Noční pláč

Noční pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177925/nocni-plac-177925.png 4 166 39

Jenny Mac Partlandová, příjemná mladá žena, která žije v New Yorku s dvěma malými dětmi, se jednoho dne seznámí s malířem Erichem. Zamilovaný pár odjíždí do Erichova rodného domu v Minnesotě. Brzy po příjezdu se však zpočátku drobné nepříjemnosti a záhady začnou nenadále měnit ve smrtelné nebezpečí, které ohrožuje nejen Jenny, ale i její děti... Vydanie knihy je aj v slovenskom jazyku pod rovnakým názvom: Nočný plač.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Egem

A Cry in the Night , 1993

Johana
02.01.2023 5 z 5

Brakové počteníčko. Braková počteníčka, jsou-li dobře vytvořena, ovšem miluji a zde dávám bez zaváhání pět hvězd.

Naznačím, o čem příběh vypráví.

Máme tedy úžasně kladnou a úplně chudičkou hrdinku se dvěma batolátky, kterážto se asi po třech týdnech známosti provdá za bohatého umělce jménem Krueger. Hned z toho jména vidíme, že v příběhu nebude všechno v pořádku... A ocitáme se dále v parádním, tajemném, rozlehlém domě, jemuž vévodí portrét Kruegerovy nebožky matky. Na pustém venkově mezi lesy a poli, bez telefonu. A cápek hned přinutí novomanželku, aby s ním o svatební noci okusila slastí nesmělého a něžného sexu v nebožčině negližé! Naférovku. Novomanželka je šťastná, miluje ho a slibuje si krásnou budoucnost pro sebe i pro batolata. Čímž všechno teprve doopravdy začne. Jo. Teprve začne strašit!

Je to ovšem brak jak víno, špička svého žánru - a čte se to jako víno. Jenom varuji, kniha není ani krimi, ani horor, ani psychologický román. Jde o napínavé čtení pro ženy.

ArwenAragorn
14.11.2022 5 z 5

81%
Zkosený strop ve tvaru střechy ji přinutil sehnout na horním schodu hlavu. Když se napřímila, udeřila ji do očí dráždivá záplava světla. Užasle hleděla na svůj vlastní obraz. Že by zrcadlo?
Ne. Obraz a na něm nehybný obličej. Sporé paprsky světla pronikající úzkým okénkem dopadaly na plátno v podivných pruzích, jako kdyby duchové vrhali na stěny stíny svých prstů. S vytřeštěnýma očima zírala na plátno, neschopná odtrhnou pohled, vnímala každý i sebemenší detail tváře a cítila, jak se jí stahují ústa v přívalu beznadějné úzkosti a z hrdla se dere naříkavý zvuk.
__________________________________________________________________________________________________________
Tak nevím, jestli jsem měla jen zrovna štěstí na knížku, ale určitě si od autorky přečtu další. Velice čtivé, dost zneklidňující, trochu strašidelné, konec se dal tak trochu tušit.
Tento příběh mě prostě bavil a já knížku doporučuji.

čef
09.10.2022 5 z 5

Tak to byl tedy horror. Pošuk jako zamilovaný manžel tady byl už vícekrát, ale tento byl obzvláště rafinovaný. Chudák žena si tedy užila. Dobře vystupňované napětí s mnoha tajemstvími a psychicky nemocnými. V tomto žánru jistě to nejlepší, co jsem v posledních letech četl.

DvěTéčka
11.05.2021 5 z 5

Nádherná detektivka!

laura
04.05.2021 5 z 5

Znepokojující, děsivé, temné. A přitom úžasné. Příběh plný čirého, nefalšovaného zla, plný intrik, zničující nenávisti a manipulace. Čtivé, strašidelné a nepředvídatelné.

9296
22.02.2021 5 z 5

Jednim dechem, excelentní

Olous1
28.11.2020

Tak já jdu úplně proti proudu a knihu odkládám. Zřejmě nemám tu správnou náladu a omlouvám se všem těm co se kniha líbila. Určitě si ji přečtete.

MAVIS66
28.07.2020 3 z 5

I když mám knížky této autorky dost ráda, tak Noční pláč se neřadí k mým nejoblíbenějším. Hlavní hrdinka mi připadala, tak trochu "pitomoučká", ale nakonec se ukázalo, že přeci jen nějaký rozum má.
Jistě stojí za přečtení, jen to není na 5*, můj názor.

marketa9252
16.04.2020 5 z 5

Tak tu si přečtěte ....

