji na jednom literárně - hudebním pořadu, získala ve mne věrného čtenáře na první poslech.
1 Gabriel

xPavel
29.04.2016 5 z 5

Asi, kdo se jednou začetl do veršů této autorky s určitým napětím očekával, jako já, jestli její druhá kniha bude stejně dobrá, jako prvotina Když nespím. Nebyl jsem zklamán. Kdo hledá poezii ze života, plnou emocí, bez zbytečných efektů, jsou pro něho to pravé. S důvěrou očekávám další sbírku, snad se dočkám. Pavel

Irena Topinková
česká, 1947