Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1598 288

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

Romány , Literatura česká , Fantasy

Vydáno: , Crew

padina
21.03.2024 odpad!

Ne, tohle jsem prostě nedala. Takovej matroš jako Kulhánek holt neseženu.

Kocourek
19.03.2024 5 z 5

Můj první Kulhánek. Nechápu,jak jsem bez něj mohla doposud být. Skvělé počtení. A teď jen sehnat další.

viktor4359
19.03.2024 5 z 5

Čte se to dobře! Začátek přijde zmatený ale to vůbec nevadí. Stránky letí jedna za druhou. Konec vše vysvětlí. Naprosto skvostné nábožensky militantní romantické dílo s příchutí olova, mečů, démonů a apokalypsou. Prostě takovej románek.

alekis
17.03.2024 5 z 5

V amerických zábavních parcích (znám pouze zprostředkovaně obrazem) mají asi nejšílenější horské dráhy na světě. Do toho vozíčku, co se řítí nahoru a dolů a chvílemi vzhůru nohama, bych nevstoupila, protože vím, že ven by mě museli vynést...
Proč o tom ale tady píšu, mám přece psát o Vyhlídce na věčnost!
Jo, Vyhlídka... tak tohle byla přesně ta šílená horská dráha! Autor má nejen neskutečnou představivost, on ji dokáže navíc tak mistrně přiodít do slov, vět, do stránek... a díky tomu stvořit knihu, která, přiznám se, mě fakt hodně pobavila, ale taky mi dala zabrat!

Nelze napsat než: kdo jsi nečetl, jdi do toho! Nemá to chybu! Ovšem: děj je dosti spletitý, s přeskoky v čase, což mě trochu mátlo. A slabší povahy - pozor! Exkurze do pekla je drsně naturalistická... Tuším, že bych se měla nad sebou zamyslet, prozkoumat svoje hříchy a pokusit se je ještě na tomto světě odčinit... Ne, tam dolů opravdu nechci!

Další trefa, další skvělá kniha.

Maevie
06.02.2024 5 z 5

Další skvělá Kulhánkovina, kde najdete absurdní děj a hodně černého humoru a krve. Už dlouho přemýšlím, jestli mám raději Vyhlídku na věčnost nebo Noční klub, a stále se nemohu rozhodnout. Ono taky vybírejte mezi takovými šílenostmi Co ovšem mohu potvrdit je, že Vyhlídka je opět jízda, kde děj neustále fičí a z postav padá jedna hláška za druhou. O absurdní zápletce se ani zmiňovat nebudu, to žádného fanouška už překvapit ani nemůže :)

kolacky
28.01.2024 5 z 5

Hodně dobrá knížka. Prapodivné osoby, prapodivná situace na světě, lidi upíři obludy monstra policajti a malá holčička... Klasický Kulhánek. A skvěle si s tím vším poradil. Tři obludné strýčky jsem podle zpotvořených jmen a popisu poznala poměrně rychle. Nejlepší byl Kocour a pan L. Zvlášť na konci.

"Otče, ty to vidíš!" zvedl ruce, "vidíš, ale kašleš na mě, " zase ruce svěsil. " Dívá se na nás jako na kabelovku. Pchááá. "

"Vy máte bibli?!?"
"Jistě! - nejsem žádný neznaboh!"

Kačí137
19.01.2024 5 z 5

Vyhlídku miluji. Ten vtip, nápaditost, slovní obraty. Prostě dokonalost. Není to pro slabé žaludky, ale každá akce je odlehčená, z pohledu hlavního hrdiny, nějakou hláškou či postřehem. Můžu se smát stále dokola. Co říct, Vyhlídku jsem přečetla snad už podesáté. Vlastně je to romantická knížka :-)
Jen mě naštval tím, co provedl Tobiášovi.

gutman
08.12.2023 4 z 5

Doktorka doporučila zdravotní procházky, což je nuda, tak jsem zkusil audioknihu. Ale stejně jsem se vrátil k papírovému vydání, člověk si uvědomí, že i tento žánr si člověk víc vychutná při pozornějším čtení. Když jsem Kulhánka četl poprve, ještě neexistovali následovníci. O to zajímavější je dnes opakované čtení, najednou mi připadá Kulhánek komplikovanější v nápadech i textu.

