Vládci strachu

Vládci strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1066/mid_vladci-strachu-AaZ-1066.jpg 5 1114 121

Takřka kyberpunkový obraz blízké budoucnosti střední Evropy a strhující akční příběh o souboji dvou ras, které se již v dávnověku rozešly se svými lidskými předky. Žijí mezi námi upíři? Výborný akční příběh o boji mezi upíry a lovci z roku 2023, který se odehrává převážně v Čechách. Poklidný život upíra Richarda Adolfa končí při obnoveném lovu – brání se hlavně v Praze a snaží se vypátrat a zničit vůdce Lovců – alchymistu Azzoparda.. První díl volné série o upírech, některé postavy se prolínají do dalších Kulhánkových knih. Tvrdě akční krvavý nářez, výborně čtivý.... celý text

Ebon
14.07.2016 5 z 5

Můj první Kulhánek, které jsem si nyní z nostalgie přečetl znovu. Opět mi přijde skvělý, svižný a osobitý. Domácí reálie mě chytají za srdce a Richard je takový normálně upírsky smrtelný. :-)

K.Mirek
21.04.2016 1 z 5

Strašně blbá knížka. Když sem to jako středoškolák čet poprvé, tak jsem byl nadšenej, teď nechápu z čeho. Asi sem tenkrát měl mnohem nižší nároky.

Mantikocka
02.02.2016 5 z 5

Vůbec nej, nej, nej kniha!!!
Takhle si já nějak představuji že fungují upíři. (proto je jich tak málo) :)

Phorbo
17.12.2015 4 z 5

Moc příjemná Kulhánkovina. Až posléze jsem se dozvěděl, že je to jeho prvotina. Na rozdíl od některých se mi to četlo stejně dobře jako Divocí a zlí.
Sem tam jsem tápal nad pořadím slov, která se mi při čtení na to místo, kde byla, nehodila. Ale zvykl jsem si a tak od poloviny už to takový teror nebyl. Alespoň ne ten slovní, ale ten příběhový docela slušný teror byl. V tom dobrém slova smyslu.
Vtipné, násilné a sarkastické. Kulhánek jak má být. Přesně to mi vyhovuje.

Ivan F
28.10.2015 5 z 5

Kulhánek knihu napísal za 28 dní. A práve preto, že to stihol v tak krátkom čase a že je to jeho prvotina, je to neskutočne skvelý splater. Nič viac a nič menej, ale je to splater v tej najkryštalickejšej podobe, teda sa to nádherne ľahko číta, dej odsýpa na to tata, litre, čo litre, hektolitre krvi, zbrane, ich treskot, cvengot, hvizd a všetky zvyšné doprovodné zvuky spolu s výkrikmi bolesti, hrôzy, pomätenia, radosti ... a tak ďalej, a tak ďalej. Skvelo som sa bavil a dodnes si pamätám recenziu z časopisu Score, ktorá mala názov "Nářez jako kráva". Ten hovorí sám za seba, pretože Vládci strachu sú nářezom .... prvotriednym a na nič iné sa nehrajúcim.

gabriela3310
29.08.2015 4 z 5

Celé se mi to zdálo moc rychle ukončeno, jinak vynikající kniha :)

Peleus
21.08.2015 4 z 5

Knihu jsem si (kdysi dávno) půjčil v knihovně, protože jsem měl dost klasických děl a potřeboval si vyčistit mozek od přehršle úvah o životě a společnosti. Doposud si pamatuji, jak jsem se vrátil domů, vzal si petku Dobré vody, posadil se do křesla a četl a četl, dokud jsem ji nedal na jedno posezení.

Venku tma a v hlavě jen záblesky obrazů, jak kolem mě po tu dobu někdo sem tam prošel, na něco se zeptal, cosi jsem odpověděl, opět kdosi kamsi šel, cosi říkal, já (asi) nějak reagoval, až konečně nastal klid.

P.S. Nečekejte nic intelektuálního, nic připomínajícího skutečnost. Vstupte do světa Vládců strachu a sledujte Kulhánkovu akční jízdu až do konce.

Lenny33
23.07.2015 4 z 5

Poprvé u knihy od Kulhánka se mi stalo, že jsem se nudila... docela často. Bohužel.
Narozdíl od toho na co jsem u Kulhánka zvyklá, mi zde přišel málo propracovaný děj. Vše bylo nějak moc jednoduché. A střílečky pořád ty samé dokola.
Hodnotím 3,5*.

adam0773
20.07.2015

Mistrova knižní prvotina. Už zde začíná jeho geniální dílko, které bude postupně zmíněno i v jeho dalších knihách (sice ne tak markatně jako Cesta Krve v Divokých a zlých). Strhující a zcela mimořádný příběh o upírech a o tom do jaké problému se může dostat "člověk" lovící si v lese srnku :-D

palec
10.06.2015 4 z 5

Kdybych nečetl ostatní Jirkovi knihy,tak by bylo jistě za 5.Takto dávám 4.Není tady takové množství hlášek.Ale moc v pohodě se to čte.

