Noční můry! ekniha

Dobrou noc, Charlie! Ale na spánek zapomeň… Za zavřenými víčky číhá strach! Charlie Laird, žák sedmé třídy z malého městečka jménem Cypřišový Potok, se už tři měsíce pořádně nevyspal. Sotva začne dřímat, ocitne se v divném světě, kde se to hemží čarodějnicemi, skřety, hady, upíry, prostě veškerými hrůzami, jaké si lidská fantazie dokáže vymyslet. Straší tu i klauni nebo huňatí bílí králíčci! Ale jedna noční můra je ze všech nejhorší – ta, se kterou se musí Charlie vypořádat, jinak se z říše zlých snů už nikdy nedostane a navíc přivede do záhuby své kamarády, rodinu a celé město....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287367/nocni-mury-Whg-287367.jpg 4.454

Noční můry! (1.)

Nightmares! (2014)

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno: (ekniha), XYZ

KnihomolkD

Rozhodně musím říct,že byla to oddechová knížka.První polovina se mi strašně moc líbila,tu bych zhodnotila 5/5,jenže pak přišla druhá a ta už nebyla tak skvělá.
Jako Charlie mi občas připomínal Marshalla.Někdy jsem měla pocit,že je to takové Himym ve fantasy vydání. :D

Hodnocení:2,5/5

skautkapuding

Líbila se mi nejvíce první polovina, pak už méně. Knihu celkově hodnotím kladně, líbila se mi.

arram
23.11.2017

Popravdě jsem si nebyl jistý, co od této knihy očekávat a musím říct, že mě naprosto pohltila. Hodně čtivě napsané a ke všemu s krásným a originálním nápadem.

Anett05
24.05.2017

Bezvadná kniha. Miluji fantasy knihy takže mě naprosto unesla. Doufám,že bude i druhý díl. Jinak zas tolik fantasy to nebylo :-)

Eliška_Florbal
14.04.2017

Bezvadná kniha... Někteří píšou že až moc fantasy... Ja osobně fantasy nesnáším ale toto bylo super... Nemohla jsem se od té knihy odtrhnout a živě jsem si představovala celý děj jako u každé knihy kterou čtu. Bylo to i strašidelné v některých částech jsem se i bála.. Doporučuji přečíst a dávám *****

Liliana2006
25.02.2017

Na mě až moc fantasy.Smyšleného víc než v knížce Harry Potter. Ale není to zas tak hrozný.

hellena1523
04.02.2017

Moc krásné ilustrace, hezký příběh...ale něco mi tam pořád scházelo. Nemůžu přijít na to, co přesně, ale...Předem jsem si jméno jednoho z autorů vůbec nespojila s Marschmellounkem, tím spíš jsem byla překvapená, ale ani tak nemůžu dát lepší hodnocení.
Je to hezké průměrné čtení. Trochu mi schází nějaká nadhodnota...(a krásná fialková, kterou mám moc ráda, to nedožene)

ziriant
21.10.2016

Popravdě vědět předem, kdo je autorem knihy, neodvážila bych se ke koupi. Ale o to jsem radši, že jsem se to dozvěděla až po začtení a nenechala jsem se zbytečně odradit předsudky o tom, že z herců nemohou být dobří spisovatelé. Příběh krásný, opravdu nejen pro děti, užila jsem si ho do své poslední noční můry a ráda se k němu zase vrátím.

Princezna22
08.09.2016

Hezká knížka a ty obrázky v ní..krásné... Jako malá bych se u knihy asi bála. Pěkný příběh..

kytarka
11.08.2016

Pěkný dětský horor. Kniha se mi líbila a myslím si ze neni jen pro děti.

LordMikes
05.05.2016

Tato kniha byla výborná, přečetl jsem jí za čtyři dny, jak byla dobrá!
Prostě ji doporučuji.

Adris
03.04.2016

Kniha byla skvělá! Autoři vymysleli zajímavý svět plný příšer a dětem s lehkostí zprostředkovali odpovědi, jak si se zlými sny poradit a co za nimi stojí. Kniha je opravdu úžasně zpracovaná. Recenze u mě na blogu.

Sarfias
21.03.2016

Autoři této knihy mě mile překvapili. Je pravda, že kniha je mířená pro děti a mládež, osobně jsem si ji ale jako dospělák velmi vychutnala. Od začátku až po konec je příběh psaný velmi čtivě, přátelsky a čtenář je provázen velmi milými charaktery, strašidly a jinými nočními můráky. Hlavní dětské postavy pak v mnohém člověku připomenou jeho dětství, anebo možná i dětství jeho dětí.
Kdokoliv, kdo hledáte pěknou a poutavou knížku nejen pro děti, ale i pro sebe a chcete se na několik hodin ponořit do dětského světa strašidel a magických zážitků, rozhodně po této oddechovce sáhněte!

Autoři knihy

Kirsten Miller