Vládci strachu

Vládci strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1066/mid_vladci-strachu-AaZ-1066.jpg 5 1110 121

Takřka kyberpunkový obraz blízké budoucnosti střední Evropy a strhující akční příběh o souboji dvou ras, které se již v dávnověku rozešly se svými lidskými předky. Žijí mezi námi upíři? Výborný akční příběh o boji mezi upíry a lovci z roku 2023, který se odehrává převážně v Čechách. Poklidný život upíra Richarda Adolfa končí při obnoveném lovu – brání se hlavně v Praze a snaží se vypátrat a zničit vůdce Lovců – alchymistu Azzoparda.. První díl volné série o upírech, některé postavy se prolínají do dalších Kulhánkových knih. Tvrdě akční krvavý nářez, výborně čtivý.... celý text

alekis
alekis
29.05.2019 5 z 5

Richarde Adolfe, kam se na tebe hrabou všichni ostatní hrdinové, knižní nebo filmoví! Nešlo se odtrhnout, tohle jsem prostě musela dočíst. Je to tak absolutní slátanina, tak neuvěřitelná jízda na horské dráze, tak nesmírná komedie...
Pro mě se tu objevuje dosud neznámá, docela nová postava. Charakterní upír, co pije jen krev zvířat, jelenů, králíků, ale v nouzi nepohrdne ani krysou, který vyléčí na smrt nemocnou dívku Kláru (poslední stadium AIDS) tím, že z ní udělá upírku, stane se neplánovaně otcem malého mimina, nejrůznějšími druhy vozidel projíždí Evropou a Ruskem jako vichřice a v neposlední řadě, trousí hlášky, že by se z něj člověk fakt picnul... Můj nejnovější literární sympaťák!
Nedoporučuji pro útlocitné povahy.

MaxQ
MaxQ
09.05.2019 5 z 5

Tak jsem si po dlouhé době připomněl Kulhánka a musím říct, že je to stále velká paráda. Pokud hledáte oddychové čtení v prvotřídní kvalitě, jste na správné adrese. Kvalita vynikne zvláště ve srovnání s jinými knihami podobného ražení. Ty jsou většinou... trapné. Nevím, jak to dělá, ale tenhle Kulhánek jede správně po hraně a k trapnosti nesklouzává.

RyonMathrin
RyonMathrin
20.01.2019 5 z 5

Tak jsem zjistil, že jsem vlastně četl knihy pana Kulhánka chronologicky zcela opačně. Začal jsem Cestou krve a přes Noční klub jsem se propracoval k upírům. Přiznám se ale, že kdybych to nevěděl, těžko bych to poznal. Vládci strachu byli perfektní zážitek, a nehodnotím jen akční scény. I klidnější pasáže byl zážitek (POZOR, SPOILER! - například příprava přepadení vojenské základny, která byla precizně popisovaná na mnoha a mnoha řádkách - KONEC SPOILERU).
Na některých místech mi ale přišlo, že Noční klub tuto knihu lehce vykrádá
(pozor, další SPOILER! - mám na mysli zejména dějové schéma: útěk před přesilou nepřátel, jakákoli postava, se kterou se po cestě hrdina potká, je pronásledujícími brutálně zavražděna a zločin je pak sveden policií a veřejným míněním na hrdinu, po kterém jdou všichni - KONEC SPOILERU).
Ovšem to nic nemění na tom, že je to úžasně čtivé... nedůležité věci jako spánek či jídlo odsouváte do neurčita, jen abyste už dočetli.
Vynikající jízda, doporučuji.

dzahradnik
dzahradnik
13.12.2018 5 z 5

První román Kulhánka byl tehdy jako zjevení, četl jsem ho několikrát za sebou a těšil se na další nářezy. A ty přišly... Neporovnávejte jej tedy s pozdější vyleštěnější tvorbou!

tonysojka
tonysojka
20.11.2018 5 z 5

Všichni kritikové,nezapomeňte,že byl PRVNÍ!!! a jak to s námi zamávalo!!

alisie
alisie
18.09.2018 5 z 5

Velmi poutavé čtení,kde mi jen ze začátku vadilo pár nedokonalých či přehnaných vět,ale nakonec se autor umoudřil a byla místa, kde jsem se i smála.

frantisek8863
frantisek8863
12.09.2018 3 z 5

Upíří příběh, víceméně zajímavě pojatý, ale nic extra jelikož jsem narážel na dost podobností s Cestou krve, které jsem četl před touto knihou. Zřejmě záměr, že autor vykrádá sám sebe?

Forest66
Forest66
09.09.2018 odpad!

Jednoznačně nejhorší kus celé série. Nejvíc připomíná béčkový akční film - žádný nápad, originalita 0. Pouze spoustu klišé, nesmyslů, stereotypní řezničina a to všechno opakující se pořád dokola. V celé knize nebyla jediná uvěřitelná postava, dokonce ani uvěřitelná situace.