Azizi
05.05.2015 4 z 5

Fascinuje ma, že Kulhánkove knihy sú také čtivé už od úplného začiatku. Jednoducho prečítam si prvé strany a je to, akoby som pri inej knihe bola práve niekde v tom najlepšom. Prišlo mi to, akoby táto kniha bola taká malá, síce podobná, ale ešte nevyzretá sestrička Nočného klubu. Asi trochu prekvapivé, ale ja nie som moc na akčné scény a zatiaľ čo pri Nočnom klube ma veľmi bavili aj tie, tu som ich niekedy len rýchlo prechádzala očami. Aj keď na druhej strane nemôžem sa ubrániť pocitu, že moje hodnotenie ovplyvňuje aj fakt, že narozdiel od NK som Vládcov strachu čítala na čítačke. A ja to tak veľmi nemám rada, kazí mi to zážitok z čítania. V každom prípade už sa teším na ďalšie autorove diela.

PETERYY
24.04.2015 4 z 5

Kniha čtivá, sprintující příběh upíří rychlostí, zbraně všude kam se podíváš. Typickej Kulhánek, ikdyž se nezapře, že se jedná o prvotinu.

Terva
19.04.2015 5 z 5

Zde se začíná formovat jedna z jeho hlavních postav většina knih. Nebudu postavu jmenovat, protože během jejího putování v Kulhánkovo knihách, mění tato postava své jméno a image.
Vesměs má ale několik stálých vlastností - nesmrtelný (jak kdy) upír (jak kdy) bojující za záchranu lidstva (jak kdy), jehož příběh (skoro vždy) začíná v Praze.

Malá ochutnávka:
To jsem se krásně prospal, protáhl se až mu zakřupaly klouby - konstrukce sedadla jim
zdatně přizvukovala. Prohrábl si kratičké vlasy a zívl. Pak, jako by si vzpomněl na něco strašlivého, rychle si osahal krk. Rozchechtal jsem se jako už dlouho ne.
No nediv se, nejsem zvyklý trávit noc s upírem! roztáhl rty do širokého úsměvu. Bylo to mé první setkání s jeho poněkud neobvyklým smyslem pro humor.

Nagadir
09.04.2015 4 z 5

Dobrá kulhánkovina, nicméně chybělo mi tu něco co mě tak bavilo v pozdějších knihách
7/10

Mat.83
19.02.2015 5 z 5

Jak pravil K. Čapek "Kritizovat - to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl." obzvlášť pan Wiruss by si měl tohle zarýt do mozku!

RT90
17.01.2015 4 z 5

Pohodová oddychovka. Četl jsem podruhé a bavil jsem se.. I přesto že např. na Noční Klub kniha zdaleka nemá..

dobroslav9182
05.01.2015 5 z 5

Perfektní česká akční upířina z našeho prostředí (většinou). Alchymisté vyrážejí na lov posledního upíra a že to bude řádně krvavý lov, na to můžete vsadit své zuby.

Pepek24
15.12.2014 5 z 5

4etl jsem ji jako první knihu od Mistra a dodnes se kní moc rád vracím klasika klasik...plnej počet

Klax
28.10.2014 5 z 5

Po přečtení několika doporučeních jsem začal číst od začátku,dle data vydání. Lidi masakr, jestli máte rádi knihy, kde autor píše bez obalu, všecky vystřelené mozky, cákance na zdi vám hezky přiblíží, tak tohle je četba pro vás. Akce střídá akci a můj močový měchýř se jistě roztáhl do nevídaných rozměrů, protože vás knížka na hajzl prostě nepustí. Takže najíst,vyčůrat a jděte na to.

Budulman
27.05.2014 5 z 5

Pro mě rozhodně to nejlepší z Kulhánkovi tvorby, možná proto, že to byla první knížka, kterou jsem od něj četl a zůstala mi v paměti jako něco, co tu ještě nebylo.
Navíc, občasné letmé prolnutí s ostatními knihami, něco, co se mi vždycky líbilo, když se mihly postavy z jiného příběhu.
A co víc, četl jsem to skoro před 20ti lety a pořád si některé pasáže pamatuju, jako bych je četl včera :o)

upíři prvotina české sci-fi

Jiří Kulhánek