iridius9373
30.11.2023 2 z 5

Jiří Kulhánek, Vyhlídka na věčnost. Mám asi zrovna trochu masochistické období, že jsem se pustil do téhle brakové literatury. Ale je v tom moje oblíbené postapo a v tomhle žánru už toho nepřečteného moc nenacházím. Tak proč to nenaředit upíry a cestou do pekla...
... No, že bych byl nadšený, to teda nejsem. Prvních 180 stránek mě fakt nebavilo, pak to celkem chytlo spád. Ale ta časová diskontinuita mě zrovna u téhle knížky nebavila a přišlo mi to bezúčelné. Ale nakonec mě příjemně překvapila pointa. Takže úplně blbé to není. (Teda až na ty potoky krve, to mě fakt nebere.)

Leona333
26.11.2023 4 z 5

Vyhlídkou na věčnost, byl ten zdánlivě pomyslný kruh všem Cynikům, Dobrákům, Křížům, Temným prorokům, Vládcům strachu, či Nočním klubům..., definitivně uzavřen.
Začátek knihy mě navnadil a rozehřál, jako jarní sluníčko bledulku v záhonku. Prostředek knihy mne svou romancí - sladkostí uondal, jako vosu v medu a samotný závěr uškvařil, jak hranolku ve friťáku.
Poslední Kulhánkova jízda - kniha, nebyla už tak zběsilá, zvrácená, kýčová, uštěpačná... Každopádně byla nezaměnitelně..., autorova. A právě za to jsem obzvláště ráda.

Nikola048
17.08.2023 5 z 5

Jako první knížku jsem od Kulhánka přečetl Vládci strachu a pokud jste od něj ještě nic nečetli, tak Vám doporučuji to samé. Je to jeho první počin, kde se autor zabývá upíry a dalšími bytostmi a čte se to moc hezky (nehledě k tomu, že se to odehrává i u Nás). Na to navazuje Noční klub 1, 2 a musím říct, že to byl neskutečný nářez! Ještě, než se dostanete k Vyhlídce na věčnost, opravdu si musíte přečíst Noční klub. (Možná by se vyplatilo mít do té doby přečtenou Cestu krve a Divocí a zlí, protože se na tato díla autor trochu odkazuje, ale není to úplně nutnost) A konečně Vyhlídka na věčnost - to je opravdu třešnička na dortu - v životě jsem nečetl knížku, kde mě úplně jednak pohlcuje děj, ale zároveň mi hlášky a všude přítomný černý humor opravdu nedají vydechnout - pokud se na chvíli Kulhánek zbláznil v Divocí a zlí, Tak tady exceluje.

Paja1536
08.08.2023 5 z 5

Za mě asi jedna z jeho nejoblíbenějších. Četl jsem ji jako jednu z mála několikrát a stále baví. Asi se mi líbí i ten odkaz na další postavy, Noční klub. Devlin je kapitola sama pro sebe. Dokonce syn kvůli této knize četl Danteho Peklo, a to je co říct.

kkarmela
21.06.2023 5 z 5

Má první a bohužel asi poslední kniha od Jiřího Kulhánka. Nebudu se rozepisovat o ději a ani o postavách, jelikož to tady už udělala hromada lidí, ale po přečtení jsem smutná, že předchozí jeho díla jsou pro mě finančně nedostupná a tudíž se cítím ochuzená. Celá kniha je neskutečná jízda a tak doufám, že napíše zase další návykovku. Za mě jedním slovem "génius"! Po přečtení jsem se vracela zase na začátek a vůbec jsem nedokázala knihu jen tak odložit. Neustále se mi v hlavě přehrává děj, který mě úplně pohltil. Pokud někdo miluje drsnost, peklo, příšery vepsané do našeho světa, tak ať si okamžitě tuto knihu, dokud je k mání, koupí. Já budu vzývat MISTRA, aby ještě napsal, pro mě, další neskutečný zážitek. To že vše vydává pouze jedenkrát, je bohužel bolavé zjištění.

