Vládci strachu

Vládci strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1066/mid_vladci-strachu-AaZ-1066.jpg 5 1114 121

Takřka kyberpunkový obraz blízké budoucnosti střední Evropy a strhující akční příběh o souboji dvou ras, které se již v dávnověku rozešly se svými lidskými předky. Žijí mezi námi upíři? Výborný akční příběh o boji mezi upíry a lovci z roku 2023, který se odehrává převážně v Čechách. Poklidný život upíra Richarda Adolfa končí při obnoveném lovu – brání se hlavně v Praze a snaží se vypátrat a zničit vůdce Lovců – alchymistu Azzoparda.. První díl volné série o upírech, některé postavy se prolínají do dalších Kulhánkových knih. Tvrdě akční krvavý nářez, výborně čtivý.... celý text

whiolet
21.12.2017 4 z 5

Moje první setkání s Kulhánkem a myslím, že můj názor na knihu i dost ovlivňuje fakt, že jí vlastním a je nadprůměrně drahá a skoro nesehnatelná.
Příběh je plný krve, boje a neustálého utíkání před Lovci,přesto se četl poměrně snadno a bavil mě.

Zuzaček22
21.12.2017 5 z 5

Moje první kniha od Kulhanka. Na začátku jsem si říkala bože co je to za kravinu, a najednou mě kniha úplně pohltila a přečetla jsem jedním dechem. Určitě přečtu něco dalšího od pana Kulhanka

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Můj první Kulhánek. Ke Kulhánkovi jsem se dostal přes Kotletovo Bratrstvo krve. Moc se mi líbí, že oba autoři až na výjimky mají stejný druh upírů. Kniha mi neuvěřitelně sedla a po dočtení Kotlety jsem byl rád, že mám čím zaplnit momentální prázdno. I když děj je hodně předvídatelný, stejně mě bavil a nemohl jsem se od knihy odtrhnout.

Ramiel
12.12.2017 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazil náhodou. A rád si přečtu další knihy od pana Kulhánka. Vládci strachu je kniha zábavná a nápaditá, bez hluchých míst, pořád se něco děje. Nejvíce mě pobavil Kadel, to byl vážně Sekáč.

ruzer
27.11.2017 2 z 5

Neviem co si mam o Kulhankovi mysliet. Zo vsetkych stran je clovek bombardovany nazormi ze sa jedna o najlepsieho zanroveho spisovatela v okoli. Mne to vobec tak nepripada. Samozrejme je to citatelne je to aj zabavne ma to dej. Ale.
Najprv som precital celeho Koprivu, subezne Zambocha. A potom som prisiel s velkym ocakavanim na Kulhanka. Na modlu. Nic lepsie nie je.
Zostal som sklamany. Neviem ci som mal prilis velke ocakavania alebo ci to nie je len povestny moj salok kavy. Kopriva ma lepsiu akciu, lepsi humor a hlavne nieco co kulhos nema- zvraty. Zamboch dokaze vytvorit uveritelnejsi pribeh a lepsie zapadajuci do seba. Plus jeho postavy su takmer realne a premyslene.
Vladci strachu boli nemastni neslani. Dej miestami znacne nelogicky. Som rad ze som si ho len vytlacil a nekupoval ho po bazaroch za 100€/kniha.

Tchumatchek
11.10.2017 3 z 5

Vládce jsem jaksi četla až po Vyhlídce na věčnost, a po té se mi bohužel zdála skoro nudná :-) Číst to ve správném pořadí asi bych hodnotila jinak, ale myslím že z celé řady je ta nejslabší.

Peti
29.09.2017

Tak tato kniha se panu Kulhánkovi velmi povedla. Skvělý upíří příběh. Richardovi jsem fandila co to šlo a on zvítězil :). Paráda.

TheWerewolf
18.07.2017 4 z 5

Mám teorii.
Je to sice trošku křečovité, ale určitá návaznost tam je.
Čtete si tak Vládce strachu, a říkáte si jaké je to příjemné počteníčko. Pak čtete Divocí a zlí a najednou tam začnou padat známá jména, Patejl poznává Cestu krve (v komiksové formě ve kterou nepřestávám doufat) a vy si říkáte, co to má znamenat?
Inu, věc se má tak.
Tobiáš z Nočního klubu a Vyhlídky je ve skutečnosti náš Jirka. A v Nočním klubu píše, že během ukrývání se v opuštěné vile napsal nějaké knihy. Podle indícií dojdeme k závěru, že má na mysli právě Cestu krve, a podle svých čerstvě nabitých dovedností i Vládce strachu. No. Teorie se týká všech knih, které nejsou Noční klub nebo Vyhlídka.
Věc se má tak. Existují dvě časové linky. Jedna pokrývá Cestu krve, druhá se táhne od Vládců strachu po Divoké a zlé. A teď. Patejl pochází původně z časové linky/reality/roviny existence, kde proběhla emzácká invaze, proběhla Cesta krve a v rámci své vendety se po několika staletích lidstvo vydalo bojovat s již zmíněnými emzáky. A tak vznikl klan Pilotů, ke kterému patří i náš Patejl a všechno tohle co Patejl popisuje. Dokonce můžeme předpokládat, že je do toho zapletené i Stroncium, jelikož nevíme jak vypadá skutečný svět. Víme jen, jak vypadá místní obdoba Matrixu. A teď. Patejlovu Pecku někdo sabotoval, což zapříčinilo, že se i se zbytkem svojí party octl v časové lince/realitě/rovině existence, kde k invazi nedošlo. Nebo, alespoň zatím nedošlo. Ale jelikož se alternativní vesmíry navzájem ovlivňují, existuje v obou světech štábní vozidlo aka Saladin. Což je spolu s Invazí hlavní pojítko mezi těmito realitami. Plus můžeme předpokládat, že v obou těchto vesmírech existují nějaké vyšší bytosti, které zasahují do dění ve světě smrtelníku. Ať už je to ta postava, kterou Max nechá zešílet na konci Cesty krve, nebo ti proti kterým se vydají Patejl, Elvíra a Merlin.
Možná to tak je, možná ne.
Dokud někdo neunese Kulhánka a nevytrhá mu špičáky, asi se to nikdy nedozvíme.