BabaJaga11
12.02.2020 4 z 5

Knihu jsem před časem získala z dobročinného bazaru a do čtení jsem se pustila hlavně kvůli letošní čtenářské výzvě. Autorka totiž získala cenu E. A. Poa.

Musím říct, že krimi a thrillery nejsou zrovna moje oblíbené čtení, připadá mi totiž, že na světě je už tak spousta neštěstí, které se reálně děje (ostatně válečné romány, knihy o holokaustu, živelných pohromách a další jsou toho důkazem), a není tudíž potřeba vymýšlet další hrůzy v knihách, jimiž se navíc může nějaký šílenec inspirovat. A knihy o amerických boháčích, ty už mě jaksi vůbec netáhnou. Takže zpočátku jsem litovala, že jsem si pro výzvu nevybrala nějakou klasiku, např. D. Francise nebo A. Christie. Brzy jsem se ale do napínavého děje začetla a za nějaké tři dny jsem knihu přelouskala.

Četla se dobře, jen před spaním jsem si raději vzala na čtení přírodní povídky J. Tomečka, protože jsem nebyla zvědavá na to, aby na mě ve snu nakukoval obličej, o němž se v knize všude možně píše, nebo abych se budila s tím, že kolem mě někdo chodí :-). Každopádně zažít něco takového jako hlavní hrdinka, to bych vážně nechtěla! Ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, abych měla trochu přehled o díle této velmi čtené autorky.

martina.culik
24.01.2020 5 z 5

Autorka patří mezi mé oblíbené a opět nezklamala.
Příběh je dost znepokojující, ale právě proto stojí za přečtení.

konicekbily
02.07.2019 5 z 5

Je to taková směska - křížení thrilleru s horrorem - tedy velice dobrá kniha, pokud se do toho vžije, tak dávajte pozor, abyste se z toho nezbláznili - jako hlavní hrdinka. Dobré vybočení ze stereotypu mé oblíbené autorky.

Mono.666
11.04.2019 2 z 5

Čítala som asi pred polrokom, no už vôbec neviem o čom bola....túto knižku som mala dlho vo wishliste ale nebola asi moc zaujímavá keď si z nej nič nepamätám. :(

veveronka
24.06.2018 1 z 5

Tato kniha se mi moc nelíbila,mám radši od ni serii s Laurii-vyřešení starých případů

Janynka
08.03.2018 5 z 5

Skvělá Clarková! :-) Napínavé čtení,děj je svižný,má spád. Chvílemi mně až mrazilo...

ERIK 2
15.11.2017 5 z 5

Právě jsem dočetl další výbornou knihu od paní Clarkové,no fakt napinavý thriller no a těším se na jeho filmovou podobu která nese název "A Cry in the Night"

gordon13
05.11.2017 5 z 5

Má první kniha od paní autorky, ale totálně mě před lety dostala, pamatuji si ji jako kdybych ji četla včera, dokonalý příběh!

Zlatovláska
08.09.2017 5 z 5

Další naprosto skvěle napsané dílo... Opět nemám co vytknout. Každá věta v knize má své opodstatnění... M. H. Clark patří již dlouhou dobu mezi mé nejoblíbenější spisovatele a samozřejmě právem. Kniha je od samého začátku velmi čtivá, napínavá, místy i velmi něžná, což je zapříčiněno vynikajícím českým překladem. Titul hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a rozhodně doporučuji k přečtení všem. :-)

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Skvělá, skvělá, skvělá detektivka.

MarianP
13.03.2017 5 z 5

Tak toto je obrovské prekvapenie. Ako taká útla kniha dokáže zaraziť človeka do kresla a čítať a čítať a absolútne nevnímať okolie. MHC je extrémne dobrá rozprávačka, ktorá dokáže vystupňovať napätie do závratných výšok. Dej knihy má až neuveriteľný spád, číta sa rýchlo, ľahko a záver je absolútne šokujúci. Žánrovo by som knihu zaradil k psychologickým hororom - novelám. Vystupuje v nej pomerne málo postáv, žiadne zbytočné odbočky od deja, knihu som mal pred očami ako film. Záver pre mnohých možno jasný, ale mna spisovateľka dostala a ešte chvíľu po prečítaní som sedel a rozmýšľal, ako mi taká super kniha mohla ujsť :)