RemiBlack
RemiBlack
22.08.2018 5 z 5

2018/37
Vládci strachu jsou skvělí, to je rozhodně fakt. Ale ostatní Kulhánkovy knížky mě zatím bavily vždycky trochu víc. Nejlepší byl asi začátek. A autorova poznámka na konci - protože ten název mi vrtal hlavou celou dobu. :) 4,5*

Drowned
Drowned
26.06.2018 5 z 5

Po čase jsem si opět "dal" mistra Kulhánka a opět akčňárna ve vysokém tempu a vytříbeném upířím stylu. Takhle snad nikdo nepíše jen sám mistr. Příběh Adolfa Richarda a jeho společnice Kláry je plnej krve, lovců, vystřílených nábojnic. Ke vřískotu Pumlíče při závěrečném rituálu Azzaporda na ovládnutí světa se člověk dostane při tomhle tempu na to tata . Díky mistře Kulhánku za parádní čtivo...

Tazz1
Tazz1
07.06.2018 4 z 5

Mým problémem asi je, že se ke Kulhánkovi dostávám až po přečtení mistra Kotlety. Byť většina to má zřejmě naopak. Ale mě tím Kulhánek příjde, jako by Kotletu vykradl. Byť asi bude spíše Kotleta inspirován Kulhánkem. Naštěstí u knihy řeším jen a pouze bavím se/nebavím se a nějaká originalita či jiné blbosti mi jsou ukradeny. Na to je jistě spousta jiných. Takže ano, líbilo, četlo se dobře.

Kuffenbach
Kuffenbach
27.05.2018 5 z 5

Je to brak, to každopádně. Ovšem my, co si nehrajeme na snoby, máme takovýto brak hodně rádi;-). Není to Sinuhet, nechce to být nóblhóch román pro fajnšmekry, tato kniha chce bavit. A dělá to sakra dobře! Moje guilty pleasure!

TERRORDROME
TERRORDROME
21.05.2018 4 z 5

Tentoraz upíri ako kladný hrdinovia plný lásky uprostred sveta plného magorov. Adolf našťastie nie je emo, ale upír Viking v čiernom plášti unikajúci lovcom ktorých trochu vylepšil beznohý alchymista. Takže veľa akcie, naháňačky, striekajúca krv, mŕtvoly sa váľajú kam až oko dohliadne a vystrelené vnútorností stekajú po stenách. Dobré bolo ako sa hrdina schovával medzi santusákmi a aj zachraňovanie socky s AIDS. Snáď len to kradnutie zbraní z vojenskej základne a výroba po zuby vyzbrojenej Tatrovky mi prišlo priblblé a záverečné zúčtovanie v sibírskej pevnosti trochu nedotiahnuté, hlavne čo sa týka Azzopardových Cenobitných "psov". Okrem akcie treba pochváliť aj zaujímavé nápady o samotnom upírstve.

saez
saez
25.04.2018 5 z 5

Klasická, příjemně brutální Kulhánkovština. Na tohle musí mít člověk chuť a náladu, ale když se obojí sejde, je to jííííízdaaaa :-)

MartinaP1984
MartinaP1984
11.04.2018 2 z 5

Podle hodnocení jsem čekala mnohem více. Bohužel mě to nebavilo, chyběl mi děj. Pořád jen samé masakry, vystřelené mozky, Lovci, kteří přežijí všechno a hlavní hrdina, o kterého se nebojíte, protože víte, že se mu nic stát nemůže.

Lenka40
Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Opět pěkně napsaná kniha od pana Kulhánka. Já prostě ujíždím na jeho stylu psaní .Čas od času potřebuji knihu s řádnou dávkou krve a upírů . Takže za mě určitě doporučuji , a už ted se těším na další knihu ze spisovatelova pera.

B-artX
B-artX
06.04.2018 5 z 5

Dal jsem na doporučení známého, abych si přečetl něco od Kulhánka a jsem nadšen. Naprosto bombová kniha se skvělými postavami a zápletkami. Celý svět s alchymisty, upíry a Lovci je neuvěřitelně cool a zasazení do "blízké budoucnosti" se mi líbilo. Plný počet, skvělé.

Misan1993
Misan1993
09.03.2018 5 z 5

Co na to říct, prostě Kulhánek :)

fair_isle
fair_isle
07.03.2018 5 z 5

Nad má očekávání mě kniha překvapila. S upírskou tématikou se roztrhla obloha....ale toto dílo patří k těm povedenějším.

Pan_Skala
Pan_Skala
28.02.2018 5 z 5

Chvíli jsem se rozmýšlel jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec zvítězila rozumnější varianta, protože sice je to v porovnání s nejnovější tvorbou trošku slabší. I tak je to prostě ukázkový Kulhánek, který se velmi rychle dostane pod kůži a hrozně špatně se odkládá, protože se člověku to nechce odložit.

upíři

Jiří Kulhánek