Noční škola 1

Noční škola 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139712/mid_nocni-skola-1-139712.png 4 31 6

Co myslíte, že by se stalo, kdybyste do své "nudné a otravné" školy zavítali v noci? Zbrusu nová OEL šódžó manga, která vám ukáže, jak zajímavá a dobrodružná může škola být. Jistě, naše školy se na noc zavírají, ale co když je to proto, že ve třídách probíhá výuka úplně jiného typu studentů? Studentů, kteří se kromě matematiky a dějepisu učí i čarovat, měnit podobu nebo pít krev. I vlkodlaci, upíři a čaromějky přece potřebují maturitu. A právě od toho jsou tu Noční školy. Místa, která jsou smrtelníkům zapovězena, aby nepřišli k úhoně. Takový upír si totiž pojem „holka k sežrání“ často vyloží po svém. Alex je sice čistokrevná čaromějka, ale na chození do podobné školy se zrovna necítí. Roky se učila pěkně doma a z představy třídy plné studentů jí běhá mráz po zádech. Přesto se zdá, že nebude mít na vybranou. Vlákna osudu ji čím dál silněji táhnou k jedné ze škol. Dochází ke sbíhání mocných sil a Alex nejspíš stojí v jejich středu. Podaří se jí přežít? (Přeloženo z angličtiny.)... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Zoner Press

Nightschool: The Weirn Books 1 , 2009

LadyCharlene
22.01.2024 4 z 5

Tak tohle se mi hodně líbilo, stejně jako u Alisik, moje 15leté emařské já je v extázi. Souhlasím, že by to bylo super jako animák a mrzí mě, že ostatní díly v češtině nevyšly, no, asi je čas na čtení v angličtině. Což je podle mě velmi pozitivní výsledek na fantasy komiks pro teenagery. Asi nemám co vytknout, jednu hvězdičku si nechávám jako zálohu pro ostatní díly. Bylo to napínavé, humorné, ale i trošku strašidelné. Skvělá oddechovka. Doporučuji.

Shinju
25.10.2016 4 z 5

Skvělá manga, ale jako anime by se mi to líbilo více. :)

ewalien
08.02.2016 5 z 5

Poutavý příběh. Jako na potvoru končí v tom nejnapínavějším okamžiku, takže mě zajímá pokračování. Moc pěkně nakresleno.

martinstefko
01.09.2015 3 z 5

"Noční škola" není super komiks, ale na to pobavení a zabavení bohatě stačí. Popravdě bych docela rád věděl, jak se to povedlo autorce dovést až do konce. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/09/992-nocni-skola-kniha-caromejek-1-60.html

AdyKody
31.10.2014 3 z 5

Hezký příběh, ale pokračování asi nebude.

orangerose
15.02.2013 3 z 5

dobrý komix,už se těším na pokračování :)

Autorovy knížky

Svetlana Chmakova