Noční služba v kamenolomu

Noční služba v kamenolomu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244192/bmid_nocni-sluzba-v-kamenolomu-LRY-244192.jpg 4 5 2

Jedinou básní Vrchlický v Bystrém se tento „mág slova“, básník rytmu a mimořádné obraznosti (nar. 1983 v Litomyšli, působí jako antikvář) stal ještě před svým debutem tajně slavným. Své psaní komentuje s nadhledem: „Kdesi cestou mezi obcemi Bystré a Otaslavice ztratil poslední zbytky soudnosti a opět počal zapisovati své verše na papír. Skromné smyšlénky k pobavení spolucestujících pro krácení si nevábné pouti linoucí se podél močálů a rozstřílených stodol s vyjevenými bludičkami. Tázati se nelze, odpovědi jsou zřejmé. A vice versa. Při zachování jisté míry lze ovšem lišit noc ode dne. Vítejte v kamenolomu!“... celý text

Poezie
Vydáno: , Host

KarolinaFifth
03.12.2023 5 z 5

Skvělá sbírka s tísnivou a lehkou atmosférou zároveň, užila jsem si každou báseň. Autora doporučuju, rovněž jeho poslední sbírka je vynikající.

puml
24.07.2016 4 z 5

Zaujala mě ta jednoduchost až bezelstnost většiny básní. Nechybí ani patřičná sebeironie, básnický nadhled a humor. Celkově příjemné počtení. Ze sbírky snad až příliš okatě vystupuje ústřední a zdaleka nejlepší báseň Vrchlický v Bystrém. Tato mistrná báseň příliš vyčnívá z množství jinak dobrých, ale vzhledem k této básni, spíš průměrných kousků. Ale jinak dobrá a pěkná sbírka.

Václav Vomáčka
česká, 1983
2015  88%Noční služba v kamenolomu
2023  100%Taneční hodiny dělníků dřevařského závodu

Kniha Noční služba v kamenolomu je v