Rihatama
17.05.2023 5 z 5

Někde jsem četla, že v Kulhánkových knihách se odráží uchvácenost céčkovými filmy, současně se jim však bezmezně vysmívá, jakási autorská sebeironie a skvělá zábava pro puberťáky. Tím mi trochu spadl hřebínek, protože puberťák opravdu nejsem, Kulhánkovou Vyhlídkou na věčnost jsem nicméně zůstala uchvácená i já. Naprosto. Žánrově se přitom téměř míjíme. Téměř. Já se tolik bavila! Ty vtipné narážky, mistrně naroubované hlášky (klišé :)), chlapácky dojemné jiskření mezi Janem, alias Mluvčím banky, a upírkou Karolínou, a do toho mudrlant malá Fiona a kocour. Mňau... Doslova mě přišpendlili a vymazali svět kolem mě. Kotleta mluví o české akční škole a já mám českou literaturu, vč. vybraných autorů fantastiky brakové literatury ráda. Ne pořád, ne často, ale rozhodně ano. Jiří Kulhánek bohužel přestal psát. Tohle je jeho poslední kniha. To se dočtete v éteru snadno. Už ale nezjistíte, proč... ano, jsou tady další jako Kotleta nebo Sněgoňová. Ale stejně mě mrzí, že už v literárním světě nebude působit Kulhánek.

Kamba
23.04.2023 5 z 5

Další parádní kniha z pera mého nejoblíbenějšího autora. Dvě věci mě na této knize fascinují: promyšlený příběh (ano, v Kulhánkově knize!) a návrat některých postav z Nočního klubu.

Azizi
03.02.2023 3 z 5

Slabé a nezáživné. Postavy som si vôbec neobľúbila, a to nejak špeciálne ani tú hlavnú. A to som od Kulhánka predtým prečítala 5 kníh a všetky boli skvelé. Noční klub I,II sú jedny z mojich najobľúbenejších kníh vôbec. Myslela som si, že to bude niečo ako pokračovanie Nočného klubu, ach ale ako veľmi som sa mýlila. Noční klub mal všetko, napätie, skvelý humor, zvraty! Tu nebol humor prakticky žiaden. Najviac ma nudila tá cesta do pekla. Tri hviezdičky dávam len za pasáž, kde bol Jan s Karolínou a Fionou. To sa mi páčilo.

Horus
12.01.2023 5 z 5

Kniha mě neskutečně překvapila, přikovala mě do křesla a číst ji před spaním byl jasný rozsudek k utrpení z nedostatku spánku další den.
Od ostatních knih se liší stylem výpravy a musím říci, že mi seděl nejvíce ze všech.
Příběh je poutavý, jako vždy s propracovanými fakty, uvěřitelnými situacemi a schopností pohltit.
Pro mě skvělá kniha, která mě v každém ohledu nadchnula. Mohu jen doporučit a hořce litovat, že tímto to končí..
Ps: po dlouhé době kniha, u které jsem si poslední dvě stránky přečetl hned několikrát po sobě.

Kuccinni
23.11.2022 odpad!

Tak tato kniha je odpad. Neskutečná a hlavně nudná fantasmagorie a to říkám jako velký fanda Cesty Krve a Nočníku. Nulové budování vztahu k postavám, děj plyne odnikud nikam. U této knihy platí jako u všeho, že méně je někdy více. Tady je těch blbosti opravdu příliš.

Belanna
20.10.2022 2 z 5

Jméno Jiří Kulhánek se kolem mne v poslední době hodně točilo, tak jsem zkusila také.
Bohužel nebudu zřejmě spadat do skupiny příznivců.
Knížka mi připadala neskutečně zdlouhavá a nemohla jsem jí jí přijít na chuť. Ani jazyk mě neoslovil a tam, kde bych čekala ironii, jsem jí nenašla.
Navíc u dosti pasáží mi to připadalo, jako kdybych už je někde četla nebo viděla.
Možná se v budoucnu k autorovi ještě vrátím, ale hned to nebude.

Kacka999
04.10.2022 5 z 5

Teď jsem knížku dočetla a tohle... tohle bylo PEKELNĚ ÚŽASNÝ! Děsně jsem si to užila. Fakt bomba. Moje první knížka od Kulhánka a doufám, že není poslední :)

upíři humor zbraně zombie česká fantasy démoni akční peklo

Jiří Kulhánek
česká, 1967
2002  93%Noční klub. Díl první
2011  88%Vyhlídka na věčnost
1996  91%Dobrák
1995  90%Vládci strachu
2003  93%Noční klub. Díl druhý

Kniha Vyhlídka na věčnost je v

Přečtených2 448x