Nepřirozený slídil

Nepřirozený slídil https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8239/neprirozeny-slidil-8239.jpg 4 98 5

Noční strana série

Osmá kniha série Noční strana. Jmenuji se John Taylor. Jsem soukromé očko a pracuji v tom tajemném kusu městské zástavby ve skrytém srdci Londýna, co se jí říká Noční strana. Je to místo, kde slunce odmítá vyjít, kde lidé a netvoři kráčejí bok po boku a kde můžete uspokojit každou svou tajnou a zvrácenou touhu. Mou specialitou, to, v čem jsem lepší, než kterýkoliv jiný člověk (anebo nečlověk), je nalézání věcí – pro jisté klienty a za patřičnou cenu. Můj nejnovější zákazník si mne může dovolit docela určitě. Vydavatel Nepřirozeného slídila, nejproslulejšího bulvárního plátku Noční strany (toho, co o něm všichni předstírají, že ho nečtou), mi nabídl milion liber, když najdu chlápka jménem Pen Donavon, který tvrdí, že má důkaz o existenci posmrtného života – stáhl si ho z televizního vysílání aby ho posléze vypálil na DVD. Slídil nabídl Donavonovi za výhradní práva na nahrávku pořádný balík. Jenomže milý Pen Donavon i to jeho DVD zmizeli. Nevím, jestli je na tom disku skutečně to, co si všichni myslí, ale kšeft je kšeft (a milion liber je milion liber). Až na to, že všichni podezřelí v tomto případě jsou extrémně nebezpečná individua a navíc to vypadá, že Donavanovi je na stopě i někdo jiný – někdo velice mocný. A ten – nebo to – je zatraceně odhodlaný najít tu jeho stříbrnou placku dřív, než já…... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Polaris

The Unnatural Inquirer , 2008

Zelený_Drak
27.11.2019 1 z 5

Budu trochu opakovat z komentáře k předchozímu dílu. Noční stranu jsem začala číst zhruba před 9 lety. Pak jsem sérii nedočetla a teď vůbec nemůžu přijít na to, kde jsem skončila, protože tohle jsem určitě četla taky!

K hodnocení bych ráda na úvod napsala, že je nepravděpodobné, že by u mě kterýkoliv díl série překročil ***. Rozhodně ne v překladu, který se sice snaží, ale místy je neohrabaný. A nejspíš ani originál by na to neměl. Je to prostě zábavný brak, rozhazující nápady do všech stran jako třpytivé konfety. Důvod nízkého hodnocení tohoto dílu je, že je celý vystavený na něčem, co je v neshodě s předchozím dílem. V "Učiněném pekle" totiž televize u Podivínů vysílá bez zvuku přímý přenos z pekla. A tady je najednou celá zápletka o tom, že někdo možná má záznam z nebe nebo z pekla (nebo odjinud z onoho světa) a je z toho velké haló, protože to se ještě nikdy nestalo. To tenhle díl hodně kazí.

A samozřejmě, jak tu píší jiní, je to předvídatelné (a předvídatelnější než obvykle) a už se to strašně opakuje. Sice se to i přesto četlo skoro samo, ale tady prostě nemohu opomenout, že se mi to stejně dobře četlo už před lety a knize (ani sérii jako takové) zrovna nelichotí, že jsem si ani po první kapitole nevzpomněla, jestli jsem to tehdy dočetla nebo ne.

Je docela pěkné, jak autor vykreslil Johnovo pokoušení poloviční sukubou a ukázal, co je pro hrdinu doopravdy důležité, ale mohl k tomu při výběru kulis dát jiný obsah toho DVD. Celý tenhle díl vlastně byl jen prezentace několika krátkých prohlášení o Johnovi a Suzie.

Doufám, že "Prostě jen další soudný den" jsem ještě nečetla a něčím mě překvapí.

pavel.2
04.05.2019 3 z 5

Mně se Nepřirozený slídil líbil. Taylorova polodémonská pomocnice příběh příjemně oživila. Jako u ostatních dílů, trochu brblám nad opakujícími se popisy Johna, Suzie i Noční strany - u prvních dílů to bylo zábavné, teď ty pasáže přeskakuji. Podobně mi tam nesednou výlevy "lásky" mezi Suzie a Taylorem.
Jinak příběh odsýpal hezky, jako všechny ostatní díly, prostě dobrá oddechovka.

Tengrinor
22.07.2018 1 z 5

To byla katastrofa. Nejhorší díl. Ohromná spousta nelogičností, neuvěřitelně předvídatelné co do řešení krizových situací, do kterých se Taylor dostane, nijak zvlášť promyšlený příběh. Neuvěřitelné zklamání oproti předchozím dílům. Nechápu, jak to může mít tak vysoké hodnocení. Doufám, že je to jen klopítnutí v sérii.

Eillen
10.02.2018 5 z 5

Opět příběh, který nezklamal. Vyšetřování postaru bylo příjemné osvěžení. Líbil se mi i ten vnitřní boj Taylora, který dostal možnost mít vztah se vším všudy, po kterém touží. Uvědomoval si, že to co dělá, není správné, přesto nedokázal odolat. Prostě jako ze života.
Nejlepší na celém příběhu je ale scéna, kdy se Taylor seznámí s Alexovou novou přítelkyní. Na jednu stranu je mi Alexe až líto. Na druhou bych ale pak chtěla být u toho rozhovoru, který ho s Taylorem čeká.

lanusinka
12.12.2012 4 z 5

Klasický příběh z noční strany. Jenom mě štvalo, že se John s Betii cicmal, jsem myslela, že je větší chlap. Ale možná to byl záměr autora...