Elkiss
29.05.2017 5 z 5

Kulhánek mě snad nezklame ani jedinou knihou. Je pravda, že jsem zatím četla jen upiří styl, ale myslím, že kdyby to bylo jakýkoliv jiný žánr od Kulhánka, byl by akcí stejně nabitý jako tato kniha. Napětí, strach, akce, láska, odevzdanost a nezkrotnost na Vás dýchne ze všech stránek. Doufám, že už jednou někoho napadne některou Kulhánkovu knihu zfilmovat, seděla bych v první řadě.

Rita55
28.05.2017 4 z 5

Je to první "Kulhánek", kterého jsem přečetla a dostal mě :-) Nevím, čím to je...

MGT
03.05.2017 3 z 5

No holt je to skoro prvotina, ještě to není takový nářez jak jsme od Mistra Kulhánka zvyklí. Ale i přesto zábava.
Zásadně mi chyběla autorova láska ke glockům:)

flashi
06.03.2017 5 z 5

Zpočátku jsem trochu skřípal zubama nad upírskou tematikou, která je poslední dobou tak propíraná, nicméně kniha mě velmi příjemně překvapila. Jelikož je psaná v 90. letech minulého století, autorova představa naší dnes už docela blízké budoucnosti - ať už technické stránky, nebo politické situace, je přinejmenším zajímavá a neotřelá a velmi mne bavila.

bb69
04.03.2017 5 z 5

Príjemná oddychovka, podfarbená typickým kulhánkovským čiernym humorom. Mňa to nenudilo ani chvíľočku, mistr Kulhánek ma ani tentokrát nesklamal.

Elea
27.02.2017 5 z 5

Další vynikající Kulhánek, víc není co dodat.

Truck3
21.02.2017 4 z 5

Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Jak oddychové čtení absolutně vyhovující. Spousta akce, spousta krve. Zkrátka vše co má kniho toto typu mít.

Targa Dall
13.02.2017 5 z 5

Klasika vyborny Kulhanek.
Neni co dodat, precist! :-)

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Od Kulhánka jsem četla už Noční klub (oba kousky), takže jsem věděla co čekat a opět se dobře bavila. Asi se to nehodí říkat, když je příběh plný násilí, tryskající krve, létajících končetin a bublajících vnitřností, ale tohle je vážně oddechová četba. Zastavení v Českém Těšíně spojené s nákupem trička mi knihu přiblížilo ještě více vzhledem k tomu, že jsem v tom městě od mala žila. A vlastenecké gesto, když Richard vyrazí do poslední bitvy vytuněnou Tatrovkou, snad pohladí po duši každého čtenáře/čtenářku vlastence :)

hanak_v_exilu
22.01.2017 5 z 5

Možná nejlepší brak co jsem kdy četl. A to nemyslím ve zlém. Jiří Kulhánek píše strašlivě čtivě a Vládcům strachu proto nemůžu vytknout téměř nic. Mají tempo, napětí, atmosféru i zajímavý příběh. Knížka se čte úplně sama, a poprvé i počtvrté jsem ji zhltl na posezení.

vlkodlaq
05.11.2016 5 z 5

Kulhánek nevydal žádnou knihu, kde bych šel s hodnocením pod 5*. Vládci strachu jsou přece jen trochu jiní. Kyberpunková atmosféra podtržená skvělým spádem a opravdu nečekanými zvraty. Paráda

tanuki
25.10.2016 4 z 5

Trochu mi to připomínalo počítačovou hru z pohledu hráče. Procházíte jednotlivými levely, kosíte bez respektu všechno, co se hýbe, a u toho musíte navíc ochránit několik vedlejších postav (ne vždy úspěšně). Nepřátelé jsou podle obtížnosti rozdělení na Pěšáky, Lovce a Big Bosse, který je samozřejmě zabarikádovaný v nedobytném sídle, jehož ochranu se Vám podaří s pár šrámy na tváři a odřeným kolenem hravě prolomit a při zásahu Deus ex machina pak dosáhnout i kýženého Game over. Je to přímočaré jako americká dálnice, ze které nelze uhnout ani o píď. Opět nezklamal Kulhánkův naprosto svébytný humor a svěží reflexe českého prostředí, díky nimž jsou jeho knihy tak nezaměnitelně zábavné. :o)

upíři prvotina české sci-fi

Jiří Kulhánek